Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanablir ne demek

Melisa eren

Üye
Üye
Sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanablir ne demek ben bununla araç alablirmiyim bilgisi olan var mı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
fren, gaz pedalı gibi hareket ettirici aksama özel tertibat takılması gerektiğini belirtiyor. ve evet bu ibareyle araç alabilirsiniz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranının hiç bir önemi yok melisa hanım.

haliloglu1

Üye
Üye
Merhaba itiraz ettiğim raporumu e devlet üzerinden aldım, bu rapora göre ötv indirimli araç alabilmek mümkün mü acaba, bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220605_184727.jpg
    Screenshot_20220605_184727.jpg
    310.3 KB · Görüntüleme: 3,804
  • Screenshot_20220605_184652.jpg
    Screenshot_20220605_184652.jpg
    263.4 KB · Görüntüleme: 6,693

Melisa eren

Üye
Üye
Merhaba itiraz ettiğim raporumu e devlet üzerinden aldım, bu rapora göre ötv indirimli araç alabilmek mümkün mü acaba, bilgisi olan varsa yanıtlarsa sevinirim
Rapora göre evet alabiliyorsunuz özel tertibatlı araç kullanablir yazmasi yeterli

harunkaplan

Üye
Üye
Rapora göre evet alabiliyorsunuz özel tertibatlı araç kullanablir yazmasi yeterli
iyide şimdi bu arkadaş normal bi araba alabilirmi manuel yada otomatik vites
merhaba ilk rapor a basvurdugunda mı hareket ettirici arac alabilir işaretledin demi bu şekilde rapor cıktı sana

haliloglu1

Üye
Üye
Ehliyetimi engelli ehliyetine dönüştürmem gerekti, nöroloji ve ortopediye aile hekimi sevk etti. Doktorların muayeneleriyle birlikte evrakları Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Engelli Birimine teslim ettim. Bildirdikleri tarihte ilgili hastanede İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Kuruluna gittim, oradaki değerlendirmeyle bu şekilde tertibatlı araç kullanabileceğime karar verildi, yani ben seçmedim, il sağlık müdürlüğü heyeti karar verdi

harunkaplan

Üye
Üye
ÖNCE RAPOR BAŞVURUSU YAPTIN ALDIN YUZDE 40 ORDA HAREKET ETTİRİCİ DİYE YAZMIYORDU SONRA AİLE HEKİMİNE GİDİP BAŞVURDUN İL SAĞLIK A GİTTİN RAPORUN YENİDEN HAREKET ETTİRİCİ YAZISI OLARAK TEKRAR MI CIKTI ANLAMA GÜÇLÜĞÜ ÇEKİYORUM İDARE ET
Ehliyetimi engelli ehliyetine dönüştürmem gerekti, nöroloji ve ortopediye aile hekimi sevk etti. Doktorların muayeneleriyle birlikte evrakları Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Engelli Birimine teslim ettim. Bildirdikleri tarihte ilgili hastanede İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Kuruluna gittim, oradaki değerlendirmeyle bu şekilde tertibatlı araç kullanabileceğime karar verildi, yani ben seçmedim, il sağlık müdürlüğü heyeti karar verdi
ÖNCE RAPOR BAŞVURUSU YAPTIN ALDIN YUZDE 40 ORDA HAREKET ETTİRİCİ DİYE YAZMIYORDU SONRA AİLE HEKİMİNE GİDİP BAŞVURDUN İL SAĞLIK A GİTTİN RAPORUN YENİDEN HAREKET ETTİRİCİ YAZISI OLARAK TEKRAR MI CIKTI ANLAMA GÜÇLÜĞÜ ÇEKİYORUM İDARE ET

haliloglu1

Üye
Üye
Yok, ben önce ehliyetimi engelli ehliyetine dönüştürdüm, ehliyetim geldi, ondan sonra ötv indirimi için hastane sağlık kuruluna başvurdum. Yani önce ehliyeti aldım ondan sonra hastane heyetine başvurdum

harunkaplan

Üye
Üye
Yok, ben önce ehliyetimi engelli ehliyetine dönüştürdüm, ehliyetim geldi, ondan sonra ötv indirimi için hastane sağlık kuruluna başvurdum. Yani önce ehliyeti aldım ondan sonra hastane heyetine başvurdum
ŞİMDİ GİDİP NORMAL VİTES YADA OTOMATİK VİTES ARABA ALIRSIN DİMİ YOKSA APARAT TAKMAK ZORUNDALAR MI

haliloglu1

Üye
Üye
Aparat takılacak ve otomatik vites olacak, rapora böyle yazıldı

haliloglu1

Üye
Üye
Mesela aparatsız olacaksa "otomatik vites", veya "otomatik ve düz vites" yazar sanırım, zaten o kısmı İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Kurulu belirliyor

harunkaplan

Üye
Üye
Mesela aparatsız olacaksa "otomatik vites", veya "otomatik ve düz vites" yazar sanırım, zaten o kısmı İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Kurulu belirliyor
ŞUNU ANLADIM ÖNCE ENGELLİ RAPORU ALDIN SONRA EHLİYETİ DEĞİŞTİRDİN SONRA BAŞVURDUN İL SAĞLIK A ÖTV İNDİRİMLİ ARAC ALABİLİR YAZILI RAPORU ALDIN DOGRUMU ANLADIM

İsen Buga

Üye
Üye
ŞUNU ANLADIM ÖNCE ENGELLİ RAPORU ALDIN SONRA EHLİYETİ DEĞİŞTİRDİN SONRA BAŞVURDUN İL SAĞLIK A ÖTV İNDİRİMLİ ARAC ALABİLİR YAZILI RAPORU ALDIN DOGRUMU ANLADIM
ağa sorunu cevaplayayım:
engelinize uygun ehliyet ve rapor yazarlar.
bir seferde iki rapor aynı anda alabilirsiniz. hem ehliyet hem ÖTV muafiyeti.
Sürekli hastaneye gider gelirim derseniz o başka. Önce ehliyet tamamlayayım sonra da ÖTV muafiyet alayım derseniz o başka tabiii. Size kalmış durum.

Şimdide uyarayım: hem ehliyet hemde ÖTV raporu uyumlu olmalı. Sonradan alınan raporlarda olurda bir eksik çıkarsa ÖTV muafiyetinden faydalanamayabilirsiniz.

harunkaplan

Üye
Üye
ağa sorunu cevaplayayım:
engelinize uygun ehliyet ve rapor yazarlar.
bir seferde iki rapor aynı anda alabilirsiniz. hem ehliyet hem ÖTV muafiyeti.
Sürekli hastaneye gider gelirim derseniz o başka. Önce ehliyet tamamlayayım sonra da ÖTV muafiyet alayım derseniz o başka tabiii. Size kalmış durum.

Şimdide uyarayım: hem ehliyet hemde ÖTV raporu uyumlu olmalı. Sonradan alınan raporlarda olurda bir eksik çıkarsa ÖTV muafiyetinden faydalanamayabilirsiniz.
SAOL TEŞEKKÜR EDERİM

İsen Buga

Üye
Üye
Yukarıda yazmıştım: engelinize uygun rapor yazarlar.
Engelinize göre doktorla konuşabilirsiniz.
Engeliniz nedir bilmiyorum: belki sizin engelinize uygun fikirler üretebiliriz. Doktor değiliz bu konuda net bilgi olarak değil de sadece benzer durumlarda olan arkadaşlardan öğrendiklerimiz ve düşüncelerimiz olur.

Tekerlekli Sandalye