Sağlık raporuna itiraz etmek!

Necla37

Üye
Üye
Arkadaşlar bu konuda çok dertliyim. elimde 2 adet rapor var. biri 1993 yılında alınmış onda özür derecem %47 olarak yazıyordu. daha sonra 96 yılında başka bi rapor aldım ondada %44 verdiler. Geçen ay vergi indirimi için başvuru yaptım bu seferde rapor oranımı %35 e düşürdüler. ben dr un kasıtlı olarak düşürdüğüne inanıyorum. şöyleki rapor almak için dr ları tek tek dolanırken son dr da (ki allah onun belasını versin) sıra bana geldi girdim muayene olmak için heyet raporu alacağımı söyleyince rapor için gelen hastaları öğleden sonra muayene ediyoruz çıkın ve öğleden sonra gelin dedi.
Tabi bende sıramı almışım beni bu şekilde geri çevirmeye hakkınız yok dedim. Aramızda baya baya tartıştık. Ben daha sonra hasta haklarına gittim ve dr u şikayet ettim. başhekimede söyledim şikayetimi başhekim bana rapor almak isteyenler öğleden sonra muayene ediliyor dedi. bende ona diğer dr lar neden öğleden önce muayene etti peki dedim. bu seferde onlar kişisel insiyatifleini kullanmışlar dedi.

Çevir kazı yanmasın hesabı yani. Ben hastahanede baya bi cıngar çıkardım. Keşke çıkarmasaydım. Böyle olacağını bilseydim susar beklerdim. şimdi benim yaptığım itirazların sonucunu bu şekilde aldım. Ama pes etmeye niyetim yok. Tekrardan rapora itiraz etmeyi düşünüyorum. Tam olarak hangi adımları izlemem gerek lütfen yardımcı olunuz. Devletin dr u bize hizmet etmek için para alıyor ama hizmet değil zulum ediyor adeta

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kimsenin keyfi karar vermeye hakkı yok. Bağlayıcı olan "sakatlık oranı cetvelidir" Siz kendinize bilerek kasten bi haksızlık yapıldığına inanıyorsanız tabiki rapora itiraz etme hakkınız vardır. Elinizdeki raporla il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz edebilirsiniz. İtirazınız mutlaka dikkate alınıp gerekenler yapılacaktır.

Necla37

Üye
Üye
Halil bey itirazınız dikkate alınır derken tam olarak neyi kastettiniz? neler yapacak il sağlık müdürlüğü? onlarda baş hekim gibi kendi dr larını savunmasınlar???

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır direkt olarak itirazını kabul edip sizi hakem hastaneye sevk edecektir.

Tekerlekli Sandalye