Özürlü sınavlarına nasıl başvuru yapılmaktadır şartlar nedir?

fırat

Üye
Üye
özürlü sınavınezaman yapılacak ve başvuruiçin negerekiyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Özürlü memur alınacagı zaman sitemizde özürlü işçi alımını şu başlıkta Özürlü İşçi İlanları takip edebilirsiniz, kamu kurumları ve engelli kamu personel alım sınav duyurularınıda şu başlıkta Kamu Kurumlarına Engelli Personel alımı takip edeceksiniz, site olarak özürlü işçi alımını ve kamu kurumlarına engelli personel alımlarını günlük ve güncel olarak duyuru yapıyoruz bu iki başlıgı takip ederseniz, başvuru koşulları ve başvuruda gerekli olan evrakları ilgili başlıklarda bulacaksınız, ancak ilk temel kural olarak engelli olmak şart engelli olmak demek devlet nezdinde en az %40 rapora sahip olmak demektir, diger başvuru şartları ilanı veren kurum kuruluşlarca belirtilmektedir, bu konuda sitemizi takip etmeniz yeterli olacaktır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ek olarak bu yıl ilkkez yapılacak merkezi engelli sınavının mayıs yada haziran ayında yapılacağı söylenmekte.

albatros99

Üye
Üye
sınav

bu ayki kpss başvurusu hakkında birşey sormak istiyorum,hiçbir bilgim olmadığı için.Benim raporum 2010 yılında kpss sınavından sonra çıktı,benim yapılcak olan bu tercih işlemlerinde hakkım varmı? Rapor tarihim 04.11.2010...

world56

Üye
Üye
Ek olarak bu yıl ilkkez yapılacak merkezi engelli sınavının mayıs yada haziran ayında yapılacağı söylenmekte.
halil abi ömss tam olarak ne zaman yapılabilir en iddialı olarak sınavın yapılması için son sınıfta okuyanların dikkatini alarak okulların kapanmasından sonra mı yapılacak ömss sınavı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2012 nisan ayında yapılacağı söylensede verilen bu tarihin kesin olmadığı söyleniyor.

YassaX

Üye
Üye
halil abi ömss tam olarak ne zaman yapılabilir en iddialı olarak sınavın yapılması için son sınıfta okuyanların dikkatini alarak okulların kapanmasından sonra mı yapılacak ömss sınavı?

Açıklamaların Hepsi Nisan Ayını İşaret etmektedir world56 . Hatta ÖMSS için Kurs düzenleneceği Ocak - Nisan 2012 tarihlerinde olacağı ifade edilmiştir.. Biraz daha sabredin Sınav Kılavuzu Aralık Ayında yayınlanması beklenmektedir.. O Kılavuzda bir çok soruya cevap bulunacaktır . Hazırlıkları devlet Personel Başkanlığı yapmaktadır..

YassaX

Üye
Üye
bu ayki kpss başvurusu hakkında birşey sormak istiyorum,hiçbir bilgim olmadığı için.Benim raporum 2010 yılında kpss sınavından sonra çıktı,benim yapılcak olan bu tercih işlemlerinde hakkım varmı? Rapor tarihim 04.11.2010...

albatros99 sorduğunuz soru ile ilgili bende net bir bilgiye sahip değilim.. Sorunuzu gördüm ancak net emin olamadiğim icin cevap yazmadim.. Bu sitede her soru aynı gün aynı saat cevaplanma zorunluluğu yok bilmenizi isterim... Her soruyu da yüzde yüz biliyoruz diye de bişey yok.. O soruyu DPB adresinden Devlet Personel Başkanlığının sitesine girerek Bilgi Edinme Yasasi Cercevesinde sorarak öğrenebilirsiniz.. Eğer öğrenirseniz de burada açılan konuda bizimle paylaşirsaniz tecrübelerinizi bizde faydalanmış oluruz.... Son olarak kişisel fikrimi soracak olursan şudur: Sen KPSS Sinavina girip puanini almişsin.. Özürlü Raporunu hic kariştirmadan normal tercihlerini yaparsin.. Eğer atanirsan da sağlik raporu icin gittiğinde alacağın rapor konusunda endişem mevcut.. Cünkü aldiğin özürlü raporu sisteme girmektedir. O konu ile ilgili tereddütlerim olduğu icin bu sorunu net olarak cevaplayamamaktayim. İnşallar atanır da sorunsuz bir şekilde görevie başlarsın.

albatros99

Üye
Üye
sınav

cevabınız için teşekkürler öncelikle...
cevabınızdan şunu anlıyorum ki özel mesaj ile atılan sorular ve cevaplar aranızda konuşuluyor. :)
sonuçda bu site üzerinden bilgi sahibi olabilmek için buradayız.kötü niyetli bir yaklaşım içersindede değilim,yanlış anlamayın.sadece bir soru sormuştum.ben size yüzde yüz biliyorsunuz diyede bir mesaj atmadım.sizin yazdıklarınıza istinaden konuşmam gerekirse...fazla uzatmanın manasıda yok.hayırlı forumlar...

YassaX

Üye
Üye
cevabınız için teşekkürler öncelikle...
cevabınızdan şunu anlıyorum ki özel mesaj ile atılan sorular ve cevaplar aranızda konuşuluyor. :)
sonuçda bu site üzerinden bilgi sahibi olabilmek için buradayız.kötü niyetli bir yaklaşım içersindede değilim,yanlış anlamayın.sadece bir soru sormuştum.ben size yüzde yüz biliyorsunuz diyede bir mesaj atmadım.sizin yazdıklarınıza istinaden konuşmam gerekirse...fazla uzatmanın manasıda yok.hayırlı forumlar...

Evet cevaplar konuşuluyor olmasinin sebebi şudur : ÖMMS ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) ile ilgili bölümden ben sorumlu olduğum için bu konu benimle paylaşildi. Ayrica Forum daki soruların cevabı bilinmiyorsa , illa bişeyler yazıp cevap vermek ( Dostlar alışverişte görsün ) mantığı yok.. En azindan benim açımdan o şekilde.. Cevabı bilmiyosam, hic yorumum da yoksa, beklemede kalip bilen arkadaşlardan cevap vermelerini beklemekteyim. Cevapları Yüzde Yüz bilmiyoruzun açıklaması da şudur: Eğer bir soru sorulmuş ve herhangi bir kategori yöneticisinin cevabı yoksa , sorunuz cevaplanmamış olarak kalacaktır.. Buda yüzde yüz soruları bilemeyiz anlamina gelir.. Sorunuz cevaplanmadiği zaman olumsuz tavırlar sergilemeye gerek yok.. Zaten Kamu Kurumlarına Engelli Personel Alımı Konusunda ve ÖMSS Konusunda Bir çok konuyu açan benim, siteyi birazcık takip ediyorsanız bunuda anlamaniz gerekir..Bana özel mesajla bu konudaki soru, düşünce ve fikirlerinizi sunsaydiniz, konu bu şekilde cevap bulmamış olacakti ve polemik yaşanmayacakti.

albatros99

Üye
Üye
sınav

bakın ısrarcı bir tavırla polemik yaratan sizsiniz..saygı duyuyorum..
iyi akşamlar.

Tekerlekli Sandalye