Özürlü raporum var. Ne zaman emeklı olurum?

Selam taylancem,

Emeklilik ile ilgili olarak hesaplama yapabilmemiz için vergi indirim hakkını almış olman gerekiyor.
Vergi indirim hakkın : ? ( hadi onu 3. dereceden olduğunu sayalım en az % 40 diyelim )
İlk ssk giriş tarihin : ?
Toplam ödenen prim gün sayın : ?

Emekli maaşının ne kadar olacağını merak ediyorsun haklı olarak ama ben bu konuda nette maaş hesaplama linkini atabilirim ancak aşağı yukarı tutuyor çünkü...

http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

Merhabalar, son olarak bir şey daha sormak istiyorum, ben raporumu 2011 yılında aldım. Raporun kullanım amacı özel tertibatlı araç ve H sürücü belgesi için yazıyor. rapor sürekli, ben bu rapor ile vergi indirimi için başvurabilirmiyim yoksa bir daha rapor almam gerekiyor mu acaba.

Bi şansınızı deneyin. Raporun güncelliğini yitirdiğini yada kullanım amacı kısmında sadece h sınıfı ehliyet yazdığı için yeni rapor isteyebilir. Ama şansınızı deneyin siz. Sonuçta kaybedecek bişeyiniz yok.

Halil abi başvuracağımda. raporda vergi indirimi için bir not olması lazım acaba. zaten ben bu raporla araba aldım vergi ödemeden ötv ödemeden. bu şartlarda zaten vergi indirimi hakkını kazanmış oluyorum diye düşünüyorum. raporumda zaten daha 2 yıllık 2011 yılında aldım ve sürekli yazıyor. ben bu raporu bağlı bulunduğum boğaziçi kurumlar vergi dairesine götüreceğim. ben evrakları teslim ettikden sonra eskisi gibi ankara maliyeye gidecek mi yoksa kararı burda mı verecekler. ankara ya ne kadar zamanda gönderiyorlar belgelerimi.

vergi indirimi için aldığın raporu onaylatabilecek misin?
yada söyle anlatalım vergi indirimi için aldığın raporu vergi dairesi alabilecek mi?

Prosedür gereği vergi dairesi raporu elden almaz. dolayısıyla prosedür gereği tekrar muayeneye sokabilir.

Ancak İlla tekrar muayene olacak başka yolu yok demiyorum: Verebilirseniz de onlar kabul edip alabilirse eyvallah. Yapacak birşey kalmadı.
Peki prosedür gereğine uygun yapılmadı deyip reddetme hakları varki bunu bilmelisin. dolayısıyla sonuç söyle olsun: götür raporu vergi dairesine ver; alırlarsa eve dön bir bardak su iç geçmiş olsun...

Almazlarsa sinirlenme yapacak iş sil baştan oalcak yine eve git bir bardak su iç ve sil baştan işe başla...

Ola ki umarım alırlar, benim gönlüm bundan yana ( umarım alırlar, zahmete gerek kalmasın)..

Ben raporumu vergi indirimi için almamıştım. Araç alımı için almışdım 2011 senesinde ve sürekli rapor. Hastaneye sordum tekrardan rapor gereklimi diye vergi indirimi için bir ifade yok çünkü raporda, gerek yok dediler tekrardan rapora çünkü zaten siz araç vergisinden muaf tutuldunuz vergi indirimi ile aynı şey zaten dediler. eğer kabul etmezlerse getirin vergi indirimi için olarak da yenileriz dediler. benim anlamadıgım sürekli olarak aldığım rapor var elimde, her devlet dairesinde işlem için tekrardan rapor almanın ne gereği var raporda her şey yazıyor sakatlık oranı sürekli olduğu falan.

Halil abi başvuracağımda. raporda vergi indirimi için bir not olması lazım acaba. zaten ben bu raporla araba aldım vergi ödemeden ötv ödemeden. bu şartlarda zaten vergi indirimi hakkını kazanmış oluyorum diye düşünüyorum. raporumda zaten daha 2 yıllık 2011 yılında aldım ve sürekli yazıyor. ben bu raporu bağlı bulunduğum boğaziçi kurumlar vergi dairesine götüreceğim. ben evrakları teslim ettikden sonra eskisi gibi ankara maliyeye gidecek mi yoksa kararı burda mı verecekler. ankara ya ne kadar zamanda gönderiyorlar belgelerimi.
araç için aldığınız raporla vergi indirimine başvuramazsınız

Geri