Omurilik ameliyatlı olan %95 raporlu eşim emekli olabilir mi?

Ev konusunda emlak vergisinden muafsınız ancak ev eşinizin üzerine olmalı.
arabaya gelince siz ve 3 yakınınız ruhsata isim yazdırırsa ÖTV MTv KDV ödemeden alabilir kullanabilirsiniz.
Bazı belediyeler kolaylık sağlar: ne gibi hakları var öğrenebilirsiniz (buradan yazmak olmaz)
Milli Park'a ücretsiz girebilirsiniz.
Devlet Tiyatrolarına ücretsiz girebilirsiniz.
Maçlara ücretsiz gidebilirsiniz(refekatçi almıyorlar dolayısıyla bunu burada misal olsun diye yazıyorum)
Ucak bileti tren bileti otobüs(refekatçi dahil) indirimli faydalanabilirsiniz.
Aklıma gelenler bunlar devamı bilen varsa yazar.

ya misal ev eşimin üstüne 125 milyarlık evi sahibinden alsak bunda bize kişi nasıl indirim yapsın yani bankadan kredidi çekerek alsak kişiden bize ne indirim olabilirki

Bahsettiğiniz konuda maalesef bir değişiklik yok normal insan ile aynı haklara sahipsin; Bankada özel bir kredi de yok.

ya bişey daha sorarak rahatsız edecem eşim yüzde doksanbeş aldı malulen emeklilikte ssk tekrardan heyete soktu daha sonra telefon geldi ssk dan tıpa sevk ettiler ve ben eşime ilaç yazdırmaya gittim eczanede devlet hastanesinde heyet için dolaştığımız tüm polikliniklerin muayene ücreti çıktı ve tolamında 55 milyon yani her poliklinik 5 er milyon fark ödüyoruz peki bunu ssk karşılamıyomu ne gibi yanlışlık olmuş olabilir sizce yoksa normalmidir zaten biz malul emeklilik için başvurduk dolaştık yani sevk edildi

değişen birşey yok...
Devletin verdiği yönetmelik. Her poliklinik için 5 lira. doğrusu her muayene için 5 lira haraç alıyor.
İlaçsız geçen muayene sonucunda bu sistemden haberi olmayanlar doğal olarak sinirleniyor.

bilginiz için teşekkür ederim peki yani sıfır araba alırsanm misal 50 milyarlık arabayı yüzdedoksanbeş vergi indiminden eşime nekadara gelir bilginiz varmı acaba

ÖTV KDV kaldırırsam ortalama %40 ile %20 arasında indirim olur. 50 bin liralık bir araba ortalama 30 bin ile 40 bin lira arasında olur. Bayi kârı eklendiği için bu rakam genelde değişkendir.

tekrar iyi akşamlar halil bey ben size bişey soracam yine özür raporumuz bu dafada yüzde 89 araba indiriminden yararlanabilirmiyiz cvp yazarsanız sevinirim

Geri