Özürlü raporum var. Ne zaman emeklı olurum?

sıgorta baslangıcım 2006 ozurlu raporum yuzde 52 vergı ındırımıde 2011 de aldım yuzde 63 ne zman emeklı olurum ılgınıze tesekurler

18 yıl sonunda 4000 gün primlerin yatması halinde 2006+18=2024 yılında emekli olursun. yıl ve prim eksik ise emekli olamazsın.

arkadaşlar,1997 bağkur girişim ve 1750 günüm,2003 %69 raporum,2004 ssk girişim ve 539 günde ordan günüm var.toplam 2289 günüm var.2003 yılında %66 vergi indirimi aldım.ne zaman emekli olabilirim.beni aydınlatırsanız sevinirim.

benimde merak ettiğim bir konu, konu hakkında fikri olan paylaşırsa sevinirim. başlangıç tarihim 2000 gün sayım 1030. tekrar sigortalı çalışıp gün sayımı artırma ihtimalim yok, %93 ağır özürlüyüm. sizce ne zaman emekli olurum?

tşkler

DREAM_LİFE, Bağ-kur dan emekli olursanız, 15 yıl, 3960 gün SSK dan emekli olursanız, 17 yıl 3840 günle emekli olursunuz.

halil bey ilgi ve alakanız cok teşekkür ederim,ALLAH razı olsun.peki bu şartlarda malulen emekli olma şansım nedir?alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

halil bey ilgi ve alakanız cok teşekkür ederim,ALLAH razı olsun.peki bu şartlarda malulen emekli olma şansım nedir?alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

Malulen emekli olmak için ilk sigortalılık tarihinde sakatlık oranınızın maluliyet düzeyi yani %60 ın altında olması gerekiyor. Eğer öyleyse o zaman malulen emekli olabilirsiniz.

merhabalar ben 2001 yılında ssk kayıt oldum %60 özürlüyüm 2417 günüm var aradaki boşlukları ödeme imkanım olupda emekli olabilirmiyim

Halil abi merhabalar, ben 1997/3 sigorta başlanğıç tarihim. daha doğrusu hizmet döküm belgemde yazan ilk tarih 1997/3 olarak gözüküyor. özürlü emeklilik konusunda bilgi sahibi değilim. sizden yardım rica edecem. 4260 gün primim var. halende çalışmaktayım. %40 da raporum var geçen sene aldım bu raporu ve sadece engelli arç alımında kullandım raporum sürekli. emekliolabilmem için hangi şartları yerine getirmem lazım ve neler yapmam lazım bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum. şimdide çok teşekkürler.

Bulunduğunuz ilde defterdarlığına gitmeniz gerekiyor. Orada özürlüler birimi var. Bir uğra, vergi indiriminden faydalanmak istediğini söyle. Size gerekli evraklar verecek prosedür kuralı anlatacaklar.

Vergi indiriminden faydalanmadiginiz icin bahse konu emeklilikten de faydanalamazsiniz.

Vergi indiriminden yararlanmak için il defterdarlığına mı yoksa büyük mükellefler vergi dairesine mi başvurmam gerekiyor. raporum sürekli %40. İş yerinden çalıştığıma daire yazımıda aldım ama tam olarak nereye götüreceğimi bilemedim. büyük mükellefler vergi dairesine dediler,defterdarlık dediler. hangisine götürmem gerekiyor.

Merhaba taylancem,

Büyük mükellefler vergi dairesi dediğine göre İstanbul da ve Mecidiyeköye bağlı olarak çalışıyorsun diye düşünüyorum. Büyük Mükellefler vergi dairesine işyerinden sana verilen yazıyla birlikte en kısa zamanda başvurunu gerçekleştir. Yanılmıyorsam 3. katta özürlü personel müdürlüğü var binanın içinde oraya vereceksin ya 2. katta yada 3. kattaydı tam hatırlayamıyorum ama orada Adem Vergili isminde bir memur var o sana yardımcı olacaktır.

Hayırlısı olsun,

Evet iş yerim beşiktaş da. Ben şimdi oraya gerekli evrakları götüreceğim raporum ile birlikte rapor oranım %40 vergi dairesine verdikten sonra nasıl bir yol izlenecek yani vergi dairesi maliye bakanlığına ne zaman gönderir. ve oranım düşer mi. ve son olarak tahmini ne kadar maaş alırım. 8350 brüt maaşım.

Büyük Mükellefler vergi dairesi senin vergi indirim hakkını alabilmen için, verdiğin evrakları Ankara 'ya gönderecek ve eskisi gibi Ankara oranları düşüremiyor yani yayınlanan son yönetmelikteki maddeye göre Hastanenin verdiği oran geçerlidir vergi indirimindeki oran aynısı olmalıdır deniyor ama ben çok eskiden vergi indirim hakkı aldığım için ( benim oranım düşmüştü ) şu an ki durumu net olarak böyle olacağını düşünüyorum.

Üzgünüm ama alacağın vergi indirim hakkının sana maaşında artış olarak pek yarar sağlayacağını bekleme yani maaşında çok çok az bir artış sağlayacaktır arkadaşım ama vergi indirim hakkı almanın gerçek faydası senin erken engelli emekliliğini sağlamak olacaktır. Yani yaş şartı aranmaksızın erken engelli emekliliğinden faydalanırsın.

Ankara vergi indirim hakkını 2 nüsha halinde halen çalışmakta olduğun işyeri adresine en geç 3 ay içinde gönderecektir. Biri sana verilmek üzere ve diğer nüsha genelde işverende kalır.

Yaşadığın gelişmeleri ve en son aldığın vergi indirim hakkını paylaşırsan sevinirim. Sitedeki diğer arkadaşlar için de faydalı olacaktır paylaşımınız.

Sağlıcakla kalın,

Bilgilerin için çok teşekkürler. ama sanırım ben yanlış aktardım maaş konusunu. 03/1997 sigorta başlangıcım ve bir fiil o tarihten beri çalışıyorum. ne zaman emekliliğe hak kazanırım. ve emekli maaşım tahmini ne kadar olur diye soracaktım ama yanlış sordum. bu konuda da beni aydınlatırsan sevinirim. Vergi dairesi ben evrakları verdikten sonra hemen Ankara'ya gönderiyor mu ? Bu hafta içi evraklarımı götüreceğim ve tüm ayrıntıları bur da paylaşacağım.

Geri