Sağlık kurulu heyeti hastayı muayene edermi?

HacıEmre

Üye
Üye
Abim psikolojik tedavi görüyor bunun sonunda rapor istedi psikiyatırdan yüzde 10 oranında rapor verdi bu raporu verirken tam teşekküllü devlet hastanesinden tedavi gördüğü psikiyatıra rapor alacağı gün tekrar muayene oldu veheyetegirdi heyette muayene etmediler sadece psikiyatıra sordular bunun hastalığı ne diye bi dakikalık görüşmeden sonra dışarı çık dediler.Abim verdikleri bu rapora itiraz etti sağlık il müdürlüğüde başka bi ile gönderdi bu ildeki hastane ruh ve sinir hastalıkları hastanesi burda ise psikiyatr önce muayene etti sonra psikoloğa sevk etti psikolog teşhis koydu ve yarın heyete giricek acaba heyet ilk hastane gibi hemen çıkarırmı dışarı yoksa muayene edermi uzun uzun çünkü burası ruh hastanesi olduğuiçin soruyorum bu soruyu.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Heyet uzun uzun hastayı muayene etmez zaten. Hastanın hastalığı hangi branştaki DR'u ilgilendiriyorsa hasta önceden o DR a görünmüştür, heyetteki diğer DR larda o DR un görüşüne bırakır kararı.

denizgül

Üye
Üye
Evet Halil Bey doğruyu söylüyor bende 3 ay önce zihinsel engelli kardeşim için rapor aldım, ilgili psikiyatrist önce muayene etti, rapor için gerekli bilgiyi yazdı, yazısının daha sonra kurula gideceğini raporu sağlık kurulu bölümünden almam gerektiğini söyledi, kurul bizi odaya çağırmadı, direkt ilgili doktorun verdiği oranı imzalayarak raporu onayladılar.

HacıEmre

Üye
Üye
dediğiniz ilk hastane için geçerli orası tam teşekküllü devlet hastanesiydi ve ilgili doktorun kararına baktılar abimi tekrardan dinlemedi heyet.Asıl sormak istediğim şimdi ruh hastanesine sevk ettiler ordan rapor alıcak önce psikiyatr sonra psikolog muayene etti yarında heyete girecek heyettekilerin hepsi ruh doktoru acaba tekrardan dinlerlermi muayene ederlermi?

denizgül

Üye
Üye
Hacı Bey merhaba, ruh hastanesinindeki işlemleri bilmiyorum, geçmiş olsun..

İsen Buga

Üye
Üye
HEYET görmek ister: genelde fotografa bakarlar; gerçek kişi gelmişse tipine de bakarlar; muayene etmezler sadece altına basacağı imza için emin olmak isterler.
Heyete çağrıldığı halde gelmezse doktorlar şüphe eder imzayı basmazlar. Bazende kalabalık yüzünden doktora sorar hastayı gördün mü vs? evet muayene ettim derse işlemi bitirirler. Ancak yinede illa görmek isterler 1 dakika değilde 10 saniye görmeleri yeter bile.

Tekerlekli Sandalye