Paramparça

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör

Tv izlemeyen biri olarak bu diziye resmen tutuldum kaldım :) Çok ama çok güzel bir senaryo aslında en çok da müziği için izlenmeye değer diye düşünüyorum.

İntizar hayranları belki de seyrediyordur bilmiyorum ama paramparça yıllar sonra tv izlememe sebep yaratan dizi oldu.

Dizi hakkında bilgi ;

Endemol Türkiye’nin yapımını gerçekleştirdiği, başrollerini Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay’ın paylaştığı, senaryosunu “Aliye”, “Bin Bir Gece”, “Aşk ve Ceza” gibi efsane olmuş dizilerin yazarı Yıldız Tunç’un yazdığı, yönetmenliğini “Asi”, “Kayıp Şehir” gibi dizilere imza atan Cevdet Mercan’ın yaptığı “Paramparça” dizisi, şarkısıyla da daha şimdiden çok konuşulacak…

Gelincik, Gece Nemi, Göçe, Aldanırım, Nazar Boncuğum, Ihlamurlar Altında, Ömrüm Senindir ve Aşk Yağmurları albümlerindeki duygusal şarkılarıyla büyük bir dinleyici ve hayran kitlesine ulaşan İntizar, yakında Star TV’de başlayacak “Paramparça” dizisine özel, duygu yüklü bir şarkı yazıp yorumladı.

BU ŞARKIYA SÖZ YAZIP OKUMALIYIM!

“Paramparça”nın yayınlanan ilk tanıtımını Star TV’de izlediğinde duyduğu melodiden çok etkilendiğini anlatan ünlü söz yazarı ve şarkıcı İntizar, dizi ile ilgili başına gelen şaşırtıcı olayı paylaştı:

“Bir akşam televizyon izlerken, yayına giren tanıtımdaki “Paramparça”nın melodisini ilk duyduğumda, bu şarkıya söz yazıp okumalıyım diye içimden geçirmiştim... İki gün sonra dizinin yapımcı şirketi Endemol aradığında çok şaşırdım.
Aynı şaşırtıcı olayı, yıllar önce Ihlamurlar Altında’nın tanıtımlarını izlediğimde de yaşamıştım...” “ŞARKI ADIMIN ANLAMI OLDU!”

Endemol’ün ilk görüşme sonrası paylaştığı bölüm senaryolarında kendi hayatından bir çok iz bulduğunu aktaran İntizar, kelimelerin kısa sürede kaleminden aktığı şarkıyı yazarken hissettiklerini şu sözlerle dile getirdi:

“Gerçek aşk kavuşamamaktı ama kavuşmak için yalvarmaktı. Ve sözler bitince, şarkı adımın anlamı oldu. Gül bülbüle aşık bekler, kavuşamazdı. İçim böyle haykırdı sözleri, paramparça intizar*…"

Bestesi, dizinin müziklerine de imza atacak olan, Ayşe Önder’e ait olan şarkının sözleri, dizide kavuşmaları zor, ayrılmaları imkansız olan Gülseren (Nurgül Yeşilçay) ile Cihan’ın (Erkan Petekkaya) aşklarını en içten haliyle anlatıyor.

İLK KUPLEDEN YAPILAN TANITIMI YARIM MİLYON KİŞİYE ULAŞTI

İlk stüdyo çalışmaları sonrası, parçanın sadece giriş bölümünden hazırlanan “Paramparça”nın yeni tanıtım filmini, Star TV ve Endemol’ün web ve sosyal medya sayfalarında, ilk 3 günde 500.000’i aşkın kişi izleyip paylaştı.

Dizinin Star TV’de yayınlanacak ilk bölümü öncesinde belli başlı müzik kanallarında yayınlanacak video klibini, dizinin de yönetmenliğini üstlenen, Cevdet Mercan çekti.

1 Aralık Pazartesi, 20:30'da Star TV’de yayına girecek olan “Paramparça” dizisinde farklı zamanlarda yaşanan iki kaza ile yolları kesişen 6 kişinin hayatı, bambaşka hayallere ve hayatlara yürürken sonsuza kadar ayrılmaz bağlarla birbirlerine bağlanacak.

PARAMPARÇA

SU GİBİ GÖZLERİN YAĞMURU BAHAR
BİN HAYAT GETİRDİN AŞKSIZ ÖMRÜME
KALBİM EBEDİYEN BAĞLIYMIŞ SANA
HER PARÇAM SENİNLE

YÜREĞİMİ SÖKÜP ALDI YERİNDEN GÖZLERİN TESADÜF DEĞİL Kİ BANA
ÖBÜR YARIM KALDI SENİN YANINDA
NE KONUŞUR NE DE SUSAR
AŞK TUTUŞUR ELİNE DOKUNMADAN
SÖZ GEÇMEZ KALBİME YAR
AH TUT BENİ HER YANIM PARAMPARÇA
KADERİM ELİNDE YAR
NE KALIR NE GİDER
NE BAŞLAR NE BİTER
NE ZAMAN SENİ GÖRSEM
AKLIM EVİMDEN GİDER
KİM BAKSA YÜZÜMDE SENİ GÖRECEK
BEN GİTMEK İSTESEM AŞKIM SÜRECEK
HAYAT AYNI YERDEN BAĞLADI BİZİ
VE ASLA ÇÖZÜLMEYECEK
DUR DEDİM BU GECE DUR ŞU GÖNLÜM
KALBİN İNCE İNCE DAMLAR ÜSTÜME
KADERLİ HALİNDE AKLIM BU GECE UYUTMAZ SAATLERCE

"Paramparça – Su Gibi Gözlerin"
Beste: Ayşe Önder
Söz-Vokal: İntizar
Aranjman: Mayki Murat Başaran – Ayşe Önder
Yönetmen: Cevdet Mercan

Daha önce sitede hiç dizi paylaşmamıştım o yüzden nasıl tanıtacağımı da bilemedim ama siz anlayın işte acemilik böyle bir şey :)

Tekerlekli Sandalye