Rapor yenilenince vergi indirimi hakki kaybolurmu

artankara

Üye
Üye
2008 yılında %47 raporum ile defterdarlıktan vergi indirim aldım.(emekli olurken yararlanmak için) bu hafta h sınıfı ehliyet almak için yeni bir rapor alıcam (önceki raporda ehliyet değerlendirilmemişti). hastaneden söylediklerine göre yenisini alınca eski rapor iptal olacakmış. (ortak sistemden belirlenip )vergi indirim hakkımda bir kayıp olurmu. 1,5 yıl sonra emekli olurken sorun çıkarmı ?

artankara

Üye
Üye
Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır bir sorun çıkmaz. Daha doğrusu şöyle anlatayım eğer son alacağınız rapor %40'ın altına düşerse o zaman belki sorun çıkabilir. Ama bu oran %40'ın altına inmezse bir sorun yaşanmaz.

hizmetkar

Üye
Üye
Sevgili kardeşim vergi indirimi almışssın senin aldığın rapor oranında artık bir eksilme olmaz raporunda iptal olmaz rahat ol

artankara

Üye
Üye
teşekkürler...zaten oranda eksilme olmayacak ama bakanlığın veri tabanında eski rapor iptal olacağı için emeklilik vakti gelince bana vergi indirimi aldığın rapor iptel olmuş deme ihtimalleri varsa hiç riske girmeyim ben.

chokotka

Üye
Üye
teşekkürler...zaten oranda eksilme olmayacak ama bakanlığın veri tabanında eski rapor iptal olacağı için emeklilik vakti gelince bana vergi indirimi aldığın rapor iptel olmuş deme ihtimalleri varsa hiç riske girmeyim ben.
peki arkadaşım hangi bakanlıgın veri tabanında görünüyor bu rapor oranları bunu nerden ögrenebiliriz bu konuda cevap yazarsan sevinirim şimdiden teşekürler

chokotka

Üye
Üye
Hayır bir sorun çıkmaz. Daha doğrusu şöyle anlatayım eğer son alacağınız rapor %40'ın altına düşerse o zaman belki sorun çıkabilir. Ama bu oran %40'ın altına inmezse bir sorun yaşanmaz.

peki halil bey olduya yeni rapor aldı %40 altında çıktı ne gibi bi sorun olur vergi indirimi iptal olurmu daha önce böyle bir sorun yaşayan oldumu paylaşırsanız insanlarda bilgilenmiş olur

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir sorun çıkmazda ufakta olsa bir ihtimal olarak belirtmek istedim.

Tekerlekli Sandalye