Sağlık raporu rezaleti

sercan1988

Üye
Üye
arkadaşlar ömss sınavında bana yogunluk nedeniyle 4 ay sonraya gün vrdiler ben istemedim ve sınava giremedim.şimdi tekrar başvurmaya gittiğimde ise bana 20.03.2013 tarihinw gün verdiler

YANIMDA GELEN DİĞER BİRİNE 4 FOTOGRAF İLE HEYETE GİT VER DEDİLER

HAKKIMI SAVUNACAK BİR YÖNETMELİKTE MADDE VARMI BU SÜRE İLE NE YAPMALIYIM SAĞLIK BAKANLIGI,AİLE POLİTİKALAR BAKANLIGINA ŞİKAYET EDELİ 5 GÜN OLDU CEVAP BİLE VERİLMEDİ

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
20.03.2012 mi yoksa 20.03.2013 tarihimi?

marcus_oredius

Üye
Üye
hasta haklarına başvurmak kaydıyla hakkınızı arama şansınız vardı. ancak gelen kişinin randevusu olup olmadığını belirtmediğinizden veya o kişinin daha önceden hangi prosedürleri takip ettiği bilinmemektedir.

normal şartlar altında sağlık raporu veya özürlü sağlık raporu için hastahanenin özürlü sağlık kurul sekreterliğine başvuruda bulunup oradan rahatsızlığınızın bulunduğu polikliniklere öncelikli randevu verilmektedir. engelli vatandaşların sağlık kurumlarında zaten öncelikleri vardır. eğer size geçiktirme veya oyalama yapıldığını düşünüyorsanız. size verilmiş olan randevu kağıdındaki tarih ve randevu tarihi ile hasta haklarına başvurabilirsiniz.

sercan1988

Üye
Üye
yok be bu türkiyede kime gitsem yan cep davası paran varsa herşey oluyor

marcus_oredius

Üye
Üye
hasta hakları komisyonu işini çok ciddiye alıyor yan cep davası yok onlarda.

sercan1988

Üye
Üye
ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

Resmî Gazete Tarih: 14 Ocak 2012
Resmî Gazete Sayı: 28173

Özürlü sağlık kurulu raporunun doldurulması

(8) Özürlü sağlık kurulu raporlarının kişinin başvuru tarihinden itibaren en geç yirmi iş gününde tamamlanarak ilgiliye verilmesi esastır.

BUNU DELİL GÖSTEREBİLİP GÜNÜ ERKENE ALABİLİRMİYİM

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Elbette yapabilirsin. Yasal dayanağın var elinde. Ve kimse yasalar üstü değildir...

marcus_oredius

Üye
Üye
evet alabilirsin. eski çalıştığım hastahaneye sorduğumda şu cevabı aldım " eğer kurumda 1 ay içinde muayene edebilecek durumda değilse kurum aynı ildeki başka bir kuruma yönlendirmek zorundadır. "

bu şu anlama geliyor eğer başvurduğunuz hastahane sizi 1 ay içersinde muayene edebilecek durumda değilse sizi il içersinde başka bir hastahaneye aynı sevk altında siz başka bir işlem yapmadan yönlendirmek zorunda.

şu anda sizin durumunuz bu olmalıydı ancak yapılmayarak bir suç işlenmiş durumda.

ayrıca engelli vatandaşın muayene ve işlemlerde öncelikli olmasında delil olarak kullanabilirsiniz. mağduriyetiniz malessef bilhassa ö.m.s.s. girememiş olmanız telafi edilemez bir suç.

umarım size yapılan bu anlamsız işlemi yapan kişi cezalandırılır.

sercan1988

Üye
Üye
teşekkürederim YARIN BUNU ÇIKARIP HASTANEYE GİDİCEM NE BU YA 4 AY BEKLENİRMİ

marcus_oredius

Üye
Üye
esasında gönül ister ki kimse ne 4 ay ne 1 ay beklesin gittiğinde bütün işlemleri o anda başlasın o gün bitsin. keşke böyle olsa o zaman sıra beklemek derdi olmazdı.

mahmut1983

Üye
Üye
bende aynı şekilde başvuru tarihinden bir hafta önce rapora başvurdum gün atmak istediler fakat başhekime durumu izah ettim zaten benim gibi çok insan başhekime çıkmış oda anlayışla karşıladı ve randevu yerine ilk heyete alınmamızı tembihledi sağolsun hallettik hepimiz biraz mücadeleci olmak gerekiyor bu tip konularda.hakkınızda hayırlısı neyse o artık iş işten geçmiş ama diğer sınava girer başarırsınız inşallah.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
'' hepimiz biraz mücadeleci olmak gerekiyor bu tip konularda '' :) ne güzel yorumlamışsın arkadaşım yüreğine sağlık.

