Refakat raporumu hakem heyete sevkedeceklermiş

yusuf333

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
benim çocuğun riskli bir hastalığı var ve 3 aylık refakat izni verilen raporu aldık, herşey tam usuldeki gibi "refakat edilmediği takdirde hayati risk vardır" ifadeleri falan var kurumuma verdim,
idare bu raporu hakem heyete sevkedeceğini söyledi, çocuğunuzun gerçekten hasta olup olmadığını öğrenmek istiyırlarmış.

sorum şu bu refakat izni raporunu hakeme gönderebilir mi,
diğer hastaluk raporu gibi işlem yapılır mı, hakem heyeti çocuğu tekrar muayene tekrar kan vs tahlilleri mi yapacak,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlkkez duydum açıkcası. Bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfen...

yusuf333

Üye
Üye
çocuğa mı tebliğ edecekler, hakem hastaneye git diye :)

yusuf333

Üye
Üye
hakem hastaneye ne zaman gitmem gerekiyor, çocuğum hasta rapor süresinin sonuna doğru gitsem, bi sorun çıkar mı?

İsen Buga

Üye
Üye
çocuğa mı tebliğ edecekler, hakem hastaneye git diye :)
Çocuğun velisine tebliğ edilecek.
Telefonla mesaj gelebilir, telefon verilmemişse o zaman gidip düzenleme yapabilirsiniz.
Mail gelebilir; sms gelebilir; Kapıda PTT görevlisi ile de gelebilir. MHRS ile gelebilir.
Şu tarih şu saatte Şu hastanede heyete girilmesi gerekiyor vs.

Normal şartlarda yani genelde; raporunuzu aldığınız hastaneden dosya istenir. O dosya incelenir gerekli görülürse sizi çağırırlar. Yeniden muayene ederler. Bildiğimiz bu...
Anladığım kadarıyla aşırı görmüşler. Refakat edilmediği takdirde hayati risk vardır cümlesine takmışlar sanırım.

Tekerlekli Sandalye