Ruhun İnşası (Sıradışı Psikoterapi Vakaları)

hmmmm

Üye
Üye
Katılım
Haz 17, 2013
Mesajlar
3
Tepkime Puanı
0
Puanları
0

Arkadaşlar bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum. Bir psikiyatristin gizli defteri adlı kitabı beğendiyseniz bu kitaba hayran kalacaksınız. Üstelik olaylar ve vakalar Türkiye’ den. Seans odasında geçen konuşmaları ve hastaların hayat hikayelerini anlatıyor.

Kitap Hakkında:
Bu kitapta farklı problemlerle psikoterapiye başvuran beş ayrı vakanın terapi süreçleri incelenmiştir. Bu beş vaka seçilirken ruh sağlığı çalışanlarının en çok karşılaştığı problemler ve psikoterapiye başvuran bireylerin benzer ruhsal dinamikleri dikkate alınmıştır. Bu bağlamda; madde bağımlılığı, öfke kontrol problemi, sosyal fobi, tırnak yeme, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, panik atak gibi şikayet ve semptomlara sahip bireyler analiz edilmiştir. Bu şikayet ve semptomların kökeninde hangi psikolojik nedenlerin yer aldığı, bunlara nasıl müdahale edildiği ve yapılan müdahaleler neticesinde gerçekleşen değişim, gerçek vakalar üzerinden anlatılmaya çalışılmıştır.
Klinik Psikolog Mustafa Gödeş’in kaleme aldığı bu kitap, insan zihninin ve psikoterapi dünyasının ilginç yönlerine kapı aralıyor…
 
Tekerlekli Sandalye
Üst