Sağlık raporu rezaleti

AYSUCAN

Üye
Üye
Hormonlarla ilgiliymiş. Hidrosefali var bende. Beynimde 2 damat tıkalıydı. Son mr da tıkalı damar sayısı 3 e çıkmış. Neden damarlarımın tıkandığını araştırıyorlar.

marcus_oredius

Üye
Üye
anladım. kan tahili diyince ben standart kan tahlili bekliyorsun diye anladım ki onlar 45 dakikada alınıyor. hormon biraz daha uzun sürebiliyor. umarım en kısa zamanda sonuçlarını alırsın. ancak kasıma kadar bekletilmen yinede biraz hatalı gibi geldi.

sercan1988

Üye
Üye
arkadaşalr sağlık bakanlıgı dilekçe 25 gün oldu ve il sağlık müdürlüğünden yanıt alabilirsiniz dedi il sağlık müdürü ise asğlık bakanlıgı vercek dedi..

son 5 gün geçtiğinde ilgiil cumhurriyet savcılıgına vercem hem sağlık bakanlıgını hemde il sağlık müdürlüüğnü

dedillerde mevcut burda konu açan arkadaşlardan bazıları 10 gün önce başvurmasına rağmen yani benden 20 gün sonra başvurmasına ragmen 10 aralık gün vermişler

sercan1988

Üye
Üye
arkadaşlar bişey çıkmadı yogunluk varmış dediler başka hastane git dediler

star trek

Üye
Üye
Sizin derdiniz sınava girmekti sanırsam. Sınav biteli çok oldu.
Raporu bugün başvursanız yarın verseler ne olucak?

Benimde başıma başka türlüsü gelmişti. Bir sınav vardı. Elimdeki başbakanlık özürlü kimlik kartını kabul etmemişlerdi.
Git yeni rapor getir demişlerdi. Dedim 10 günde rapor çıkmaz. Ben başvurayım raporu sonra alırız. Dedim
Kabul etmediler.

Bu ülkede herkez kafasına göre kural koyuyor. Adam ömür boyu geçerli kimliği kabul etmiyor.

Gene paso almaya gittim bi gün. Kimliği ibraz ettim. Olmaz rapor al dedi biri.
Dedim ne raporu bu rapordan daha etkili. Bu raporun tastikli kimliği.
Allah dan orda başka bir işden anlayan vardıda. İşim görüldü.

İşgüzardan bol ne var. Bu memlekette?

Sistem arızalı. Üstüne bide insanlar arızalı.
İkisi birden olunca problemler daha zorlaşıyor...:(

Üstüne resmi kıyafeti giyen ben devletim diyor.
Kısacası ilahlık taslıyor.

Ne mutlu resmi üniforma giymeyene. Allah bana nasip etmiyorsa demekki hikmeti budur.

M

mavibalina2012

Guest
Şimdiye kadar yapacakları başka bir hastaneye git demekle mi sınırlıymış...Ne diyelim ki, başka bir hastanede dene şansını...Kolay gelsin şimdiden...

sercan1988

Üye
Üye
evet ama kpss girdim ordan alan erlerde var bide kimlik kartını gösterdiğinde kabul etmediler dedin ya.benim dedemin öyle oldu şikayet ettik memuru sürdüler öyle bişey olmu şikateet et
mevcut yollaıra çok iyi hakimim

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım sana daha önce de söylemiştim senin kaybını biz anlıyoruz ancak onlar kendilerini haklı çıkarmak için hep birşeyler öne sürürler...O dönemde talep yoğundu derler niye o zaman itiraz etmedi derler...İpe un sermek çok zor değildir...Sercan arkadaşım yaşadıklarını unutamazsan bu sene de sınavda başarısız olursun...Başka bir hastaneden umarım istediğin oranda rapor alırsın ve sınavda başarılı olursun...Yoksa müracaatından sonuç alacağını düşünmüyorum...Bu benim şahsi görüşüm...Her şeyin isteğiniz gibi olması temennilerimle...

star trek

Üye
Üye
memuru sürdüler öyle bişey olmu şikateet et
mevcut yollaıra çok iyi hakimim

Kimi kime şikayet ediceksin?
Sistem arızalı. Ben inanmıyorum. Ceza verdiklerine..

