Sağlık raporum 1 yıl süreli. Vergi indirimim süresiz?

alksgn

Üye
Üye
saglık raporum 1 yıl kontrollü ama özürlü vergi indirimimde kontrol süresi falan yok şimdi ben ne yapmalıyım halil bey lütfen yardımcı olun sadece ögrenmek istedigim bu özürlü indimiyle emekliligi hak ediyomuyum.yoksa saglık raporumun kontol tarihi geldiginde özürlü indirimimdemi bitiyo.beim bildigim kadarıyla özürlü indirim belgene maliye kontrol süresi koyarsa kontol oluyorsun ve tekrar maliyeye basvuruyorsun yanlısmı ama benim vergi indirimimde öyle bi ibare yok zaten ankarayıda aradım sürekli dedi şimdi ne yapayım saglık raporumum kontrolü geliyor beni yönlendirmisiniz tesekkürler

marcus_oredius

Üye
Üye
daha önce size pek yardımcı olamadımkusura bakmayın başım biraz dağınıktı. şu anda biraz uyku ve sınav sonuçlarının açıklanmasıyla rahatladım.

öncelikle aldığınız rapor 1 yıl sonra bitiyor ve maliyeye tekrardan yeni çıkarılmış raporla başvurmanız halinde 1 yıl daha uzatılacaktır. her yıl raporunuzu düzenli olarak yeniletmeniz durumunda erken emeklilik ile ilgili hiçbir osrun yaşamadan başvurma hakkınız oılacak.

alksgn

Üye
Üye
emekli olabilrmiyim

raporum 1 yıl süreli vergi indirimi aldım sürekli günlerim ve hizmet yılım 2019 da doluyo ama benim kafam karısık yani bilmiyorum özürlü raporum kontrollü olası emeklilige engelmi yoksa vergi indirimi almış olmam yetermi

alksgn

Üye
Üye
saglık raporu süreli ankaranın onayı sürekli geldi

sayın editörlerim size içimi kemiren su soruyu sormak istiyorum 2012 de aldıgım rapor süreli yani 1 yıl sonra kont6rollü ben bu raporumu ankara merkez saglık kuruluna gönderdim ve süresiz yani gelen yazıda ne bir kontrol serhi nede süre kısıtlaması var ben inanamadım ve aradım memurda süreli raporunuzu heyetimiz incelemiş süre kısıtlaması koymamış yani sürekli dedi şimdi sorum benim 5 yıl sonra günlerim ve yılım doluyo bu vergi indirimini almış olmam bana emekliligi hak kazandırıyormu eger kazanıyorsam basvuruda tekrar rapor istenirmi sgk kontrol serhi koyarmı iyi geceler bide sunu belirteyim 2013 te aldıgım rapor aynı rahatsızlıktan sürekli

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi başvurunda herhangi bir şerh konulmamışsa ki konulmamış ben emeklilikte bir sorunla karşılaşmayacağını düşünüyorum.

agackoparan

Üye
Üye
sayın editörlerim size içimi kemiren su soruyu sormak istiyorum 2012 de aldıgım rapor süreli yani 1 yıl sonra kont6rollü ben bu raporumu ankara merkez saglık kuruluna gönderdim ve süresiz yani gelen yazıda ne bir kontrol serhi nede süre kısıtlaması var ben inanamadım ve aradım memurda süreli raporunuzu heyetimiz incelemiş süre kısıtlaması koymamış yani sürekli dedi şimdi sorum benim 5 yıl sonra günlerim ve yılım doluyo bu vergi indirimini almış olmam bana emekliligi hak kazandırıyormu eger kazanıyorsam basvuruda tekrar rapor istenirmi sgk kontrol serhi koyarmı iyi geceler bide sunu belirteyim 2013 te aldıgım rapor aynı rahatsızlıktan sürekli

sayın alksgn, Ankara da nereyi-kimi hangi nolardan aradınız, bir bilgi verseniz de, biz de arayıp, 3 aydır gelmeyen rapor sonucumuzu bir sorsak....?
Saygılar

agackoparan

Üye
Üye
Vergi indirimi başvurunda herhangi bir şerh konulmamışsa ki konulmamış ben emeklilikte bir sorunla karşılaşmayacağını düşünüyorum.

Sayın Halil Yılmaz bey,
abazali nickli arkadaşa bir mesaj yolladım, ancak henüz yeni üye olduğumdan yol-yordamları da yeni öğreniyorum takdir ederseniz.
Şimdi size sormak isterim;
2009 da geçirdiğim ameliyat sonrası vergi indirimi için müracaat ettiğimde, sevk edildiğim hastanece (ki ameliyatımı ve Kemoterapimi orası yapmıştı ve o hastane takibindeyim), verilen rapor 1 yıllık (%40 engelli) raporumun da, Maliye Bakanlığı-Merkez Sağlık Kurulu tarafından onaylanması ile de vergi indirimi aldım.
Ancak; rapor 1 yıllık olduğu için olsa gerek ve tam da raporun başlangıç ve bitiş tarihlerini belirtir şekilde, Maliye Bakanlığı-Merkez Sağlık Kurulu tarafından, "...ilgili şayet vergi indiriminden yaralanmaya devam etmek istediği takdirde, (rapor bitim tarihine denk gelen tarihte) tekrar sağlık kontrolü olmam gerektiği şerhi ile raporum onaylanmıştı.
Bu arada da;
Emekli olabilme için gereken prim gün ve sigortalılık süreleri yeterli olduğu için de emekliliğe müracaat ettim ve emekli oldum.
Buna dair SGK dan gelen yazıda, M.B. Mer.Sağ.Ku. tarafından belritilen tarihte tekrar kontrol muayenesi olama gerektiği ve bunun için müracaatım esası yazıyordu.
Buna göre belirtilen tarihte gittim, bu kez verilen rapor (%69)"sürekli iş göremez" şeklindeydi.
Buna rağmen yine 1 yıl sonraya kontrol muayenesi yazılmış (yazının altına el yazısı ile ilave edilmiş).
Yine gittim, yine %64 sürekli rapor verildi...Ama 18 ekim2012 de (müracaatın son günü diyerek) maaşı da kestiler, yazışmalar gereği denilerek oradan oraya gidiyor ama sonucu ~5 aydır bir türlü gelemedi! Yazmadığım yer kalmadı, hepsi, oradan oraya "...Gereği için...) deyip sallıyor, çıldırma noktalarındayım, düşünün durumumu...
Sonuç: Nereye-kime-hangi telefon-e mail adresine müracaat edip, mağduriyetimi nasıl gidereyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
5 ay çok uzun bir süre. BİMER'e yazdınız mı? Bu kadar uzun sürmemeliydi.

sarı3422

Üye
Üye
selamunaleykum ben geçen sene engelli raporu aldım %67 sürekli ve ankaraya vergi indirimi için gönderdim ama ordan bir sene kontrollü geldi aynı hastaneden tekrar yeni heyet raporumu çıkarmam lazım lütfen yardım edin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=24801]sarı3422[/MENTION] vergi indirimi başvurusunda hastanenin verdiği oran geçerlidir verilmiş mahkeme kararı var. O karara istinaden verilen karara itiraz edebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye