Sakarya'da Özürlü Memur Seçme Sınavı ( Ömss ) Kursu Başvuruları Başlıyor

YassaX

Üye
Üye
SAKARYA İLİ İÇİN DUYURU KONUSU

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU AÇILMASI VE ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMESİ HAKKINDA

29 NİSAN 2012 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI’NA ( ÖMSS ) YÖNELİK, ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE DÜZENLENECEKTİR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSUNA YÖNELİK BAŞVURULAR 16 OCAK 2012 PAZARTESİ TARİHİNDEN İTİBAREN; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAPILACAKTIR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURS BAŞLAMA TARİHİ; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 8 ŞUBAT 2012 ÇARŞAMBA OLARAK PLANLANMAKTADIR.

BAŞVURU ADRESİ : ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
BOSNA CADDESİ ( ELECTROWORLD KARŞISI ) NO: 108
ADAPAZARI / SAKARYA

SANTRAL TEL : 0 264 277 36 71

E-MAIL : 194136@MEB.K12.TR

WEB ADRESİ: Adapazar1 Halk Eitim

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU ÜCRETSİZDİR

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sakarya'da Özürlü Memur Kursu Açlıyor

Sakarya Valiliği tarafından Özürlü Memur Seçme Sınavına (ÖMSS) yönelik, ücretsiz olarak Özürlü Memur Seçme Sınavı Kursu açılıyor.

Valilikten yapılan açıklamada 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavına (ÖMSS) yönelik, Özürlü Memur Seçme Sınavı Kursu; Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenleneceği açıklandı.Düzenlenecek olan kursa başvuruların 16 Ocak Pazartesi gününden itibaren
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılması istenirken, Özürlü Memur Seçme Sınavı Kursunun başlama tarihi 8 Şubat Çarşamba olarak duyuruldu. Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada ayrıca kurs için hiçbir ücret alınmayacağı ifade edildi.

rancere

Üye
Üye
teşekküerler

paylaşımınız cok güzel her gün takip ediyorum balıkesirdeki sınav başvururları nereye nezaman yapılacak duyan bilen arkadaşların paylaşmasına sevinirim teşşekürler

YassaX

Üye
Üye
ARKADAŞLAR ÖMSS KURSUNUN ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMESİ İÇİN GÖSTERİLEN ÇABA VE SONUÇLARI

Sakarya İlinde ÖMSS Kursu icin Türkiye Beyazay Derneği Başvuruları aldığını öğrendikten sonra , telefon ettiğim Beyazay Yetkilisi Bayan ile ilgili konuşmalarımı ve diyaloglarımı, yukarıdaki mesajlarımda paylaşmıştım.. Ayrıca Bu diyalogları Türkiye Beyazay Derneğinin Genel Müdürlüğü'ne mail olarak yazmiş ve benim bu mailime cevabı da Türkiye Beyazay Derneği Başkanı ve Sahibi ve Geçtiğimiz Dönem Ak Parti Millekvekili Sayın Lokman AYVA cevaplamıştır.. Mailim ve Cevabı buradaki Link'tedir: Türkiye Beyazay Derneğinin Genel Müdürlüğü'ne Yazdığım Mail ve Lokman AYVA'nın Cevabı sonrasında, bu gelişmeler üzerine Ben Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları ile yaptığım görüşme sonucunda, yapılanlarıda aşağıdaki gibi özetledim... ÖMSS Kursunu Devletimizin Üst Kademlerindeki yetkililer açıklamıştı ve Halk Eğitim Merkezleri araclığıyla olacağı ifade edilmişti..Ben de bu olayı hırs yaptım ve kendime bir görev sayip, gücümün yettiğince bişeyler yapmaya çalıştım
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gidip 3 tane Müdür Yardımcısı ve Müdür ile bir toplantıya katılmış oldum.. Ben bir Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Dosyası Hazırladım.. Bu dosyanın icine 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini koydum, Ozida'nin ÖMSS Konusundak Yorumlarını ve Bilgilerini ekledim ve ayrica Sınav Klavuzu Yayımlanmadığı icin gecmis yıllardaki Özürlü Personel Sınav Soru adetlerini ve konularını ekledim.. Sonuc itibariyle 16 Ocak 2012 Pazartesi Günü itibariyle Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ÖMSS Kursu Başvurularının alınmasına karar verildi. ÖMSS Kursu başlangıc tarihini ise 15 Tatil ertesi 8 Şubat 2012 olarak belirlemiş oldular... Bununla yetinmeyip bu durumun Sakarya 'da duyrulması amacıyla Sakara İŞKUR Bölge Müdürlüğüne gittim , Özürlü İşlemleri ile ilgilenen tanıdığım kişiye durumu izah ettim, oda Sakarya İŞKUR Müdürü ile bizzat görüşmemi istedi.. Müdür Beyle görüşmemiz sonucunda bana bu konuda yardımcı olacaklarını , A-3 Formatında 2 tane büyük kağıda Başvuruların 16 Ocak Pazartesi başladığını ve Diğer Bilgileri yazmami istediler.. Dediklerini hallettim ve Sakarya İŞKUR Bölge Müdürlüğü Panolarında şu anda yer almaktadır.. Ayrıca Sakarya'da İŞKUR Bölge Müdürlüğü en işlek caddelerden bir yerde Çark Caddesindedir.. Ayrıca İŞKUR a gelen Özürlü Arkadaşlarımıza da durumdan haberdar edeceklerdir..

