Ortaöğretim, Önlisans, Lisans Kadro Adetleri

ByAlacaL

Üye
Üye
Arkadaşlar Pdf formatını Excel'e çevirdim Toplam Kadro:7746 (Belki Eksik Fazla Çıkmış Olabilir)

Ortaöğretim:4040

Önlisans :1574

Lisans :2132

Nasıl Bi Kadro Açıklamadır Bu Kadroları Neye Göre Ayarladılar Gıda Tarım Bakanlığı, Diyanet, v.s almış yürümüşlerde bu kadar mezun varmı.

Allah Herkese Yardım Etsin

Umarım Herkes İstediği Yere Atanır.

İsen Buga

Üye
Üye
İlk tercih bunlar...
sonrakit ercihler ilerleyen günlerde gelecektir. Başka kurumlarda başka alımlar olabilir.

ByAlacaL

Üye
Üye
Başka Kurumların alıp almayacağı garanti değil ki Bakan Faruk ÇELİK'in bi açıklaması vardı. İlk yerleşmede 7000 küsür kişi yerleşecek diğer kadrolarıda elimizden geldiği kadar kullanmaya çalışacağız dedi bu lafın ucu açık çalışacağız demek insanın aklına çok şey getiriyor ama inşallah kullanılabilir.

İsen Buga

Üye
Üye
2014 yılında yeniden yapılacak ÖMSS sınavına kadar puanınız geçerli. alımlar devam edecektir kanaatim budur..

PınarYıl

Üye
Üye
Lisans düzeyinde çok fazla İlahiyat mezunu kadrosu verilmiş,acaba gerçekten İlahiyat mezunu engelli sayısı bu kadar fazla mıdır?Bu kadar fazla olsa dahi diğer fakülte mezunları da atama beklerken neden bu bölüme bu kadar öncelik verildi,inanın bu beni çok düşündürüyor...

ByAlacaL

Üye
Üye
Pınar arkadaşım inan kadroları görünce bende çok şaşırdım imam müezzin kayyım v.s senin de dediğin gibi bu kadar engeli insan varmı acaba burnuma pis kokular geliyor

İsen Buga

Üye
Üye
İlahiyatta açık çok fazla sanırım:
Kurumlar engelli acıklarını Personel Daireye bildirir: Hangi kurum önce bildirmişse işleme alınır: Diğer alımlar ilerleyen günlerde açıklanacaktır: Tahminim Kasım-Aralık aylarında; belki erken olabilir. Şimdilik ilk tercih kılavuzu olduğu için işine gelenleri yap gelmeyenlere gelince size kalmış.

PınarYıl

Üye
Üye
Kurumlar engelli kadrolarını Personel Dairesine bildirdi evet ve toplamda 20 bin engelli açığı olduğu sonucuna varıldı.Fakat neden ilk yerleştirmede tüm İlahiyat boş kadrolarının doldurulmasına karar verildi.Bu atamada lisans kadrosunun nerdeyse yarısı bu mesleklerin kadrolarının doldurulması için kullanılmış.İlk atamada tamamı değil de bir kısmı yerleştirilseydi de diğer bekleyen arkadaşlara da şans verilmiş olsaydı daha güzel bir sonuç ortaya çıkmaz mıydı acaba?Çok sayıda engelli öğretmen arkadaşımız var atama bekleyen fakat verilen kadroyu hepimiz gördük...

İsen Buga

Üye
Üye
Birşey demem, memuriyet alımı yada prosedür konusunda bilgim yok...
Ancak umarım ilerleyen günlerde başka tercihler olacaktır. O zaman sizin dileğiniz gerçekleşir.

faruks63

Üye
Üye
ßöyle çıLk bir yakLaşım oLamaz Ben önLisans eLektrik mezunuyum tek bir Elektrik teknikerLiği aLımı yok şaka gibi 1500 Kadro içinde Böyle bir aLım yok 7 bin önLisanS içerisinde 200'ün üzerinde ELektrik teknikeri oLduğunu düsünüyorum Belki de bu Sayısı Düşündüğümden çok daha fazLadır..Çok adaletSiz anLamsız Kime hizmet ediLdiğini biLmediğimiz bir Kılavuz hazırLanmış açıkcası hayaL kırıkLığına uğradım..7 bin önLisans içerisinde 82.99 puanLa 409'ncu Sıradaydım Çok yazık SÖyleniLecek bişey buLamıyorum Sanırım (gih) tercih yapacağım düz memur oLarak tercih yapacağım Başka bir alternatifim yok ayrıca bu GİH ne demek ne iş yapar Kurumda ki görevi nedir biLen bir arkadaş varsa yazsın ne kadar maaŞ aLıyor Falan ..

