Parmak kopması iş kazası

Deniz5900

Üye
Üye
Sağ el işaret parmağı 2 boğum koptu acaba yüzde kaç verirler yada ne kadar bi ücret verirler

İsen Buga

Üye
Üye
Amaç engelli raporu almak ise tahminime göre %40 vermezler.
Amaç işgörmez raporu almak ikinci maaş bağlatmak ise en az %10 verirler.

NOT: Bilmeyenler için yazıyorum: iş kazası geçirenler hem maaş alır hemde iş gücü kaybı maaşı alır (ömür boyu, hatta çalışsa da dahi alırlar... Ancak emeklilikte ise: biri tam diğeri yarım alır(hangi maaş yüksek ise onu tam diğerini yarım alır) ölene dek)

Ufo

Üye
Üye
Sol elimin serçe parmağı kullanılamaz halde yüzük parmağı kısıtlı orta parmak kısıtlı tendon bağlarım koptu iş kazası sonucu 4 defa ameliyat oldum artık ameliyat edemiyorlar 4 ay fizik tedavi gördüm fayda etmedi sağ elimin işaret parmağı kısıtlı orta parmak tendon kopugu kısaca sol elimin sadece baş parmağı sağlıklı işaret parmağı kısıtlı diğerlerinde güç çok az sağ eliminde işaret parmağı kısıtlı orta parmak güç çok az sağ elde sadece baş parmak yüzük parmağı ve serçe parmak sağlam yüzde kaç oranında rapor alabilirim 3 tane özel hastanede ameliyat oldum birşey yapamıyorlar. 3 aşağı 5 yukarı %40 i geçer miyim?

İsen Buga

Üye
Üye
amaç %40 olarak düşünmeyin:
Meslek hastalıkları hastaneye SGK sevki ile gidiniz.
Bildiğiniz yoldan ben geldim muayene edin derseniz, içeri almazlar muayene etmezler. Meslek Hastalıkları hastanesine mutlaka SGK sevk ile gidiniz.

SGK.ya dilekçe veriniz meslek kazası geçirdiğinizi belirtiniz: İşgücü kaybı tazmınatı ve maaşı Talep ediniz. Dilekçe ile.
Büyük illerde Meslek hastalıkları hastanesi olur oraya yönlendirirler. SGK yazısı ile yönlendirilirsiniz. Muayeneye gidiniz.
Sonuç sana bildirmezler; SGK ile öğrenirsiniz.

%40 alırsanız SGK sizi Engelli kadroya yerleştirmek zorunda kabul etmek zorunda kalır. Aslında Engelli kadro diye birşey yok sözüm gelişi söyledim. Sizi engelli olarak kabul eder demek istedim.
ikincisi işgücü kaybı maaşı bağlar. Ömür boyuu geçerlidir. Çalış yada emekli ol farketmiyor ödenecek bu maaş.

Bilmem yukarı
da dediğimi yaparsanız: %40 dert etmemiş olursunuz: Yorulmadan işlem tamamlamış olursunuz. Maaşınızda iki tane olur.

Ufo

Üye
Üye
Tşk ederim. Avukat tuttum iş yerine dava açtım sgk sevk etti sağlık kuruluna ama meslek hastalıkları hastanesi değil normal üniversites hastanesine meslek hastalıkları hastanesi ne gitsem daha mi iyi olur acaba

İsen Buga

Üye
Üye
Üniversite hastanesi'nin verdiği karar ile işgücü kaybı maaşı kabul etmeyebilirler(avukat dayatabilirse kabul edebilirler, emin olmamakla birlikte burada nokta değil virgül koyalım),

Üniversite hastanesinin vereceği karar hakimin karar vermesini sağlayacak. Tahminim bu yönde.

Umarım iyi yolda ilerlersiniz: bu arada geçmiş olsun.

Ufo

Üye
Üye
Tşkler

Tekerlekli Sandalye