ARKADAŞLAR MÜCADELEM SONUCUNDA

SAKARYA İLİ İÇİN DUYURU KONUSU

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU AÇILMASI VE ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMESİ HAKKINDA
YAZILI DUYURUMU SAKARYA'DAKİ TUM RESMI KURUMLARA - YEREL YÖNETİCİLERE- GAZAETELERE MAİL ATARAK DUYULMASINI SAĞLADIM. SONUCUNDA SAKARYA VALİLİĞİ DE AYNI BENIM DUYURUMU YAYINLADILAR.. ŞU ANDA TURKİYE BEYAZAY DERNEĞİ TAMAMEN DEVRE DIŞI KALMIŞ OLUP, KURS VALİLİĞİN YÖNETİMİNDE ÜCRETSİZ OLARAK DÜZENLENECEĞİ BASINA DUYRULMUŞTUR ... SAYGILARIMLA ...

mevce

Üye
Üye
Özkan Bey tebrik ediyorum sizi.Çabalarınızın sonucunu almışsınız

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım çok teşekkürler.. Gerçekten sevinçliyim.. Nedeni ise ÖMSS Kursunu bazı dernekler için Ticari Rant olmaktan çıkardığım için.. Ayrıca Engelli Kardeşlerimizin hakkı olan ÖMSS Kursunun Devletin Kurumu olan Halk Eğitim Merkezi Müdürrlüğü'nce düzenlenecek olması cok cok önemlidir ... Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun...

mevce

Üye
Üye
Hepimizin hakkına hayırlı olan olur inşallah.Ben henuz kursa gidip gitmemekte kararsızım.Zaman kaybına yol açar mı dıye düşünmüyor değilim?Gerçi bulunduğum ilde henüz açılmış herhangı bir kurs da yok:)

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım bulunduğunuz ilde ÖMSS Kursu acılırsa mutlaka katılmanızı öneririm.. Hele ki Sınav Klavuzu yayınlanınca Sınav Konularıda belli olup, çalışmalar planlı bir şekilde gider düşüncesindeyim .Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, bugün bir açıklamada bulunmuş. Link'i size veriyorum, benim de o açıklamaya karşı yorumum oldu.. Link : http://engelliler.gen.tr/f58/omssde-ozur-grubuna-gore-ozel-sorular-hazirlaniyor-11618/

mevce

Üye
Üye
Hemen linge bakıyorum.çok teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Kursu Başvuru Sayfası Link'tedir :

Adapazar1 Halk Eitim

baycan

Üye
Üye
özkan bey,özürlüler için calişmalariniz ve yardimlariniz için teşekkür ederim.

YassaX

Üye
Üye
baycan bey, Rica Ederim, Sanalda Ortamda olsun, Gercek ortamda olsun, Engelli kardeşlerime faydam dokunuyorsa ve hayır duaları alıyorsam ne mutlu bana :)

SLYMNKY

Üye
Üye
özkan bey, vermiş olduğunu kurs başvurusu linke baktiğimda kontenjanli olarak 20 kişi alinacak galiba. şimdiye kadar 11-12 kişi baş vurduğu gözütüyor. Peki bu 12 kişiden kaç kişi lise-önlisans ve lisans vardir. Bilginiz var mi?

SLYMNKY

Üye
Üye
özkan bey, valiliğe birşey için başvuru yapiyor muyuz. Yani kayit filan yapiyormuyuz. Bilginiz var mi?....

YassaX

Üye
Üye
SLYMNKY Sakarya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün internet sitesinde başvuru sayısı olarak ; Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Online İşlem Merkezi --> burada 11 adet başvuru görünmekte ve 20 olunca kursun açılacağı soylenmektedir.. Ancak Şahsen Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılan başvuru kayıtları, bu verdiğim adreste görünen 11 kişiden harictir.. Ben kendimde şahsen kayıt oldum ve internet üzerinden kayıt yapmayıp şahsen başvurularla, internet üzerinden kayıt yapanlarla birlikte sayı bayağ artmış vaziyette.. Bir an önce kayıt olmanızı tavsiye ederim. Mezuniyet sorunuza gelince, bu başvuran adayların mezuniyetlerini bilmemiz mümkün değildir, ayrıca bu mezuniyet bilgilerini ne için sorduğunuzu merak ediyorum... İlköğretim ( İlkokul ve Ortaokul ) Mezuniyeti olanların ÖMSS Kursu başvuruları alınmamaktadır... Eğer Şahsen Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gider ve orada başvuruların mezuniyet sayısını sorarsaniz, ancak o sekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.. ( Tabiki bilgi verirlerse ) ...
SLYMNKY valiliğe herhangi bir şey için başvuru yapmıyorsunuz.. Kayıt işlemi için Sakarya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne şahsen gitmenizi öneririm.. İnternet üzerinden kayıt yapsanızda sanırım yine de Şahsen Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gidip, kapıdan girdiğinizde hemen sağ tarafta ilk odada Yasemin Hanım'a Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Kursu için kayıt olmaya geldiğinizi söylüyorsunuz.. Tabiki mesai saatleri içinde gitmenizi öneririm ( Tahminim Hafta Sonu C.tesi - Pazar kayıt olmuyor diye biliyorum ).. Arzu ederseniz 277 36 71 no'lu telefondan arayıp bilgi edinebilirsiniz.. Saygılarımla..

YassaX

Üye
Üye
Rica Ederim... SLYMNKY Özel Mesaj göndermiştim, eğer okuduysanız cevabınızı bekliyorum..

SLYMNKY

Üye
Üye
okudum cevabımı almışsınızdır sanırım.

YassaX

Üye
Üye
SLYMNKY Teşekkürler Hemşerim :) Taniştiğimiza Memnun Oldum :)

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden Gelen Cep Telefonu Mesajını Aynen Aktarıyorum : Başvuruda Bulunduğunuz kursla ilgili toplanti 08/02/2012 tarih, saat: 14:00'te Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Katılmanızı Rica Ederiz.

Tekerlekli Sandalye