ÖMSS tercihleri ile ilgili bilgiler

ben şu an tercih klavuzunu okuyorum siz nasıl okuyamıyrsunuz ben anlamıyorum tercihler özel koşullar karşımda duruyor

Tercih Listelerinde dikkati mi çeken hala ne kadar oöğretim ne kadar lisans ne kadar önlisans yazmamaları yani istiyolar ki tek tek oturup sayalım bu nasıl bir mantık.
2-Oöğretimlere hizmetli kadroları var bu ilginç
3-Çoğu yerde 1 veya 2 valla kıyasıya mücadele
4-ortaöğretimden istenilen özel şartların hepsine karşıyım, kardeşim engelli alıyorsunuz liseyi okumuş 43 yaşında bir adam elektrik mezunu olsa ne olur olmasa ne olur allah aşkına.
5-Bunca sınava gir o stres sinir şu bu çek sonuç diyanet için imam hatip ve hafız yüzlerce adam alsınlar bizde böyleeeee bakalım...O zaman ömss değil imamhatip ss yapsalardı.
6-daha sayılabilecek çok olay var ama yinede hiç yoktan iyidir, bir kaç arkadaşımız memur hizmetli veya branşında iş yapacak ve işe yerleşecek Allah yardımcısı olsun herkesin...

7-63 bin kişi gidi alınacak 7 bin kişi söylenen 23 bin şu durumda girebilecek bence 5 bin zor ... hayırlısı olsun...

7225 kodlu güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması ne demek oluyor? bilen birisi açıklayabilirmi?

hakkında araştırma yapacak polisliğe yada askerliğe girerken yapılan gibi sadece sen değil tüm ailende olan suçlular ve bu suçların muhtevasına göre hakkında karar verilecek...

Ne demek bu bizi ne olarak görüyorlar ki sadece hizmetli olarak kadro vermişler tüm keyfimi kaçırdılar adalet mi bu ' OKuyanlar daha iyi yere gelcek okumayanlar ise milletin pisliğini mi temizlicek' yanlış yapmışlar çok ayıp adaletsizlik bu gerçi bu ülkede adalet mi var kii ? ?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak ne demek arkadaşlar bilen var mı biz engelliyiz askerlik mi yapacagız??

Arkadaşlar kilavuzda yer alan ''derece'' nedir.

Ayrica ben yürüme engelliyim. Yani ayakta iş yapamam. Masa başi yerleri yazmam gerekiyor. Bunu kilavuzun hangi bölümüne bakarak anlayabilirim. Bilgisi olan varsa paylaşsin lütfen. Teşekürler. Herkes için en hayirlisi neyse o olsun.

Geri