Orta Öğretime Geçiş Sınavında Engelli Öğrencilerin Yapması Gerekenler

gülümse_hayata

Üye
Üye
Özel eğitimle alakalı öğrencilerin yapması gereken işlemler ve sınavda özel eğitimlerine uygun hizmet alabilmeleri için 25 ekim tarihine kadar gerekli yerlere başvuruları yapılmalıdır. Gerekli olan yerler ise eğitime devam eden öğrenciler RAM 'a açık öğretim okuluna devam edenler de açık öğretim ortaokulu müdürlüğüne başvuruda bulunmalıdır.

Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavlarında Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilerle İlgili İşlemler

Ortaöğretime geçiş sınavında engelliler için yapılacak işlemler

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınavlarda özelliklerine uygun hizmet alabilmeleri için; örgün eğitime devam edenler okul müdürlüğünün bağlı bulunduğu RAM'a, açık öğretim ortaokuluna devam edenlerin ise açık öğretim ortaokulu müdürlüğüne 25 Ekim 2013 tarihi mesai bitimine kadar müracaat edeceklerdir.

a. Okul Müdürlüğü, velinin/vasinin görüşünü de alarak öğrencilerin sınav hizmetiyle ilgili işlemlerin takibinden birinci derecede sorumludur.

b. Sınav hizmeti ile ilgili yapılacak işlemlerde özel eğitim ihtiyacı olan öğrencinin, (evde ve hastanede eğitim hizmeti alanlar hariç) kendisinin de bulunması gerekmektedir.

c. Sınavlarda öğrenciler için gerekli tedbirlerin alınabilmesi için; öğrenci velisi/vasisi tarafından "Özürlü Sağlık Kurulu Raporu", "Özürlü Kimlik Kartı" veya "özürlü bilgisinin işlendiği nüfus cüzdan"ından biri ile, süreğen hastalığı olan öğrenciler için ise sağlık raporunun aslı veya onaylanmış örneği ile RAM'a başvuru yapılması gerekmektedir.

Tekerlekli Sandalye