ÖMSS 2.atamalarla alakali aylin cifciyle yapilan gorusme

peki bizim bu surecte ne gibi rolumuz ve eylemimiz olur bilginiz varmi

bu sürecte bizim hiçbir etkimiz yok. açıkta kalan kadrolar bakanlığa geri döner oradan devlet personele tekrardan istek yapılır ve bu kadrolar bir sonraki tercihlere eklenir.

hizmetlilier ne olcak ben hep hizmetli basvurdum arti tekrar tercıh yapacakmıyız ya artı 70 puan aldıl genel ozurlu atanma sansım varmıdır acıl cvp

hizmetlilier ne olcak ben hep hizmetli basvurdum arti tekrar tercıh yapacakmıyız ya artı 70 puan aldıl genel ozurlu atanma sansım varmıdır acıl cvp

Eğer alan kodlarından tercih ne kadar çok yaparsan o kadar şansın artar.70 puanla atanma şansın var.Ne kadar yazma ihtimali düşük olan yerleri yazarsan atanma ihtimalin var.

şöyle diyelim şu anda 20000 kadro denildi. bu kadro o şekilde bu şekilde dolacak. ancakdiyelim en son tercihte açık kalan kadrolar bir sonraki sınavın ilk tercihine aktarılabilir.

ben 86 puan aldım açıkta kaldım lise düzeyinde girdim umudum kalmadı artık hiçbişeye hiçkimseye inanmıyorum ve güvenmiyorum hayırlısı olsun diyorum

magdur puan durumun çok iyi dikkatli ve akıllıca tercih yaparsan atanma şansın yüksek. umudunu kaybedip kendi acımaktansa dikkatini bu geçtiğimiz atamalarda lise düzeyinde en çok hangi illerde hangi puan aralıklarında kapattığınıu inceleyip. bundan 2 tercihte nasıl bir yol takip etmek istediğini kararlaştırmak daha verimli olur. kimseye güvenmemen senin vereceğin bir karar ama burada soracağın her soruyu elimizden geldiğince cevap veririz.

magdur puan durumun çok iyi dikkatli ve akıllıca tercih yaparsan atanma şansın yüksek. umudunu kaybedip kendi acımaktansa dikkatini bu geçtiğimiz atamalarda lise düzeyinde en çok hangi illerde hangi puan aralıklarında kapattığınıu inceleyip. bundan 2 tercihte nasıl bir yol takip etmek istediğini kararlaştırmak daha verimli olur. kimseye güvenmemen senin vereceğin bir karar ama burada soracağın her soruyu elimizden geldiğince cevap veririz.

abi güvenmemekten kastım sizler değilsiniz sizlerden Allah razı olsun ki elinizden geldiğince yardım ediyosunuz 2. tercihte inşallah yardımınızı isticem yine

İlkokul mezunuyum kura ile katıldım ama çıkmadı bi dahaki atamalarda tekrarmı baş vurmam gerekiyor bu konudaki hakkım ney onu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

ben 86 puan aldım açıkta kaldım lise düzeyinde girdim umudum kalmadı artık hiçbişeye hiçkimseye inanmıyorum ve güvenmiyorum hayırlısı olsun diyorum
Bende 88 ile açıkta kaldım:)
Bizler daha elit bi seçim yaptığımız için açıkta kaldık.Bu da onun bedeli.Ben ilimi tercih ettim dışarıya gidemem kendimden önce çocuıklarım var düşünmem gereken.2,tercihtede öyle yapcam ya nasip vel kısmet:)Ama siz düşük puanlı yerleri tercih ederseniz ki bu konuda ÖSYM nin sayısal verileri çok güzel bi klavuz oldu olmaz diye bi şey yok...Çünki puanlkar artık bize daha yakın...

Geri