Okyanus Cenneti (otizm konulu film)

  • Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
zhizhi-oh.jpgFilmin Konusu;

Çin'de yaşayan bir milyonun üzerindeki otizm'li çocuktan biridir Dafu.. Dalgın dalgın bakar ve başkalarının söylediklerini tekrarlar.. Ayrıca çok iyi bir yüzücüdür.. Akvaryumda çalışan Sam Wong, 22 yaşındaki oğlunun tüm bakımıyla yakından ilgilenmektedir.. İyilik-sever komşularının da yardımlarıyla mutlu bir şekilde yaşamaktadırlar..1_001.jpg


3_001.jpg


4_001.jpg


Ocean-Heaven-1.jpg


Ocean-Heaven-2.jpg


Ocean-Heaven-3.jpg


Ocean-Heaven-4.jpgfilm hakkında düşüncelerim;

Okyanus Cenneti..

ölmek üzere olan bir babanın oğlunu kendisinden sonra hayata hazırlaması.. özveriyle, sabırla çokta mükemmel hazırladı.. dafu da hazırlanmaya hazırdı.. sadece eğitilmesi gerekiyordu.. otizm'li çocuklarımız çok zeki.. sadece hayatı toz-pembe görüyorlar.. hayatın acımasızlığından bi'haberler.. onlarda kötülük kavramı yok.. herşey iyilik ve güzellik üzerine kurulu.. iyiliğe meyilliler.. kötülüğe tepki veriyorlar.. kötülüğü aşılamaya kalksan eğitilmezler.. onlar endişe duymadan kendi dünyalarında yaşıyorlar.. bir o kadar saflar, bir o kadar masumlar.. kanatsız melekler..!!!

filmi seyrederken aklıma pedagog doktor (Adem Güneş..) geldi.. ve otizm'li çocuklarımıza yönelik yazıları.. ''otizm hakkında..'' yazdığım yazılardan ve arkadaşlarımdan bilgi edindim.. ve bu filmle biraz daha bilgi sahibi oldum.. kötülük, art niyet senin benim aklımdan geçebilir ama bir otizm'li insanımızın aklından asla geçmez.. bunu anladım..!!!

birde eğitimin bir kez daha şart olduğunu..!!!
 
Üst