otvsi geri iade edilen arac satildiktan sonra neden 5 sene dolmasi bekleniyo

alparslann.

Üye
Üye
otv indirimli alinan araci 5 yil dolmadan ihtiyactan satarken otvyi geri oduyoruz neden iade ettigimiz hak icin bes senenin dolmasini bekliyoruz bu konuda toplu olarak dava acarsak yuzde yuz kazanacagimiz kanatindeyim burda uyaniklik ve art niyet yok

İsen Buga

Üye
Üye
Bana mantıklı gelmedi.. Kolay gözüküyor. Yani Herkes kullanıp da bazı özelliklerinden dolayı beğenmediği veya istemediği aracı; ihtiyactan dolayı sattım deyip yenisi almak ister ve bunu yapabilir.

alparslann.

Üye
Üye
varsin olsun araci begenmesin olamazmi yani bu kisitlama nedir degistirebilsin aracini otvsini iade ederek ne var bunda sen devlet olarak 5 senede bir otv almiycam demissin devlet olarak ona bakarsin devlet icin degisen bisey olmuyorki zarara ugratma filan yok

İsen Buga

Üye
Üye
varsin olsun araci begenmesin olamazmi yani bu kisitlama nedir degistirebilsin aracini otvsini iade ederek ne var bunda sen devlet olarak 5 senede bir otv almiycam demissin devlet olarak ona bakarsin devlet icin degisen bisey olmuyorki zarara ugratma filan yok
Dediğim gibi herkes arabasını satar. Devlet arabadan para kazanıyor. Bir arabayı kendi ederinden kat kat büyük vergilerle kazanıyor. Kısacası bana mantıklı gelmedi.

Diğer arkadaşlar görüşlerini belirtirse karışmayacağım. Şahsi düşünceme göre göre ÖTV.siz araç vermesin hiç kimseye. Siz ne derseni aslında haklısınız birşey demem..

Oğuz91

Üye
Üye
her zaman ki gibi saçma şartlardan biri madem ötvsini geri ödüyoruz hemde fazlasıyla bu sefer işin içine kdvside giriyor biz sattık 62 bin indirimli ötvye 70 bin mi ne almışlardı şimdi hesaplayamayacağım yani bu yeni araç alamama şartı ile büyük zarara uğramış olduk çünkü arabayı sevmediğimizden değil borçlarımız yüzünden sattık şuan o aracı geri almaya kalksan 450-500bin tl arası biz geçen sene 320bin tl sattık bu koydukları saçma sapan şartlar yüzünden ağır fiziksel bakıma muhtaç engelli olmama rağmen maaşımı da kestiler 7.5 sene önce bunları hangi zeki öneriyor ve belirliyorsa onay verenine kadar Allah bildiği gibi yapsın engelliler günü geldiği zaman çıkarlar engelliye maaş veriyoruz derler
valla bu sosyal yardım şartları konusunda o kadar çok doluyum ki yarım yamalak iş yapıyorlar ülkenin parası yokmuş gibi engellilerin maaşlarını kesiyorlar sonra sosyal devletiz evet engellisinin maaşını kesen sosyal devlet yeni çıkan sosyal yardımlar hep maaş alanlar için onlardan zaten yararlanamıyorum bile ne elektrik ne doğalgaz bunlar hep saçma sapan koydukları şartlar yüzünden mağdur olan hep bizleriz.
otv indirimli alinan araci 5 yil dolmadan ihtiyactan satarken otvyi geri oduyoruz neden iade ettigimiz hak icin bes senenin dolmasini bekliyoruz bu konuda toplu olarak dava acarsak yuzde yuz kazanacagimiz kanatindeyim burda uyaniklik ve art niyet yok
Ağustos ayında 32 yaşına gireceğim bu yaşıma kadar hiç çalışmadım durumum yok maaşım yok ailemin eline bakıyorum beni bireyden saymıyorlar bazı parlak zekalılarda akıl veriyor ayrı eve çıkacaksın o zaman evleneceksin falan filan yani mükemmel zekalı bu arkadaşlar bakıma muhtaç ağır engelli insana öneriye bak sadece ellerimi kullanabiliyorum işte bu şartlar da böyle parlak zekalı insanlar çıkıyor o yüzden mağdur oluyoruz ya zaten insan başına gelmedikçe anlamıyor bazı şeyleri

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye