Sakarya'da Özürlü Memur Seçme Sınavı ( Ömss ) Kursu Başvuruları Başlıyor

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden ÖMSS Kursuyla ilgili Toplanti 08/02/2012 tarih, saat: 14:00'te Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı. Beklentilerin çok üzerinde bir Katılım olduğunu ifade ettiler.. Net Rakamı bilemiyorum ancak, 80-90 kişi vardı. İsimler okunup, Özür Grubu ve Hafta İçi - Hafta Sonu Gelme durumları tek tek not alındı. İsmi Olmayan Engelli Kardeşlerimiz listeye dahil edildi.. Hafta içi ve Hafta Sonu olmak üzere 2 zamanda derslerin verileceği ifade edildi.. Hafta içi En az 2 ya da 3 Aksam kursun olacağı ve Merkezde bir okulda yapılacağı ifade edildi..Toplam haftalık 10 Saatlik bir Kurs verileceği soylendi. Hafta sonu da Sabahtan 2 gun kursun verileceği ifade edildi.. 10 Şubat 2012 Cuma günü akşam üstüne doğru Adapazar1 Halk Eitim adresinden Sınıf Listelerine ve Kurs Görülecek Okulun belli olacağı anlatıldı..

.

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
Tebrik ediyorum Özkan Bey yüreğinize ve ellerinize sağlik...iyiki varsiniz

YassaX

Üye
Üye
Teşekkür Ederim Sevda_Mevsimi güzel duygu ve düşünceleriniz için...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Sakarya'da ÖMSS ye Hazırlık Kursuna Adapazarı Halk Eğitim Merkezine toplam 140 kişi başvuruda bulundu... Lisans : 5 Kişi Ön Lisans : 11 Kişi Lise ve Dengi Okullar : 124 Kişi ... ÖMSS Hazılık Kursu için 7 ayrı sınıf oluşturuldu.. ÖMSS Hazırlık Kursu Başlangıcı 18 Şubat 2012 Cumartesi planlanmaktadır.. Ancak 18 - 19 Şubat Hafta Sonu Zabıt Katipliği Sınavları nedeniyle , ÖMSS Kurs Başlangıcı 20 Şubat 2012 Pazartesi Hafta içi Gruplarıyla başlanacaktır.. Sakarya'da ÖMSS Kursu yapılması için yaptığımız çalışmalar sonucunda cok yüksek bir rakama ulaşılmıştır.. Başvurular halen devam etmektedir .. Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
Sakarya için bugün Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gittim.. Bu hafta sonu 18 Şubat 2012 Cumartesi Başlamasi planlanan ÖMSS Hazırlık Kursu Zabıt Katipliği Sınavı nedeniyle tüm halk eğitim kurslarının iptal edilmesi sonucunda, Adapazar1 Halk Eitim Halk Eğitim sitesinde yayınlanan grupların 20 Şubat 2012 Pazartesi akşamı Ahmet Akkoç İlköğretim Okulunda saat 18:00 gibi başlayacak.. Hayırlı Olsun...

YassaX

Üye
Üye
Sakarya'da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün; ÖMSS Kursu Adliye Katipliği sınavı dolayısıyla hafta sonu kursları 25.02.2012 tarihinden itibaren, hafta içi kursları 20.02.2012 tarihinden itibaren başlayacaktır.

LİNK: Adapazar1 Halk Eitim

SLYMNKY

Üye
Üye
halk eğitim web sitesinde listelerine baktım aslında hafta içi akşam olsaydı iyi olurdu. hafta sonu benim için biraz zor.neyse hayırlısı...

YassaX

Üye
Üye
SLYMNKY; istersen Halk Eğitimden Muhammet Bey ya da Hasan Bey ile görüşüp Hafta İçine aldirabilirsin.. Ancak Lise Mezunları verilen derslere girmiş olacaksın..Tabiki de karar senin

cemoz

Üye
Üye
Teşekkürler

mevce hanım çok teşekkürler.. Gerçekten sevinçliyim.. Nedeni ise ÖMSS Kursunu bazı dernekler için Ticari Rant olmaktan çıkardığım için.. Ayrıca Engelli Kardeşlerimizin hakkı olan ÖMSS Kursunun Devletin Kurumu olan Halk Eğitim Merkezi Müdürrlüğü'nce düzenlenecek olması cok cok önemlidir ... Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun...

emeklerin için teşekkür ediyorum Özkan abi :)

SLYMNKY

Üye
Üye
peki lise ile önlisan yada lisans ders anlatımları aynımı yoksa değilmi? bildiğim kadarıyla aynı değil. sormak istedim...

YassaX

Üye
Üye
SLYMNKY konular aynı olacaktır, Cunku Sınav Kılavuzu yayınlandı, Soruların geleceği konular belirlendi.. Aynı dersleri anlatırlar diye dusunuyorum.. Zaten Halk Eğitim Hocalari da sunu dedi; ilk 2-3 hafta biraz karışıklıklar olur, sonra sistem oturur dedi..Sen istesen hafta ici gelirsin, hafta sonu da gelirsin, bakarsin, karşilaştirirsin ve ona gore karar verirsin

Tekerlekli Sandalye