Raporda vasi tayini uygundur yazmasi

Serkan8484

Üye
Üye
Merhabalar ,

Raporda zihinsel engel oranı olmamasına rağmen vasi tayini uygundur yazıyor. Acaba ÖTV indirimli araç almak için vasi mi almam gerekiyor , kontrol edebilirmisin?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Unutkanlık sorununuz varmış. Bu nedenle vasi tayini istenebilir.

Sabrican

Üye
Üye
MERHABALAR,
Benim annemin rapor tarihi 18/02/2021 , süresiz ve tam bağımlı raporda yazmasına rağmen hakim annemi tekrardan hastaneye sevk etti . Vasi tayini için. Ben hakime raporda 'vasi tayini gerekir' ibaresi bulunduğunu belirtmeme rağmen hakimin annemi tekrardan hastaneye sevk edeceğini ve bunun kendi kararı olduğunu belirtti. Tekrar hastaneye sevk etti ve aynı sağlık raporunda vasi tayini uygundur yeni bir rapor çıkartıldı. Resmi belge niteliği taşıyan bu raporun süresiz, tam bağımlı ve vasi tayini uygundur ibaresi yazmasına karşın hakimin hastayı hastane sevkini yapmasında ısrarcı olmasının hukukta yeri var mıdır? Yada süreci aleyhimize verilen bu karar hakkında şikayet yoluna gidebilirmiyiz. Çünkü Annem %96 engelli ve 81 yaşında bir kadın. Bunca eziyeti bize reva gören hakim hakkında bir işlem yapabilirmiyiz. veraset davasını 17/05/2021 tarihinde açtım. 20/09/2021 tarihine duruşma verilmiştir. Ben araba almak için vasi davası açtım ancak bu kadar uzun süreceğini ve annemi hastaneye götürmek için ticari araba kiralamak zorunda kalıyorum. Bu süreç bizi ve annemi olumsuz etkilemektedir.

emir_t1

Üye
Üye
MERHABALAR,
Benim annemin rapor tarihi 18/02/2021 , süresiz ve tam bağımlı raporda yazmasına rağmen hakim annemi tekrardan hastaneye sevk etti . Vasi tayini için. Ben hakime raporda 'vasi tayini gerekir' ibaresi bulunduğunu belirtmeme rağmen hakimin annemi tekrardan hastaneye sevk edeceğini ve bunun kendi kararı olduğunu belirtti. Tekrar hastaneye sevk etti ve aynı sağlık raporunda vasi tayini uygundur yeni bir rapor çıkartıldı. Resmi belge niteliği taşıyan bu raporun süresiz, tam bağımlı ve vasi tayini uygundur ibaresi yazmasına karşın hakimin hastayı hastane sevkini yapmasında ısrarcı olmasının hukukta yeri var mıdır? Yada süreci aleyhimize verilen bu karar hakkında şikayet yoluna gidebilirmiyiz. Çünkü Annem %96 engelli ve 81 yaşında bir kadın. Bunca eziyeti bize reva gören hakim hakkında bir işlem yapabilirmiyiz. veraset davasını 17/05/2021 tarihinde açtım. 20/09/2021 tarihine duruşma verilmiştir. Ben araba almak için vasi davası açtım ancak bu kadar uzun süreceğini ve annemi hastaneye götürmek için ticari araba kiralamak zorunda kalıyorum. Bu süreç bizi ve annemi olumsuz etkilemektedir.
Hakimin gerekçesi, belki böyle bir şey için mahkemeden sevk icap etmesidir. Vesilik kararları için mühtemelen durum budur.

Sabrican

Üye
Üye
Ben hastane yetkilileri ile görüştüm. neden gönderdiğini anlam veremediklerini söylediler. Çünkü sağlık kurulu yönetmeliğinde süresiz raporları tekrardan hastaneye gönderemezsiniz. Hastanın iyileşme olanağı yoktur. Başka yerdeki mahkemelerdeki katiplerle ile de görüştüm. Hastaneye göndermemesi gerekir diye söylediler bana . Bence hakimin bilgisizliğine denk geldik.

İsen Buga

Üye
Üye
Sadece vasi kararı olsa tamam hakim hemen onay verir. Ancak Araç alma işlemine gelince o zaman uzun sürer; Bir tek siz değil herkes bu konuda şikayetçi.

Vasi kararı ile araç almak nasıl külfet ise; satmak iki kat külfet. Siz 10 kat külfet görebilirsiniz. Aldığınız aracı vadesi gelse bile satamazsınız. Satsanız bile parayı alamazsınız. Bir çok şey yazmayayım.

Hakim bilgisizliği değil, ne kadar tecrübe var ise o kadar husursuzluk çıkarırlar. Hakimin vereceği een zor kararı bu.
Yanlış anlama; sadece çevremde duyduklarımdan dolayı bu görüşümü yazdım. Belki yardımcı olurum diye yazdım. Kaale almayabilirsin.

emir_t1

Üye
Üye
Ben hastane yetkilileri ile görüştüm. neden gönderdiğini anlam veremediklerini söylediler. Çünkü sağlık kurulu yönetmeliğinde süresiz raporları tekrardan hastaneye gönderemezsiniz. Hastanın iyileşme olanağı yoktur. Başka yerdeki mahkemelerdeki katiplerle ile de görüştüm. Hastaneye göndermemesi gerekir diye söylediler bana . Bence hakimin bilgisizliğine denk geldik.

Sanırım sadece size özgü bir durum değil.
Babam için vesi çıkaracaktık, aynı durum söz konusu oldu. Yani mahkeme sevk verdi.
Bence canınızı sıkmayın, işin olurunu mevcut etmeye çalışın. Çünkü herkes için aynı durum var . Olaya saçma diye bakılabilir, ama hakimde kendi açısından sıkıntılı durumları dikkate alarak kararlar verir ve her halükarda prösedürü uygular.
Durum bu görülüyor .
Allah işinizi rast getirsin.
Böyle işlemlerden ben şahsen çok sıkılırım.

Tekerlekli Sandalye