Ben ki ilk sağlık raporumu 5 ay sonraya randevu alarak gittiğimde ilgili hastaneden ancak 25 gün sonra o raporu elde ederek çıkabilmeyi başarabilmiş bir engelli olarak şimdi bu yolda olan her engelli arkadaşıma ; http://engelliler.gen.tr/f25/saglik-raporlariyla-ilgili-14-ocak-2012-tarihli-yonetmelik-11556/ özellikle madde 8 i okuyup öyle gitmelerini tavsiye ediyorum.

'' (8) Özürlü sağlık kurulu raporlarının kişinin başvuru tarihinden itibaren en geç yirmi iş gününde tamamlanarak ilgiliye verilmesi esastır. ''

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım sen rapor almak istiyorsun ileri bir tarihe gün atıyorlar sen o tarihte gireceğin sınava giremiyorsun ve sınava girme hakkını kaçırıyorsun tüm bunlara rağmen hiçbir şey yapmadan evine dönüyorsun başka bir hastaneye uğramadan veya o hastanenin yetkili birimlerine başvurmadan sonra ikinci kez tekrar başvuruyorsun bu sefer 2013'e gün atıyorlar yine sesini çıkarmıyorsun...Peki burada mağdur olan kim...Evet yapılanlar yapılmaması gereken uygulamalar umarım elinde ispata dair belgen var da var olduğunu düşünüyorum olmasa soruşturma başlatılmaz ancak bu kadar da ihmalkarlık olmaz sen hakkını aramadığın sürece her zaman kaybeden taraf sen olursun...Kurum ufaktan bir ceza alır kurtulur sana bir daha ek sınav hakkı vermez olan kaçırdığın sınava olur...Lütfen bu konularda tavizkar olmayalım çünkü kanunda bir de zaman aşımı süreleri varki o süreler içinde başvurunu yapmazsan istediğin kadar haklı ol tüm haklarını kaybedersin bu tür konularda sıcağı sıcağına hakkını savunmak en güzeli...Umarım bundan sonrası senin açından güzel olur geçmiş artık geçmişte kaldı....

sercan1988

Üye
Üye
Teşekkrü ederim arkadaşlar il sağlik müdürlüğü gerekli incelemeyi yapmiş ve bana mesaj yolladi sağlik bakanligi tarafindan bilgilendirileceksiniz diye onu bekliyorum

M

mavibalina2012

Guest
Hastanede Özürlü birimi varsa orayla görüş olmadı Başhekimle bizzat görüş yine olumsuz cevap alırsan bulunduğun ildeki İl Sağlık Müdürlüğüne git tarihi mutlaka öne çekecekler...UĞRAŞ MUTLAKA KAZANAN SEN OLACAKSIN...

star trek

Üye
Üye
Haberlerde adam kanser ilacını bulamıyormuş.
Biz rapor bulamamışız çokmu?

Rapor bölümüne gidin rica edin yardımcı olurlar. Orası olmazsa başka hastaneye gidin.
Sizin işiniz kişilerin insiyatifi ile ilgili.
Malesef her kurum farklı tutum sergileyebiliyor.

AYSUCAN

Üye
Üye
Kartal Devlet Hastanesi 11 Marta , Haydarpaşa Numune Aralık ayına randevu verdi. Ümraniye Devlet Hastanesi Müracaat ettiğinin ertesi günü heyete girebileceğimi söyledi. Beklediğim kan tahlili sonuçlarım çıkınca inşallah Kasım ortası heyete gireceğim arkadaşlar...

marcus_oredius

Üye
Üye
ne tür kan sonuçu bekliyorsun aysucan

Tekerlekli Sandalye