Omurilik ameliyatlı olan %95 raporlu eşim emekli olabilir mi?

Slm halil bey benim eşim 1. Idrarini tutamiyor ve bez ile sonda kullaniyo 2. Kulağimiz duynuyo 3. Onurilikten ameliyat oldu bacaklarinin bir kismi yani popoda bile uyuşukluk var büyük abdesti fark etmiyo tam yürüyemiyo ve omurilikte tümör vardi tam sinirlerin arasinda tömörün hepsini aldirmadik bu hale geldi ve doktoru tekrar tekrerlayacak diyo ve artik çalişamiyo sskdan 2600 den fazla ve heyet 100de 95 verdi ve ssk bize dediki askerlik ve eşim askerliğini yapmamiş kulağindan dolayi ve bizi tekrardan heyete soktular ve 1 ay oldu haber bekliyoz ne olu acil cvp yazarsaniz sevinirim

Malulen emeklilik için başvurdunuz dimi?
Malulen emeklilik için 10 yıl hizmet süresi 1800 gün hizmet süresi gerekiyor. Eşinizin ilk sigortalılık tarihi nedir?
İlk sigortalı olduğu tarihinde herhangi sakatlığı varmıydı, var ise oranı % kaçtı?

Vala halil bey ben daha öncelerini bilmiyom tek bildiğim çok kötü durumda olduğu 2 tanede çocuk var ondan dolayi bende çalişamiyom 3 kişiye bakmak zorunda kaliyorum hele bide eşim yatalak tekrar başvurduk sizce ne çikar ne olur yardim.
Evet malülen emeklilik için başvurduk

Malulen emekli olması için şu şartları yerine getirmesi gerekiyor.
1) İlk sigortalılık tarihinde maluliyet düzeyinde (%60) sakatlığı olmayacak daha sonra bu oran %60 ve üzerine çıkacak.
2) 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün primi olacak
3) Eğer kişi bir başkasının sürekli yardımına ihtiyaç duyacak düzeyde ise hizmet yılına bakılmaksızın 1800 günde malulen emekli olunur.
Bahsettiğiniz şahıs bu şartları karşılıyor gibi. Yüksek bir ihtimalle malulen emekli edilir.

Evet halil bey ilk sigortalik döneminde özürü yoktu 2600 yüzün üstündede primi var ilk mağlulen emekliliği için başvurduk yüzde doksanbeş verdiler hemde kağitta 1 derecede sakatlik yaziyidu ss kaya gittik 3600 yüzün dolmasi gerekiyo dediler ve bizde çalişamiyo dedik ve askerliğini yaptimi dedilier hayir dedik tamam ozaman bize tekrardan bi kağit verdiler heyete girdik ve bu sabahta sskayi aradim hastaneden bize geldi bizdende kurul dr lari inceliyo dendi eli kulağindadir dediler sizce olurmu kutula girmişse

çooooooooook teşekkür ederim bize bilgi gelir gelmez yazarım peki halil bey bu durumda yine olmazsa ne yapabilirim

Olur olur. Olmayacak bir durum yok şimdilik. En azından süreç tamamlanana kadar iyi düşünün. Olurda bi aksilik çıkarsa buradan yazarsınız ona göre paylaşımlarda bulunuruz.

slm halil bey bugün haber geldi olumlu ama antalya tıp fakültesiede gönderiyorlar vala artık çok yorulduk bununlada bi bilginiz varmı acaba ne olur varsa cvp yazarsanız çok sevinirim

Rutin kontrol, kontrol işlemi sonrası detaylı rapor hazırlanacak ve maliyeye gidecek.

Halil bey gelir gelmez cevaplar. Şimdilik rahat edin..

ya bişey saracam eşim Dün tıpta EMG si çekildi sonuçdiz sirsek pozisyonunda saat 3ve 9 kadraninda seyrek fibrilasyonlar gözlenmiştir tüm kadranlarda norojenikMUP DEĞİŞİKLİKLERİ ve seyrek rejerenasyon MUPleri gözlenmiştir tonik aktivitesi vardırfazik aktivite yetersizdir extrenal anal sfingter bütünlüğü bozulmuştur bunun cvb yazarmısınız sizce emekliliğe uygunmu ve BAŞTA YAZIYO OMURİLİK CERREHİSİ SONRASI ARA ARA İNKONTİNANS

Buna nasıl bir cevap yazmamızı bekliyorsunuz saadet hanım? :)
Biz DR değiliz, genel bilgi aktarımı yapabiliriz sadece. Sizin işlemleriniz rutin şekilde devam ediyor. Bir kaç ay sabredin. Bu işler akşamdan sabaha olacak işler değil. Sabır.

Valla buradan bakınca kesin malülen emekliliği alıyorsunuz gözüküyor gibi. Doktorca terim bilmiyoruz, gerçi sizden öğreniyoruz.
doktorlar detaylı inceliyorlar anlaşılan. En ufak şüpheye düşmemesi lazım.

tekrar merhaba halil bey ben tekrardan size vergi indirimi ile soracam bizim vergi indirimimiz yüzde doksanbeştir biz bu raporla nelerden yararlanırız acaba ev araba faturalar hepsinden yüzde kaç yararlanma hakkı var

Geri