Polio sekeli ye % kaç rapor alabilirim

meçhul78

Üye
Üye
Her iki bacağımda da çocuk felci den kalma hasar var sol bacağım da 3 cm kısalık ve incelik var sağ ayağımda sol nazaran daha iyi emg sonuçlarında da belli her iki ayağımda rahatsızlık olduğu ve Kreatin Kinaz ım çok yüksek çıkıyor post poli sendromuna bağlı olduğunu söyledi doktor 100 mt gidemiyorum hemen kaslarım sertleşiyor ve yürümem düz zeminlerle sınırlı merdiven inip çıkamıyorum bi yerden tutumadan. Bilen birisi varsa % kaç rapor alabilirim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tahminen yazmam gerekirse %55 dan az bir rapor verilecegini sanmıyorum.

Berru

Üye
Üye
benim sağ bacak polio sekel %20 verdi dr

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
3. ALT EKSTREMİTEYE AİT SORUNLARDA ÖZÜRLÜLÜK ORANLARI

Alt ekstremite altı bölümde incelenecektir: Ayaklar, topuk, ayak bilekleri, bacaklar, dizler, kalça eklemleri ve pelvis. Alt ekstremite değerlendirilirken kas iskelet sistemine ek olarak, eklemler, yumuşak dokular, vaskuler sistem ve sinir sistemi de ayrıca değerlendirilmelidir. Özürlülük hastanın mevcut durumuna göre belirlenmeli, kişi özrünün zaman içerisinde değişebilme ihtimali varsa rapor süreli olarak verilmelidir. Devamlı özürlülük raporu verilmeden önce, hastada iyileşmenin durduğu, son bir senedir herhangi bir düzelmenin olmadığı tespit edilmelidir. Alt ekstremitenin sürekli bozukluklarının değerlendirilmesinde anatomik, tanısal ve fonksiyonel yöntemler kullanılır.

tablo-3-4.jpg

meçhul78

Üye
Üye
Baltazar hesaplamalarını anlamak mümkün değil özelliklede polio sekeli hastalarına çok düşük oranlar veriliyor bu insanlar ne sağlam nede engelli oluyor hesaplamalara göre buna çare bulmaları lazım kimse bilmiyor polio hastalarının yaşamlarını nasıl sürdürdüklerini.

meçhul78

Üye
Üye
%42 oran verildi anlamadığım polio için %35 tansiyon için %10 vermişler

İsen Buga

Üye
Üye
%100 üzerinden bir 35 tansiyon almışsınız geriye %65 boşluk kalıyor
bu %65 boşluğua sizin %10 tansiyon eklediğimde sonuç 65x10=650
650 yi % içerisine aldığımda 650/100=6,5 oluyor

6,5 i 35 ile topladığımda 41,5 oluyor, yuvarlak hesap yaptığımda %42 oluyor.
Doktorun verdiği oranda yanlışlık yok...

umarım anlatabildim..

meçhul78

Üye
Üye
Doktor daha once ama iki bacak için %13 13 %9 %9 %6 tansiyon icin %10 vermislerdi nasil %35 dustu polio

İsen Buga

Üye
Üye
isterseniz İl Sağlık müdürlüğüne detaylı dilekçe yazıp itiraz edebilirsiniz.

meçhul78

Üye
Üye
itiraz edersem kaç puan oynayacak ? Yoruldum artık doktorlarla uğraşmaktan sağlam insanlara yüksekten rapor verirler ama hak eden insanlara rapor vermemek için ellerinden geleni yaparlar Allah a havale ediyorum fazla bir kaybım olmayacaksa uğraşmayacağım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şuradaki postta verilecek özür oranları açıkca yazıyor. DR lar o oranlara uymakla yükümlü. Orada verilen oranlara bakıp haklı olduğunuza karar verip itiraz edebilirsiniz.

meçhul78

Üye
Üye
Tablodaki oranlara bakıp bana bu oranları vermeniz gerek desem adamlar yanlıs anliyorlar ve benden iyi mi biliyorsun diyorlar ondan sonra doktorla papaz oluyorsun bugun kurulda bana orani yazan dr yoktu kuruldakiler kendileri değerlendirdi sanırım....

İsen Buga

Üye
Üye
Tablodaki oranlara bakıp bana bu oranları vermeniz gerek desem adamlar yanlıs anliyorlar ve benden iyi mi biliyorsun diyorlar ondan sonra doktorla papaz oluyorsun bugun kurulda bana orani yazan dr yoktu kuruldakiler kendileri değerlendirdi sanırım....

O zaman itiraz edebilirsiniz. Madem doktorunuz yok onların verdikleri; başkasının yerine geçen imza olduğu için herbiri SUÇ teşkil eder.

meçhul78

Üye
Üye
O zaman itiraz edebilirsiniz. Madem doktorunuz yok onların verdikleri; başkasının yerine geçen imza olduğu için herbiri SUÇ teşkil eder.

Kurulda dr yok derken yanlış anlaşıldı galiba kurula başka ort. dr girdi bana oranı verenin kurul günü değilmiş o yüzden

Tekerlekli Sandalye