Onursuz bir yaşam mı onurlu bir ölüm mü?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Koca yüreklim gel bu soruma bir yanıt ver, verebilirsen???

Öykün yada öykücüğüne gelecek olursam kafama takılan şu ; Tekerlekli sandalyeli engelli diyelim ( genç yada yaşı geçkin bir karar verememişsin gibi geldi bana :) ) kendi başına denizin kenarına kadar gidebildi ve tek eliylede olsa işleyen kolu yardımıyla arabasını denize sürecek kadar gücü var diye düşünüyorum peki o tüm bu kilitlenmiş bedenine karşı onursuz yaşadığını mı gösterir sana?

Engelliler...kimi kendi işini, kendi bakımını tek başına giderebilecek kadar kendine yeten, hayatın sillesini tek başına kaldırabilmeyi başarmış olanların yanında yatağa mahkum olan engellileri hiç gördün mü sen? bütün bedeni yaralar içinde ki ( bası yarası kemiğe işlemiş halde evlerden uzak bakmaya can dayanmaz, yürek dayanmaz) hareket edebildiği tek canlı organı gözkapakları ve o kapakları sayesinde çevresindekiyle iletişim kurabilmeyi başaran engelli için soruyorum sana / sizlere şimdi o biçare yani tetraplejik engelli ONURSUZ BİR YAŞAMI mı seçiyor??? ONURSUZCA MI YAŞIYOR?

Gel sor bakalım ölümü istiyor mu? Ölüm onun için ONURLU MU???

septik

Editör
Editör
Off Off

Diyelim Halil in bakış açsı bu

Eeee sorun görünendi, Halilde yansıtmış..

Bakınız ne akanyııdız ne ceylan nede ben.. Hümanizm değerinde bakmayalım hümanist Allahla bağlantısı azdır,,

Eleştiri, yön değiştirsede feminist destekte sadece gönül almayla alakalı,

O hikayede yatan gerçeği bilemeyiz, bende yıllardır düşünürüm intiharı, çözümmü deeğilmi

Nereye varacaksa demişimdir hep,

Varsa bir yaşam ibaresi beklerim halen.. biz o hikayeye aitiz düşünce...olarak.....

Tekerlekli Sandalye