Raporumda hiç bir ibare yok, H sınıfı ehliyet almak için ne yapmalıyım?

by_handsome25

Üye
Üye
merhaba iyi günler biraz fazla soru soruyorum bi siteye bende %60 özürlüyüm raporda hiç bir ibre yok h sınıfı ehliyet falan ben engelli araç almaya kalksam nasıl olacak bilgi verirseniz sevinirim saygılar...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, raporda mutlaka H sınıfı ehliyet alabilir ibaresinin olması gerekiyor. Eğer bu ibare yoksa yeniden sağlık kurulu raporu çıkartmanız gerekiyor.
Bu arada buraya dilediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Bu forumu sorulara cevap vermek için açtık.
Sevgiler...

by_handsome25

Üye
Üye
merhaba halil abi benım sakatlık oranım %55 yalnız elımde ayagımda Allaha şükür bir sakatlık yok olay şöyle ben tümör amaliyatlısıyım h sınıfı ehlıyete muracaat edecegım acaba bana verırler mı ve arac almak ıstıyorum raporda hıc bır ıbare yok bunu soradan cıkartırabılırmıyım acaba abana yardımcı olursan sevınırım. saygılar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
H sınıfı ehliyetle hiç uğraşma. Normal ehliyet al. H sınıfı ehliyet tek başına sana bir avantaj sağlamaz. ÖTV indirimli araç alabilmen için aracı kullanmak için ek donanıma ihtiyaç duymuyorsun sen. Ben öyle anladım. özel tertibatlı araç kullanır ibareli rapor olmadanda ÖTV indirimli araç alamazsın.

by_handsome25

Üye
Üye
pekı raporda o ıbare olsa alabılırmıyım ehlıyetım de b sınıfı olsa olur mu saygılar...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır b sınıfı ehliyetle olmaz. ÖTV indirimli araç alabilmek için H sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı araç kullanır ibareli raporunun olması gerekiyor.

by_handsome25

Üye
Üye
ben en ıyısı abıcım hiç bu işe bulaşmayayım oyle mı dersın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben olsam bulaşmazdım handsome...

by_handsome25

Üye
Üye
merhaba sorum şu olacak %38 sol bacak engelli biri var akrabam da acaba arac ve ehlıyet alabılır mı saygılar....

İsen Buga

Üye
Üye
araç ve ehliyet alır :) %38 çok önemli değil yeterki doktor raporunda özel donanımlı araç(yada otomatik vites araç) kullanabilir H sınıfı ehliyet olur raporu alın yeter

Tekerlekli Sandalye