Sağlık raporu aldım ama aslı gibidir ibaresini eklemiyorlar

oyhann

Üye
Üye
size çok zahmet veriyorum ama bu gün yaşadığım olayı size anlatmak istiyorum..kardeşimle 4 gün önce (bu arada kardeşim %88 ağır özürlü psikoz rhtsızlığı var)ilçedeki hükumet konağında mal müdürlüğü için baş vurdum oradaki memur bendeki aslı gibidir raporu kabul etmedi..ben aslı raporunu il sosyal hizmetlere bakım maaşı için vermiştim..ne yapmam gerektiğini sordum raporu nerden aldıysam ordan gene almam gerektiğini söyledi..bende bu gün zonguldak üniverste hastanesine gittim..orda rapor odasına gittim ve ordaki hanım 3 rapor vardı bizde bi tane kaldı dedi..evet raporun birini ben almıştıım ama diğer raporu başkasına vermeye nasıl yetkileri olabilir bunu sormaya çalışırken tereyağı gibi kendilerini haklı çıkartmaktan başka çareleri olmadı..bende yan odaya şefin yanına girdim..efendim durum böyle böyle dedim mal müdürlüğünün aslı gibir raporu kesinlikle kabul etmesi gerektiği ve neden asıl raporu il sosyal hizmetlere verdiğimide sordu(orayada aslı gibidiri vermem gerekiyor aslının bende kalması gerekiyormuş)şimdi ben yarın ilçeye o memurun yanına girdiğimde aslı gibidir oluyormuş dediğimde benimle polimiğe girecek ve konuşturmıyacak bile..çok çaresiz kaldım ne yapacağımı bilemiyorum geröçekten kardeşim rapor aldı ama ne yazıktırki böyle zorluklarla akrşılaşıyorum....sorum uzun oldu kusura bakmayın ama ne yapsam acaba??

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşında ve evde bakım maaşında ibraz edilecek raporu asıl rapor isterler, fotokopi veaslı gibidir raporu kabul etmezler. Size sosyal hizmetler aslı gibidir raporu kabul eder diyen memur yanılmış orasıda malmüdürlüğüde aslı gibidir raporla maaş bağlamaz her iki kurumda asıl raporu ister yapabilecek pek birşey yok yeni rapor çıkaracasınız maalesef. Bu arada hastanede 2 rapor olur birisi sizde birisi hastanede kalır memur 3 diye yanılmış.

oyhann

Üye
Üye
ama hastahaneden de başka bir rapor vermeyiz dediler o zaman resmen ben 2022 maaşını alamayacağım kardeşime..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz malmüdürlüğüne gidip ordan sevk isteyin 2022 maaşı için sevk istediğinizi söyleyin onlar sizi sevkederler, gider alırsınız raporu alamazsınız demek saçmalığın daniskası.. Sevk bile olmadan size istediğiniz raporu vermeye mecburlar.

oyhann

Üye
Üye
sizde hakılısınız sonuçta bede 2 yıllık yüksek öğrenim mezunuyum ..bu gün yanımda olsaydınız anlardınız asla vermeyeceklerini anladım..şimdi ben orada külhan beyliği yapsam yaka paça dışarı atılırım haklıyken haksız olurum..yani sorun şurada bence ben orda lisanı düzgün bir ifadeyle sorunumu dile getiriyorum fakat raporu çoğaltamayacaklarını kesinlikle bana garanti ediyorlar ..ee resim vereyim size diyorum gene olmuyormuş ben bunu normal rapor odası memurları haricinde yan taraftaki onların bayan şef'ine sordum...hal böyleyken ...yani şimdi ben ne desem boş onlara gidip böyle böyleymiş desem sakın yanlış anlamayın ama verecekleri cevabı siz benden daha iyi bilirsiniz...gercekten bugün çok sinirlendim..allah herkesin işini rast gidersin arkadaşlar...ne diyeyim..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eski rapora ekleme yapmazlar yada çogaltmazlar ama yeni rapor için defterdarlıktan bi sevk alıp gidin yeni rapor alın.

oyhann

Üye
Üye
2022

defterdarlık mal müdürlüğü yani değilmi?teşekkür ederim ni hayet izleyebileceğim bir yol çıktı karşıma...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
evet ordan sevkle gidin. 2022 maaşı için başvuru yapmak istediğinizi söyleyin sizi sevk ederler.

oyhann

Üye
Üye
2022

teşekkür ederim..son bir soru..diyelimki oraya sevkle gitim..orda (yani rapor odasında)gene bana olumsuz davrandıkları taktirde itiraz edebileceğim kurum yada kuruluş varmı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sevkle gitmeniz halinde sizi reddedemezler, öyle bir durum olursa neden reddettiklerini gidip defderdarlığa belirtirsiniz onlar rapor almanızı sağlarlar.

oyhann

Üye
Üye
teşekkür ederim hemde çok teşekkür ederim:

Tekerlekli Sandalye