Sağlık Kurulu Rapor Yenileme

barış5

Üye
Üye
Raporum süresiz %100 engelli ve çalışma kaybı %100
Adres değişikliğinden 2022 aylığım kesilmişti.
Syd ye müracaat ettim. Raporunuz dijital değil yenileyin dediler.
Syd den sevk aldım hastahaneye kaydımı yaptırdım. MHRS den randevu alacaksın dediler.
Sevkin bir değeri yok mu sağlık kurulu neden direkt randevu vermez.
MHRS den veya 182 den randevu almak mümkün değil.
Bu durumu yaşayan arkadaş var mı acaba nasıl bir yol izlemeli. Peşinen teşekkür.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malasef dedikleri gibi. tek başına sevk yeterli değil. randevu almanız gerekli.

ahmet34

Üye
Üye
yuzde 100 nasıl vermıslerkı bıtkısel hayatta yasayan olmak lazım ama buraya yazı yazılabılmıs

yussufb

Üye
Üye
ARKADAŞLAR MERHABA BEN ARANIZDA YENİYİM BEN 12 YILDIR PSİKYATRİ RUH SAĞLIĞI OLARAK OLARAK TEDAVİ GÖRÜYORUM ASKERLİKTEN PSİKOTİK BOZUKLUK OLARAK REFÜZE EDİLDİM GİTMEDİM. 2011 YILINDA FAZLA UZATMAYACAĞIM BAKIRKÖY RUH SİNİRDE TEDAVİ GÖRÜYORUM HEYETE 2020 YILINDA GİRDİM GİRMEDEN DOKTORLARIM %50 TEDAVİ İLE DÜZELMELYEN ANSİYETE BOZUKLUK TANISI VERDİLER LAİKİN HEYET SONUUCU KISMEN DÜZELEN %20 VERDİ 5 YIL SÜRE İLE VERDLER.İLK RAPORUM OLDUĞU İÇİN Mİ BU ŞEKİLDE VERİLDİ BİLGİSİ OLAN LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİRMİ İTİRAZ ETMEDİM BİR SONUÇ ÇIKACAĞINI SANMADIM. NE YAPAYIM SİZCE 5 YIL DOLMADAN TEKRAR HEYETE GİREBİLİRMİYİM ?

İsen Buga

Üye
Üye
ARKADAŞLAR MERHABA BEN ARANIZDA YENİYİM BEN 12 YILDIR PSİKYATRİ RUH SAĞLIĞI OLARAK OLARAK TEDAVİ GÖRÜYORUM ASKERLİKTEN PSİKOTİK BOZUKLUK OLARAK REFÜZE EDİLDİM GİTMEDİM. 2011 YILINDA FAZLA UZATMAYACAĞIM BAKIRKÖY RUH SİNİRDE TEDAVİ GÖRÜYORUM HEYETE 2020 YILINDA GİRDİM GİRMEDEN DOKTORLARIM %50 TEDAVİ İLE DÜZELMELYEN ANSİYETE BOZUKLUK TANISI VERDİLER LAİKİN HEYET SONUUCU KISMEN DÜZELEN %20 VERDİ 5 YIL SÜRE İLE VERDLER.İLK RAPORUM OLDUĞU İÇİN Mİ BU ŞEKİLDE VERİLDİ BİLGİSİ OLAN LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİRMİ İTİRAZ ETMEDİM BİR SONUÇ ÇIKACAĞINI SANMADIM. NE YAPAYIM SİZCE 5 YIL DOLMADAN TEKRAR HEYETE GİREBİLİRMİYİM ?
cevaplanmıştır...... Kolay gelsin...

Fatma32

Üye
Üye
Raporum süresiz %100 engelli ve çalışma kaybı %100
Adres değişikliğinden 2022 aylığım kesilmişti.
Syd ye müracaat ettim. Raporunuz dijital değil yenileyin dediler.
Syd den sevk aldım hastahaneye kaydımı yaptırdım. MHRS den randevu alacaksın dediler.
Sevkin bir değeri yok mu sağlık kurulu neden direkt randevu vermez.
MHRS den veya 182 den randevu almak mümkün değil.
Bu durumu yaşayan arkadaş var mı acaba nasıl bir yol izlemeli. Peşinen teşekkür.
Barış bey ben 2021 mart ayında heyet raporu almak için önce bulunduğum ildeki şehir hastanesi sağlık kuruluna vergiden muaf olmak için başvuru yaptım. göğüs hastalıklarından heyete gireceğimden doktoruna giriş yapmam gerektiğini belirtti. doktorun da onayı ile sağlık kuruluna sevki uygundur denildi. sağlık kurulu görevlisi 182'den sağlık kuruluna randevu alacaksınız dedi. 182'den hangi ildeyseniz o ilin şehir hastanesinin sağlık kuruluna randevu almak istiyorum demeniz gerekiyor. randevu tarihinde sağlık kurulunda bütün branşları gezerek raporumu sağlık kurulu odasına teslim ettim. heyet kurulunun beni çağırmasını bekledim. heyete girdim ve raporum e-devlet üzerinden görüneceğini belirttiler barkodlu olarak. istediğim zaman da çoğaltıp kurumlara teslim edebiliyorum. %41 süresiz engelli raporumu dilekçe ile vergi daire müdürlüğüne teslim ettim Ankara'da merkez sağlık kuruluna gönderildi. önce oranım %37'ye düşürüldü. ben de itiraz dilekçemi yazdım. %41 olarak süresiz olarak onaylandı.

YURDAKUL755

Üye
Üye
AYNI SORUNU BİZDE YAŞIDIK 182 Yİ SIK SIK ARAYIP RANDEVU ALMAYA BAKIN...

barış5

Üye
Üye
merhaba, nihayet randevu aldım ve bu hafta doktor işlerini bitirdim. Kurula teslim ettim bir ay sonrasına randevu verdiler. O tarihte raporu mu verecekler yoksa tekrar heyete mi girilecek

Özge52

Üye
Üye
Merhaba Bi sorum olacak sizlere benim 9 yaşında bir kızım var 2019 yılında daha 6 yaşındayken hareketlerinden çüphelendim ve psikiyatriye götürdüm doktora dönen şeylere ilgisi olduğunu takıntısı olduğunu ve seslendiğimde umursanmadığını anlattım kendimde araştırma yaptım ve otizm belirtileri olduğunu söyledim halde kızıma 2019 yılında ögv yani orta düzey zihinsel olarak bize rapor verdi rapor 3 yıllıktı raporumuz mayısta bitiyor bu raporu otizm raporuna çevire bilirmiyiz ayrıca gittiğimiz özel eğitim öğretmenimizde kızımın zihinsel olmadığını otizm olduğunu söylüyor sizce ne yapmalıyım
Ayrıca kızımı bu sıkıntılarından dolayı 2 sefer sınıf tekrarı yaptırdık
Ayrıca kızımı bu sıkıntılarından dolayı 2 sefer sınıf tekrarı yaptırdık
4. Sınıfa gitmesi gerekirken şuan 2.sınıfa gidiyor

Tekerlekli Sandalye