Parapleji olan birinin merdiven basamaklarından inişi...

İskender Durgun

Üye
Üye
Kaldığım yazlık 3 katlı. 1. katta kalıyorum. Salona inişimin videosu aşağıdadır.

F

Fırtına

Guest
zorlu bir iniş.. bir de bunun zorlu bir çıkışı vardır.?! ve bu iniş çıkışları her gün yaşıyorsun.!!! her yer, her mekan engelli vatandaşlar düşünülerek dizayn edilmeli.. bu dizayn gerçekten yapılmalı.. diye düşünüyorum.!!!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Basamakları baya seri iniyorsun be abi. :)
Senin için iyi bir antreman oluyordur. Bilemiyorum ama sen aslında o inişi tekniğini öğrensen tekerlekli sandalyeyle bile yapabilirsin. O şekilde yapanlar var çünkü. Kollarında baya güçlüye benziyor .
Harika bir paylaşım olmuş.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Abi süper ancak dikkat et bu şekilde inişlerde bası yarası açılma olasılıgı olabilir neticede sürtünmeye bağlı olarak açılma olasılığı var, buraya kadar herşey senin açından süper peki çıkışlar için düşündügün bir yöntem yada uyguladığın bi çare varmı abi bir videodan ondan alalım:)

F

Fırtına

Guest
yine yeni yeniden izlemek istedim, izleme şansımı kaybetmişim :)

İskender Durgun

Üye
Üye
Yukarıya çıkışım :)

Mehmet sürtünmeden inip çıkmaya gayret ediyorum. Popomu kaldırıp hareket ediyorum. Aşağıdaki video da çıkışımı gösteriyor. 3 dakka 40 saniyede çıkmışım bir katı :)

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Abi harika yani sen iniş çıkışlarda sürtünmeyede dikkat ediyorsan bu hareketlerin herşeyden önce fiziki anlamda sana çok fazla faydası olur, o basamakları o şekilde çıkmak inan ne kadar zor ben biliyorum tebrik ederim seni abi istedim hemen çıkmışsın videoyuda atmışsın maşallah.
Birde uçan tekme videosu alabilirmiyim:):):)

İskender Durgun

Üye
Üye
Bu basamakları çıkmasını ilk hastaneden geldiğimde yapamıyordum. Rahmetli babam tekerlekli sandalye ile birlikte beni inip çıkartıyordu. Çok zorlanıyordu. Ayaktan TSK rehabilitasyon merkezine fizik tedavi için gidiyordum. Orda fizyoterapistime bu işin kolay bir yolunun olup olmadığını sordum. Bana video da izlediğiniz şekilde inip çıkabileceğimi söyledi. Bir kaç denemeden sonra inip çıkmayı başardım. İlk çıkışlarımda 10 dakikayı buluyordu üst kata çıkışım. Şimdi 4 dakikada çıkıyorum :) Fizyoterapistim Mehmet senin dediğin gibi bu şekilde inip çıkmanın fiziki ve ruhsal olarak bana faydasının olacağını söylemişti. Uçan tekmeye gelince onun videosunuda senden alalım :)

F

Fırtına

Guest
iskender, izledim.. çok teşekkür ediyorum :)
yazdıklarından anladığım kadarıyla; bu iniş/çıkışları yapman gerekiyor..muş.. bende ilk yorumumda; senin için eziyet olacağını/olduğunu düşünmüştüm.. inan harikasın.. çok seri vede güzel iniş/çıkışların var.. tebrik ediyorum :)

Gül Pembe

Üye
Üye
İnsan azmedince neleri yapabiliyor. Gerçekten sizi tebrik ederim. Harikasınız...

KARDELEN

Üye
Üye
Azmin zaferi bunu başarmak azim güç isder bizler hep başarmak için caba veriyoz çok zorda olsa başka ceremiz yok çokda tehlikeli yerlerde var yüksekler merdivenler engeller çokda tehlikeli durumlara giriyoz Allah kurusun düşmek gibi dahada zor durumlara düşe biliriz her zorluguda başarmak caba harcamak gerek bu yüzden imkam elverdikce benim düşüncem bu evlerimiz oturdugumuz mekanlar bizlere uygun olmasına merdiven eşik yükseklik herşeyde bunları yapmaya dekor etmeye hep düşünmeli yapmaya çalışmalıyız hayatımız boyunca hep bize gerek insanlık hali tek yadıgımız zaman yardımsız azda olsa bişelere ulaşmak bizim için çok büyük nimet çok zor bişe birilerine muhtaç olmak çok çok bin şükürkü ALLAHIM kimseyi zorda koymasın bizlerde zorda olsa kolayda olsa azimle engelleri acmaya yenmeye caba vermeliyiz .herzaman yaşadıgımız yerleri imkan elverdikce kolaylıkla gezme işimizi yapmak için dizayin etmeyi yapmalıyız ..arkadaşım isdender çok güzel bişe yapmış bizlerle paylaşmış zorlukları engelleri birazda olsa aşmayı çok tşkler bu konuda sevgiler saygılar tüm engelli arkadaşlara..

vuslat

Üye
Üye
allah kolaylık versin iskender işin zor ama sen yılmadan inip çıkmayı başarıyorsun tebrikler...

İskender Durgun

Üye
Üye
Teşekkürler vuslat.

Tekerlekli Sandalye