Sağlık Raporunda 'Zihnen Ağır İşlerde Çalışamaz' İbaresi Ne demektir ?

YassaX

Üye
Üye
Aldığım Özürlü Sağlık Kurulu Raporunda Teşhis: Şizoaffektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Veren ) . Sürekli . Oranı:%45 Çalıştırılamayacağı İş Alanları: Zihnen Ağır İşlerde .. Ağır Özürlü: Hayır .. Kişinin Özür Grubu : Zihinsel ... Rapor Tarihi:Temmuz 2011 ... Eğitim Durumum: Lisans Mezunu.. Bu rapora göre çalıştırılamayacağı iş alanları bölümünde yazan 'Zihnen Ağır İşlerde' hangi işleri kapsamaktadır. Bu rapora göre yeni açılacak Merkezi Özürlü Sınavına girmede herhangi bir engel teşkil eder mi? Ya da sınavı kazandık diyelim, atanma sırasında herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Ekstra çalışabilir ya da memur olabilir ibareli yeni bir rapor istenebilir mi ? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum..Özellikle Zihnen Ağır işler hangileri olabilir, içerikleri ne olabilir ??

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Çok muğlak bir ifade olmuş. Açıklık getirilmeli. Zihnen ağır işler tanımına ne giriyor doğrusu bende merak ettim. ama özürlü memur alımlarında, "memur olabilir" ibareli rapor istendiğini biliyorum. sizden isterlermi emin değilim.

Tekerlekli Sandalye