Sağlık kurulu raporu oranı için nereye itiraz edebiliriz?

MeteHan

Üye
Üye
Değerli site yöneticileri ve üyeler sizden bir konuda ricada bulunmak istiyorum hastaneden polio sekeli olarak sağlık kurlu raporu aldım bana hastane %42 oranda rapor verdi, ancak benim durumumda dernekte çok fazla arkadaşım var ve en az %55 oranda raporları var bu rapora itiraz etmek istiyorum nereye itiraz edebilirim böyle bir yasal hakkımız varmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Elbette her rapor için itiraz hakkınız var, yapmanız gereken il sağlık müdürlüğüne gitmek, sonra onlar sizi hakem hastaneye gönderirler ve hakem hastane o raporu ve sizin durmunuzu tekrar daha detaylı inceleyip rapor verirler.

MeteHan

Üye
Üye
Peki sevkettikleri hakem hastanenin vermiş oldugu oranda aynı olursa yapacağım birşey varmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır maalesef hakem hastanesi inceler ve nihai kararı verir kati rapordur yapacak birşey yok.

carpe06

Üye
Üye
peki hakem hastanesininde vermiş olduğu oran da, hastayı incelemeden ve bakmadan bir karar vermiş ise hakem hastaneye karşı ne gibi bir süreç başlatabiliriz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yasal olarak hastanenin ve sağlık kurulunun işini iyi yapmadığı kanaatinde olursanız dava açarsınız neticede hakem hastanelerin verdigi kararlar nihai karardır bir üst itiraz makamı yoktur mahkeme açarak hakkınızı ararsınız.

Tekerlekli Sandalye