Raporda h sınıfı ehliyet alır yazıpta tertibatlı araç kullanamaz yazarsa .?

selahattin

Üye
Üye
sağ bacağımdan engelliyim çocuk felci geçirmişim ehliyet için müracat ettim ortopedi doktoru H sınıfı ehliyet alabilir diye yazdı. kesin heyet raporu daha elime geçmedi 15 gün sonra gel al dediler özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresini yazmazlarsa ne yapmalıyım.sürücü kursu da bu ibarenin yazması gerekli diyor yoksa trafikte sorun çıktıgını söyledi.bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
H sınıfı ehliyet size bir avantaj sağlamaz. Zira tek başına h sınıfı alır ibareli raporla ÖTV, MTV indiriminden yararlanamazsınız. Sağ bacaktan engelliler ÖTV indirimli araç alıyor. Gaz pedalını sola alan bir aparat taktırılması işinizi görür.

selahattin

Üye
Üye
kusura bakmayın

yine bir sorum olcak çok şükür raporu düzelttik (H sınıfı ehliyet alabilir,özel tertibatlı araç kullanabilir) diye yazıyor raporda ben bu raporla indirimli araç alabilirmiyim yoksa araç için tekrar heyet raporu isterlermi. bu raporun geçerlilik süresi varmı.ortopedik özürlülerin raporları sürekli diye biliyorum.değerli bilgileriniz için teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Alabilirsiniz tabi. Tabi raporunuz "süreli" rapor olur ve raporda yazan süre dolarsa o zaman alamazsınız.

selahattin

Üye
Üye
e)Sağlık Kurulu Raporlarının Tarihi

Kanunun 7 nci maddesinin 2 numaralı bendindeki istisnadan yararlanmak için, 29/6/2006 tarihli ve 2006/10660 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Resmi Gazetede yayımlandığı 16/7/2006 tarihinden önce alınmış olan raporların, söz konusu Kararname eki "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak yenileneceğine dair ÖTV mevzuatında herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu tarihten önce usulüne uygun olarak düzenlenmiş olan sağlık kurulu raporları da ÖTV istisnası uygulamasında geçerli bulunmaktadır.

Tekerlekli Sandalye