Saglik raporu orani

predator

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar bugün sağlık kurulu raporu için hastaneye gittim 2014 te ayak bilegi dondurma ameliyatı olmuştum ortapedi %22 fizik tedavi 7+4 tip 2 diyabet %20 rapor verdi 15 gün sonra edevletten görünür dediler benim rapor orani toplam kaç olur acaba bir bilgisi olan varmi saygılar

septik

Editör
Editör
41.34 çıkıyoe

Aslan83

Üye
Üye
İyi günler sol gözüm Merkezi kötü hücrelerim ölmüş görme alanım çok iyi %15 görüyor ama görme alanım iyi görme keskinliği yok merkez bozuk Sağ gözümde küçücük bir adadan görüyorum %80 bandında görüyorum görme alanım iyi görmek etkinliğim yüzde seksen gözden sağlık raporu alan var mı acaba Daha yeni Üye oldum ya da forumda böyle bir başlık açıldı mı çok merak ediyorum kardiyolojide de Hipertansiyon hastasıyım oradan yüzde kaç gelir malulen emeklilik için%40'la emekli olabilir miyim girişim 2024'ün sonu

Yigido 58

Üye
Üye
İyi günler sol gözüm Merkezi kötü hücrelerim ölmüş görme alanım çok iyi %15 görüyor ama görme alanım iyi görme keskinliği yok merkez bozuk Sağ gözümde küçücük bir adadan görüyorum %80 bandında görüyorum görme alanım iyi görmek etkinliğim yüzde seksen gözden sağlık raporu alan var mı acaba Daha yeni Üye oldum ya da forumda böyle bir başlık açıldı mı çok merak ediyorum kardiyolojide de Hipertansiyon hastasıyım oradan yüzde kaç gelir malulen emeklilik için%40'la emekli olabilir miyim girişim 2024'ün sonu
Malulen emekli için %60 olması gerekir

Aslan83

Üye
Üye
2004 ün sonu sgk girişim primim yüzde 40 engelli ile doluyor sanırım ama yüzde 40 la emekli olamam mı ben çok yorum okudum yüzde 60 zor verirler gibi

septik

Editör
Editör
2004 ün sonu sgk girişim primim yüzde 40 engelli ile doluyor sanırım ama yüzde 40 la emekli olamam mı ben çok yorum okudum yüzde 60 zor verirler gibi

Malülen emekli olabilmek için tek hastalıktan %60 ve üzeri iş gücü kayıp oranı ararnır, bu durum size uygun değil.

2008 Öncesi sgk sı olanlar için hastalıkların toplamı üzerinden %40 ve üzeri vergi indirimi alabilirseniz hem emeklilik süreniz hemde prim ödeme gün sayınız büyük ölçüde düşer ve emeklilik hakkı kazanabilirsiniz.

Vergi indirimi ancak çalışırken alınabilir.

İş yerinizden orada çalıştığınızı belirten bir yazı alıp yine iş yerinizin vergisini ödediği vergi dairesine giderek vergi indiriminden yararlanmak istediğinizi belirtin, daire sizi bir hastahaneye sevk edecektir, orada hastalıklarınızın olduğu branşlara görünürsünüz sonuç sgk tarafından işyerinize bildirilir.

Aslan83

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun direkt hastaneye gidip sağlık Kurul u girip daha sonradan okul raporunu vergi dairesine de getirebilirmişiz evet ben onu kastettim yoksa göze %60 engelli vermezler Ben zaten çalışıyorum Hayırlısı bakalım bu konularda Hiçbir bilgim yoktu Çok teşekkür ederim Çok açıklayıcı oldu artık sağlık kurulunun vermiş olduğu yüzdeye göre hayatımızı şekillendireceğiz Hakkımızda hayırlısı olsun hepimiz için

septik

Editör
Editör
Rica ederim, evet hayırlısı diyelim.

Aslan83

Üye
Üye
Ben bir şey soracağım Yardımcı olursanız çok sevinirim göz ve kardiyolojiden engelli raporuna başvuracağım Ama bu yönetmeliği değiştirdikleri için artık daha zor Daha az bir oran veriyorlar kardiyolojide ir yıldır raporlu İlacım var 2 yıllık da rapor yazıldı Hipertansiyon hastasıyım Gözde sol Gözümün görmek keskinliği çok az genetik bir rahatsızlıkmış daha yeni öğrendim sağ Gözümün görmek keskinliği iyi ama çok az bir alandan görebiliyorum yüzde kaç alırım ona emin değilim Onu nasıl öğrenebilirim artık psikiyatride kaygı bozukluğu çıktı nda da çok hafif de olsa raporlu bir İlacım var yüzde onda ona verirler ama psikiyatri Engelli raporunu Hep sürekli olarak mı veriyorlar Benim primimde olduğu 12 yılımı doldurdum 2004 Aralık girişliyim şimdi kararsız kaldım malulen emeklilik için Engelli raporunu almak istiyorum psikiyatriyi katarsam engelli sitelerini gezdim sıkıntı olur 2 yıllık sürekli rapor alırsın Onda da emekli olamam herhalde psikiyatri katmazsam %40'ı geçer miyim ona emin değilim açıkçası kararsız kaldım şöyle yapabiliyor muyuz onu bilmiyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim önce Sağlık kuruluna kardiyoloji ve gözden girip %40'ın altında olursa tekrar Sağlık kuruluna başvurma hakkım var mı o psikiyatriye eklesem Eğer yeterli oranı alırsam ki Gözde çok vermiyorlar oranları çok sıkıntılı çok kararsız kaldım

Tekerlekli Sandalye