Hemde sürmüşler.:)

Türkiyede hak hukuk dediğin tek dişi kalmış canavar.

Bak ben sana başka bir misal vereyim. Atıyorum senin bir kolun koptu. Ve buna sebeb olan var.

Mahkemeye gitsen avukat 10 binlik. 300 binlik dava açmak istesen % 3,5 uğunu mu ne, harc yatırıyorsun.
Dava 10 sene sürer. Sonuçlanmaz. Ordan bilmem nereye gider. Buralardan da sonuç alamazsan gidersin AHİM e. Tabi ömrün müsade ederse.

Şimdi gelelim eski ilkel bürokrasiye. Osmanlı da adam resmi bir evrağını arşivden 3 günde çıkartıyormuş.

Yani senin Bugünkü teknolojide 1 sene de aldığını 3 günde alıyormuş.

Süper modernleşmişler. Medeniyet gelmiş senin anlıyacağın.

Eskiden bir hayatın tazminatı 100 deve. imiş. Bugünün şartlarında bunu hesaplayan biri bunun 3 milyon tl olduğunu söylüyor.
Öyle ya deve ogünün bineği idi. 100 binek en az 3 milyon etse gerek.

Şimdi hukuk medenileşmiş, modernleşmiş sözüm ona.. Ölseniz sakat kalsanız. Önce para yatırıcaksınız. Sonra hakkınızın 1000 de 1 ini alabilrseniz alıcaksınız...

sercan1988

Üye
Üye
benim burdaki ptt merkesi ptt yıldızlı şefler geldi dedm ile konuştular.daha sonra ptt engelliler için yeni büro yeri yapıldı bankmatik gibi bişey getirdiler kapıdan giriş içink kolaylık getirdiler.ve şimdi hiç kimseye zorluk çıkarmıyorlar herkes bana söylüyo kimlik kart ı olan ...hukuk devleti ama kanun var sıkıyorsa dilekçene işlem yapmasın

star trek

Üye
Üye
engelliler için yeni büro yeri yapıldı bankmatik gibi bişey getirdiler kapıdan giriş içink kolaylık getirdiler.ve şimdi hiç kimseye zorluk çıkarmıyorlar herkes bana söylüyo kimlik kart ı olan ...hukuk devleti ama kanun var sıkıyorsa dilekçene işlem yapmasın

Orası kamusal alan. Bunu sonradan halledemezsiniz. Oldu engellinin işi gücü yok. Her ulaşamadığı yer için şikayet dilekçesi verecek.
3 ay önce kaldırım yapmışlar. Yeniden yıksınlar dedene uygun yapsınlar.
Böyle mantık olurmu?

İlkokuldan bunun eğitimini versen sonradan düşünmek gerekmezdi.
İlkokulda ben engelsizdim. Hiç t. sandalyeli arkadaş görmedim. Koca okulda. Orta okulda da.. Lisede de...?

Demekki ağaç yaş iken eğiliyor. Görmek istemiyorlar demekki farklı insan. İnsan doğası böyle.
Görüntü kirliliğiyiz. Ama bu bizim suçumuz değil.
Herkez ister güzel/yakışıklı olmak! Fiziksel olarak düzgün olmak.
Hatta onu geçtik herkez ister dış kıyafetleri bile güzel olsun değilmi?

İmtihan dünyası işte. Zıttı olacak. Olmazsa imtihan olmaz.
Adaletsizlik olmasa adalet aranmazdı değilmi?:)

BAŞAR

Üye
Üye
Selamlar yoğunluk nedeniyle malesef hastanelerin hepsi öyle tam 4 aydır bekiyorum bu ayın 21de girecem özellikle izmir hastahaneleri böyle eğer tanıdığın varsa yada aynı hastahanede doktorun erkene alabilirsin kulağı ağrıyan özürlü raporu almaya çalışıyor malesef gerçek özürlülere olan oluyor.gün verenlerde sözleşmeli personel tanıdığın varsa erkene alabilirsin 4ay bekleyip günlerini unutanlar bile oluyor geçmiş olsun.

Tekerlekli Sandalye