Raporda sakatlık oranı yazmıyor. Vergi indirimi alıp erken emekli olabilirmiyiz?

binnurtek

Üye
Üye
merhabalar benim size ormak istediğim eşim beş ay önce diyabet hastası oldu. hastane tarafından eşime iki yıl boyunca ilaç almak için sağlık raporu verildi.bu rapor sağlık raporu yerine geçermi yalnız üzerinde yüzde oranı falan yazmıyor.teşhis olarak E11 insulin bağımlı olmayan dıyabetes mellıtus ve E78.4 hıperlipıdemi teşhisi konulmuş durumda. ben stenzden oranlara baktım fakat anlayamadım.eşim vergi indiriminden tekrar rapor almadan bu şekilde başvurabilirmi ve erken emeklilik isteyebilirmi. 1988 ilk işe giriş tarihi ve şu an 5300 iş günü tamamlanmış durumda şimdiden teşekkür ederiz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir kişinin yasal olarak engelli sayılması ve engelli haklarından yararlanabilmesi için %40 ve üzeri rapor alması gerekir. Alınan alınacak sağlık raporunda "özürlülük oranı" yazmadığı müddetce bu hakların hiç birinden yararlanamazsınız...

İsen Buga

Üye
Üye
Erken emeklilik için tekrar heyete girmeniz gerekecek.
İlaç raporu başka erken emeklilik raporu başkadır.
Sizin yapacağınız şey ;
eşiniz çalışıyorsa (raporlu olması çalışmıyor anlamına gelmez) çalıştığı işyerinden ilgili makama başlık ile çalıştığına dair belge alacaksınız(bulunduğunuz ilde vergi dairesine iletilmek üzere).
bulunduğunuz ilde vergi dairesine gideceksiniz. siz giderseniz olur vergi dairesi size hastane seçtirecek. Tam teşekküllü ahstane seçeceksiniz oradan heyete gireceksiniz işlem burada bitiyor. Heyet toplantısı sonrası işlem bitiyor. Sizin yapacağınız beklemek: 2-3 ay içinde sonuçlanır.

eşinizin durumu % işgücü kaybı olarak Vergi dairesine bildirilir. Oradan işyerinzie bildirirler. Sizde işyerinden öğrenirsiniz. %40 ve üstü rapor almışv e onaylanmışsa;

o zaman dilekçe yazıp erken emeklilik talebinde bulunursunuz.

Sizin eşinizin durumu erken emekliliğe müsait. Yinede heyetten geçmesi daha makul oalcaktır.

Tekerlekli Sandalye