Ondan Uzakta

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Katılım
Nis 23, 2012
Mesajlar
9,303
Tepkime Puanı
49
Puanları
48
Yaş
51
ef61kW1.jpg


ONDAN UZAKTAYönetmen: Sarah Polley
Yapım Yılı: 2006
Ülke: Kanada
Süre: 110 Dakika
Oyuncular: Gordon Pinsent, Stacey LaBerge, Julie Christie
Tür: Dram

Filmin Konusu

Fiona ve Grant 40 yıldır evli olan mutlu bir çifttir. Yaşamlarının ikinci baharına gelmiş çift bambaşka bir gerçekle yüz yüze kalacaktır. Fiona unutkanlık hastalığı da denilen Alzheimer'a yakalanmıştır. Günün birinde evden çıkar ve kaybolur. Tekrar bulunduğunda ikili bir karar alırlar. Fiona Alzheimer hastaları için açılmış özel bir kliniğe yatacaktır.

Filmle ilgili yorumlar

Azheimer hastalığının yok ettiği aşkları, umutları, düşleri ve doğal sonucu olarak da acıları hep beraber izliyoruz. Bu filmde o kadar çaresiz ki adam, bu hastalığa yakalanan karısının, kendini unutup başka birini sevmesine bile katlanmak ve kabullenmek zorunda kalır. Hatta o başka birinin karısı ile tanışıp.......çok duyarlı olmayanlar için izlenebilir bir film.


gallery_2185_0vp149z98lN27cL.jpgAzheimer, gerçekten korkunç bir hastalık. İnsanın başına gelebilecek en kötü sonlardan biri belki de ama ne olursa olsun, nasıl olursa olsun benim bu filmde asıl takıldığım nokta yeryüzündeki hiç bir insan; ne engelli ne de engelsiz, ne kadın ne de erkek hiç bir insan türü aldatılmayı hakketmiyor. İhanet, insan onuruna karşı yapılmış en ağır, en onarılmaz, en yıkıcı ve en mide bulandıran bir hakarettir. Azheimer olsa dahi kimse kimseyi aldatacak kadar onursuz olmamalı!!!
 
Üst