Ortaöğretim, Önlisans, Lisans Kadro Adetleri

İsen Buga

Üye
Üye
İSen Buga kardeş VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ ne demek

bilgisayar başındaki düz memur dersem yerinde bir iş... Görevi gelen yada giden evrakları bilgisayara aktarmak yada buna benzer işler. Muhasebe işi dersen değil, ön muhasebe dersen olabilir. Yine de İllaki muhasebe değil.
GİH den fazla maaş alır ancak sorumlulukları işleri fazladır.

İsen Buga

Üye
Üye
Hala şaşkınım düz memur ile tekniker statüsünde Çalışmak arasında Çok fazla bir maaş söz konusu tam olarak emin olmamakla birlikte 400 500 tl fark vardır diye düsünüyorum ..

GİH düz memur olarak işe başlar sorumlulukları azdır. TH teknisyen sınıfındadır sorumlulukları ağırdır. Maaş da ona göre ayarlanır ayrıca kidem var. GİH de ancak 4 dereceye indiğinde kidem verilir TH de ise hemen..

kurthakan

Üye
Üye
bilgisayar başındaki düz memur dersem yerinde bir iş... Görevi gelen yada giden evrakları bilgisayara aktarmak yada buna benzer işler. Muhasebe işi dersen değil, ön muhasebe dersen olabilir. Yine de İllaki muhasebe değil.
GİH den fazla maaş alır ancak sorumlulukları işleri fazladır.

İsen buga kardeş sen mimarlık mezunu musun? nerede ikamet ediyorsun? benim bir arkadaşım var o da mimarlık bitrdi

pyraz32

Üye
Üye
resmen şoke oldum kardeşim lisans kadrosundan gireceklerin yarısı ilahiyat mezunlarından oluşuyor bu nasıl iş anlamadım mesela emniyet müdürlüğünün 4000 den fazla özürlü kadro açığı var diyorlardı sonuç koca bir sıfır kısacası milletin hayalleri başka bahara kaldı.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşım ,

Sanırım AKP hükümeti açıkça kendilerine fayda sağlamaları için bu sınavı düzenlemiş olmalı. Burada ki amaç engelli alımı değil de diyanet işlerine kendi adamlarını yerleştirmek gibi gözüküyor..... bundan şüphe bile duymuyorum artık kılavuzu gördükten sonra :(

Geçmiş olsun arkadaşlar sonuç tam bir hayal kırıklığı bana göre...

ByAlacaL

Üye
Üye
Arkadaşlar bizler burada konusuyoruz da diyanet diyanet diyoruz bu özürlü arkadaşlardan hiç mi bir tanesi bu siteyi görmedi nerdeler neden bir şeyler yazmıyorlar birşeyler söylemiyorlar???

ENGELLİ

E mek verip çalışmışız.
N eden böyle yapmışız?
G enelde hep bu duruma düşmüşüz.
E ngelliyim engelli
L aleler sümbüller açmışlar
L af aramızda
i dareciler ÖMSS'de hep sınıfta kalmışlar...

Bayram seyran yapmışlar
Engelliyim Engelli
Y. YILMAZ

gülgül

Üye
Üye
ben ilahiyat mezunuyum benimde birçok arkadaşım var engelli ilahiyat mezunu ama hiçbirimizdede yeterlilik belgesi yok ve galiba bizde diyanet kadrosuna giremicez :(

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey ösym sitesinde tercih kılavuzu olarak işitme, görme kura, ve genel tercih bölümü var ben ortapedik engelliğim sol kol yok lise mezunuyum hangisinden tercih yapıcam ve tablo 2 midenmi??arı bilgisayar sertifikam var edebiyat bölümü mezunuyum onların kodları nedir nerden bakıcaz kodların anlamına?

İsen Buga

Üye
Üye
Lise Mezunlarının gireceği genel veya bilgisayar sertifikası istenen kısımlara başvurabilirsin. Şıkları tek tek yazamam; sizin tercih ettiğiniz herşey olabilir. İki kolunuzun olmaması dahi(sol kol engellisin diye gelme diyemezler) senin memur olmanı engellemez...
İSterseniz veri hazırlama işletmeni oalbilrisiniz(maaşı yüksek 2200 civarı) isterseniz GİH (maaşı 1750 civarı aşağı yukarı), isterseniz kendi biriminize uygun meslek Edebiyat ile ilgili ( o zaman daha zevkli olur mesleğini icra etmek gibisi yoktur). Herşeyden önce dikkat etmeniz gereken nitelik kodlarına aykırı tercih yapmamak. Mesela bilgisayar sertifikası niteliği kodu işaretli bir alanda tercih yapacaksanız sertifikanız yoksa yapmayın..
Kolay gelsin...

Tekerlekli Sandalye