İsen Buga

Üye
Üye
GİH düz memur bildiğin memurlarla aynı iş yaparsın...
Ben Mimarım 12 yıllık hayatımda ilkkez bu kılavuzda mimar alımı gördüm. ve 3 tane..
demekki illada olacak birşey yok. İhtiyaçlarını belirtmişler gerisi ya beklersin yada GİH

faruks63

Üye
Üye
ßaßa güzel söylüyorsunda yaklaşık 15 elektrik iLe ilgili aLım var Elektronik, elektrik - elektronik, elektrik teknolojisi vs.. Gibi alımlar var ilginctir Elektrik yok:) MaL Gibi bir tercih kılavuzu Ben aSLa ! neden ßu kadar çok ilahiyatçı ALınıyor demiyorum mesela mamafih diyelim ki diyanet 900 memur alacak Şuna kızıyorum bu diyanet deniLen kurumda düz memur olarak çalışan yok mu yada illa ki imam hatip çıkışlımı olmalı ya da ilahiyat mezunumu olmalı benim kızdığım nokta bu ayrıca önlisans olarak bir sürü bilg. mezunları alınıyor arkadaş 7000 içinde ne kadar bilgs mezunu var alıyorsunuz e peki bu sınavın anlamı ne direkt alabilirdiniz bunları zaten 7 bin içinde ne kadar bilg. mezunu varsa yerleşecek böyle bir saçmalık olamaz sen bunu yapacağına yine tekniker alırdın bilg. sertifikası şarkı koyardın çok basit bir uyqulama bu çok mu zordu ? Fazlasıyla Manidar...

laylaylom

Üye
Üye
GİH Genel İdare Hizmetleri TH teknik hizmetler SH Sağlık Hizmetlerini ifade eder

faruks63

Üye
Üye
Laylaylom ben açıLımını sormadım ne iş yapar diyeLim ki Gih tercihim geldi yerleştim bir kuruma masa başındamı görev yapacağım temizLikçimi olacağım nedir yani kurum içindeki görevi

İsen Buga

Üye
Üye
haklısın bişey demem... Yüze yüze dananın kuyruğuna kadar geldiniz ve Tercihleri gördünüz şikayet başladı, buraya kadar yapılanlar ve seninkide çok normal... İlerleyen günlerde başka kurumlar yada doldurulmayan kadrolar için yinede sinir olduğun dinayet alımları belki tekrar başlar. Ne diyeyim hayat bu...

İsen Buga

Üye
Üye
Laylaylom ben açıLımını sormadım ne iş yapar diyeLim ki Gih tercihim geldi yerleştim bir kuruma masa başındamı görev yapacağım temizLikçimi olacağım nedir yani kurum içindeki görevi

Görev o zaman açıklanacak: işe başladığın zaman...
GİH ile YH görevleri aynı olmayacak ...

laylaylom

Üye
Üye
Evet faruks63 Diyanet beni deli etti 1900 küsür kadroya yazık oldu hadi imam hatip mezunu ilahiyat mezunu arkadaşlar olabilir ama nitelik kodlarına yetrlilik şartı koymuşlar adamın yetrlilik belgesi vardı da siz engelli diye mi atamıyordunuz bu anlam çıkıyor bana göre yada diyanete müftülüklere hiçmi vhki lazım değil dedim kurumlar arası hiçmi yazışmanız olmuyor gittim sordum biz imamlar arasından seçip pc kursuna gönderiyoz bilgisayar işlerini onlar hallediyor dedi müftü çok güzel hocam dedim :)

laylaylom

Üye
Üye
gih masa başı iş yapar arkadaşım YH yardımcı hizmetler olsaydı o hizmetli kadrosu oluyordu

faruks63

Üye
Üye
İSen Buga kardeş VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ ne demek

faruks63

Üye
Üye
Hala şaşkınım düz memur ile tekniker statüsünde Çalışmak arasında Çok fazla bir maaş söz konusu tam olarak emin olmamakla birlikte 400 500 tl fark vardır diye düsünüyorum ..

Tekerlekli Sandalye