Romatizma hastasıyım. %45 engelliyim, ne zaman emekli olurum?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
merhaba yeni üyeyim bi sorum olucaktı bende bir çeşit eklem romatizması var tüm vucudumu kaplamış ayrıyeten idrarla albumin atıyorum bu yüzdende çok halsiz oluyorum romatizma okadar ilerlemiş ki belime bile vurdu neredeyse 2 kat yuruyom hastalık askerde iken baş göstermişti bi kere denedi o zamanlar fazla dikkate almadım 1 ay falan sürdü ağrılarım geçti sonra askerden sonra iyice fazlalıştı maddi yetersizlikten dr geç gittim tedavisi varmış ama bende böbrek sorunu da var aileden geliyo genetik dr sana tedavi uygularsam böbreklerin gider dedi.

O yüzden tedavide uygulanamıyo sadece idrardan albumin attığım için onun tedavisini alıyorum bide tansiyon sorunum tansiyon ilacı alıyom sadece benim durumun bu.
Sorum 2004 yılında ssk lı bi işe girdim bi avukatın yanında telefonlara bakıyom asgari ücretten maş veriyo hiç yoktan iyidir şükür diyelim.
Engelli erken emeklilik hakkından faydalanırsın dediler rapor mabor alacan dediler bende rapor için d.r a gittim yüzde 45 oranında rapor verdi bu oranla ne zaman emekli olabilirim.
Bide benim durumum baya ağır yüzde 45 az değimli sizcede neden böle az oran verdi dr anlayamadım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
20 yıl hizmet süresi ve 4400 gün prim sayısıyla emekli olabilirsiniz. Ek olarak size verilen rapor oranının düşük olduğunu düşünüyorsanız rapora itiraz etme hakkınız var.

Tekerlekli Sandalye