Şahinbeyde Galip Gelinen Haftasonu

  • Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
1bee3dbc.jpgŞahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Futbol ve Ampute takımları hafta sonu oynadığı maçlarda sahadan galip ayrıldı. Şahinbey Ampute Takımı Şahinbey Stadında Antalya Engelli Sporu 1-0 yenerken, futbol takımı ise Batur Sahasında oynana maçta Özyıldız Spor karşısında 6-1 sahadan galip geldi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bazoğlu, Kulüp Başkanı Mehmet Demirbaş, Kulüp Yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda taraftarın izlediği maçta başından sonuna kadar sahada üstün oynayan Şahinbey Ampute Takımının golünü 10. dakikada kaptan Bünyamin attı. Attığı golle takımını öne geçiren Kaptan Bünyamin, takımına 3 puan kazandırdı.

Şahinbey Futbol takımı ise maç başında geliştirdiği ataklarla golcü futbolcuları ile bir çok pozisyon bulmasına rağmen dakikalar ilerledikten sonra rakibinin direncini kıran Coşkun Yakar 35. dakikada attığı güzel golle 1-0 öne takımını geçirdi. Özyıldız sporun ender gelişen ataklarında gol olmayınca ilk yarının son anlarında coşkunun düşürülmesi ile kazanılan penaltıda Gol kralı Coşkun Yakar takımının ve kendisinin 2. gölünü atarak ilk yarının 2-0 bitmesini sağladı. Maçın ikinci yarısında da etkili

oyununu sürdüren Şahinbey belediye gençlik spor 60. dakikada Hasan Polat, 69.dakikada Semih Çalışır, 72.dakikada kendisinin 2 gölü takımının beşinci golünü attı, 82.dakikada Yunus Özen'in gölü ile 6-1 oldu. Maçta başka gol olmayınca sahadan 6-1 ayrıldı.

Maç sonrası bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Sahada güzel bir oyun sergilendiğini her iki takımı kutlayarak zevkli bir maç olduğunu belirterek başarıların devamını diledi. Sporun ve sporcunun destekçisi olduklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, "Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve engeliz insanlar gibi rahat bir yaşam imkanı sağlamak için 220 akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye ettik. Kaldırımları kullanabilecekleri şekli ile dizayn ediyoruz. Yine ampute takımımıza sahip çıkarak, spor alanında mücadele etmelerini sağlıyoruz. Ben başarılarından dolayı tüm sporcularımızı kutluyorum."dedi.

Maç sonunda Antalya Engelliler spor Kulübü Başkan Tahmazoğlu'na Ampute sporunu verdiği desteklerden dolayı kulüp bayrağını takdim etti.


İHA
 
Üst