Omurilik felciyim evlenirsem çocuğum olurmu?

sinandeniz

Üye
Üye
ben omurilik felçlisiyim lakin önümüzdeki günlerde kısmetse kız kaçırıyorum buraya kadar herşey güzelde bende herkes gibi babalık duygusunu tatmak isterim onun dışındada malum hemen çocuk lazım çünkü kaçarak evleniyoruz bunun için çocuk yapabilmemin yolu varmıdır acaba tşk ederim bilgileriniz için şimdiden.....

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yakışır kardeşime. :)
Omurilik felçli değilim fakat bildiğim kadarıyla omurilik felçli erkek(kadınlar da çocuk sahibi olma yönünde bir engel yok. Bu konularda sitemizde deneyimli arkadaşlarımız var. Onlar ayrıntılı cevap yazacaklardır.
Bu arada ömür boyu mutluluklar dilerim.

sinandeniz

Üye
Üye
TŞK ederim napalım kısmet yok sayamazdım kendimi kaçıırayımda görün dedim özürlü olmak evliliye mutlu olmaya engel olmamalı olamazdı tekrar tşk ederim iyi dileklerin için halil bey

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Engelli arkadaşlar yani bahsi geçen omurilik felçli arkadaşlarımızın evet çocukları olabiliyor, bunun yapılabilmesi için kadınlarda zaten eğer menopoza girilmemişse çocuklarının olması durumunda engel yok, erkeklerde ise çok yaygın olarak bilinen kök hücre yönetimyle çocukları olmaktadır, erkekten özel bir cihaz yöntemiyle alınılacak olan spermlerin bayana anneye yerleştirilmesinden sonra gebe kalınması sağlanılıp çocuk olması halledilliyor.
Bilindiği üzere omurilik felçli olan kişilerden spermin ilişki esnasında gelmiyor olmasından dolayı spermin özel merkezlerde alınması sağlanılıyor, ve sonra alınan spermin naklinden sonra işlem sonuçlanmış oluyor, bu konuda bildiğiniz gibi tüp bebek merkzleri var buralardan destek alabilirsiniz.

Konuya ek olarak omurilik felçlilerin cinsel işlev bozuklukları ve çöüzüm yollarıyla ilgili bi göz atmanızı tavsiye ederim.

http://engelliler.gen.tr/f29/omirilik-felclilerde-cinsel-sorunlar-142/

Katremm_

Üye
Üye
acaba çocuğunuz oldumu sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim?

sinandeniz

Üye
Üye
sakıncası yok doğal yollardan olmadı ama doktora gidip cerrahi müdahaleyle erkekden hücre alıp eşine katıp tüp bebek mi ne diyolarmış galiba pek aklım basmadıda :) yani evet oluyo çouk ama dediğim gibi doğal yol ile olmuyosa doktordan yardım alarak oluyo sizdede böyle bi problem varsaki var galiba bence doktora bi başvurmanızda fayda var derim daha detaylı anlaşılır bi bilgi öalabilirsiniz bende bu yola başvurduğumda :)

Katremm_

Üye
Üye
sakıncası yok doğal yollardan olmadı ama doktora gidip cerrahi müdahaleyle erkekden hücre alıp eşine katıp tüp bebek mi ne diyolarmış galiba pek aklım basmadıda :) yani evet oluyo çouk ama dediğim gibi doğal yol ile olmuyosa doktordan yardım alarak oluyo sizdede böyle bi problem varsaki var galiba bence doktora bi başvurmanızda fayda var derim daha detaylı anlaşılır bi bilgi öalabilirsiniz bende bu yola başvurduğumda :)

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.

sinandeniz

Üye
Üye
rica ederim allah yardımcınız olsun umarım iği sonuçlar alırsınız

Katremm_

Üye
Üye
inşallah teşekkürler umarım sizde alırsınız ...

elif74elif

Üye
Üye
Babadan alınan spermin anneye nakledilmesine aşılama yöntemi deniyor.Hem annede sorun var hem baba da ise,yine bu defa hem baba spermi hem anne yumurtası dışarda döllenip anneye naklediliyor bu yönteme de tüp bebek deniyor.Çocuğunuzun olmaması için hiç bir neden yok umarım iyi bir eş ve vatana millete ailesine hayırlı evlatlarınız olur.

KOZANLI

Üye
Üye
Ben de omurilik felçlisiyim.Eşimde çocukken yapılan iğne sonucu destek almadan yürüyemiyor...2010 Aralık ayında evlendik..2011 Ekim ayında ameliyatla benden alınan Sperm hücresini Eşime 2011 Aaralık ayında tranfer etme yoluyla Yani Tüp Bebek Yöntemiyle Eşim şu anda 3 aylık Hamile...ALLAH sağlıklı bir şekilde de doğumu yapıp sağlıklı bir bebeğimizin olmasını nasip eder inşallah...Bize ve İsteyen herkeze İNŞALLAH...

Tülayca

Üye
Üye
Allah analı babalıbüyütür inşallah. Çocuğunuz doğduğunda bizimle paylaşırsanız sevinirim.

mevce

Üye
Üye
Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alın inşallah.Gelişmelerden bizleri de haberdar edin.

KOZANLI

Üye
Üye
Benden gelismeri bildirmemi istemissinz arkadslar,Baya bir geciktim bildirmeyi.Malum anlamissiniz dir belki.Oglumuz oldu 2012 Agustosunda.Su an 20 aylik.Butun vaktimizi o aliyor artik.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Maşallah diyelim Allah çocuğunuzla size mutluluk içinde uzun ömürler nasip etsin.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) ve engeller anne baba olmaya engel değildiri doğrulayan bir forum. Bu fani dünyada anne baba olmaya ne engel olabilir ki yaradan istedikten sonra. Sizin adınıza çok sevindim. Çocuk sahibi olmak isteyen herkesin Allah gönlüne göre versin dileğimle...

Katremm_

Üye
Üye
:) ve engeller anne baba olmaya engel değildiri doğrulayan bir forum. Bu fani dünyada anne baba olmaya ne engel olabilir ki yaradan istedikten sonra. Sizin adınıza çok sevindim. Çocuk sahibi olmak isteyen herkesin Allah gönlüne göre versin dileğimle...

amin inşallah....

Tekerlekli Sandalye