Salavat-ı Şerifler

gülümse_hayata

Üye
Üye
Perşembe Günü Salavat

"Allahümme Rabbel Eşhüril harami vel meş-aril harami vel beytil harami vel rukni, vel mekani ve Rabbil hilli velharami,ikra , Muhammeden minnis selama"

Manası:

Ey haram aylarının meş'aril haramın,müzdelefenin, kâbenin,rukni mekanın, helalın,ve haramın sahibi olan Allah' ım! Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (Aleyhisselâm)'e benim selamımı söyle, Bir Kimse perşembe günleri ilkindiden sonra,bu "salavat- şerife"yi " okumaya devam ederse Cenab-ı Hak bir melek görevlendirir.O melek Peygamberimiz Hz.Muhammed"e (Aleyhisselam) gelerek:

---"Yâ Resulallah Ümmetinden falan oğlu veya falan kızı,sana selam gönderdi" der.

Evet,bu mübarek yerlerin ve makamların Rabbi olan Allah'ın Mübarek ismini zikrederek Resulullah Aleyhisselama salâtü selâm göndermek elbetteki büyük bir uyanıklıktır.Vesilelerle Paygamberimizin üzerine salavat ile selam okumak çok faziletli bir ameldir. Sevabı çok büyükmüş.Allah rızası için 1 kere İhlaslı bir şekilde yapalım İhşallah

Yusuf Tavaslı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sırlı Bir Salavat

ESSELAMU ALEYKE EYYÜHENNEBİYÜ VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜH

Manası

Rivayete göre ALLAH Celle Celalühü miraç mülakatında Efendimize şöyle buyurmuştur; Ey habibim bu selavatı ümmetine ulaştır,onlarda sana böyle selam verip tahhiyede bulunsunlar...Nitekim ALLAH azze ve cellenin Efendimiz sav. mi böyle selamlamıştır.Hergün 100 defa okuyanın kendi ve ailesi tüm felaketlerden korunur,derecesi yükselir ve ruhu çok kolay kabz olur (ahdeti şuhud)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Salavat-ı Bedir

Bedir savaşında savaşmış müslümanların okuduğu salavatdır.

Tüm zorluklar ve acıların ortadan kalkması için okunur. Talihsizliklerden ve felaketlerden kurtulmak için salavatı bedir okuyun.Düşmanlara karşı koruyucudur. Rızık genişliği bol kazanç sağlamak ve nimet istemek için bu salavatı okuyun

Salavatı Bedir anlamı:
Allah'ın lütuf ve kurtuluş, Allah'ın Taha habercisi, bereket ve Allah'ın selameti, Allah'ın sevgili Yasin için umutu

Salavat-ı Bedir
Salatullah selamullah ala taha resulullah Salatullah selamullah ala yasin habiballah Taveselna Bi bismillah - ve bil Hadi Resulillah ve külli mücahidin lillah Bi ehlil Bedri ya Allah İlahi Sellimil ummah - minel afati ven nikmah ve min hammin ve min hummah - Bi ehlil Bedri ya Allah İlahi Neccina vekşif - Cemii'a aziyetin vasrif Meka-idal 'idal veltuf - Bi ehlil Bedri ya Allah İlahi Neffisil Kurba -minal ashina vel 'atba ve küllü beliyyetin veba Bi ehlil Bedri ya Allah

gülümse_hayata

Üye
Üye
Salavat-ı Şerif

efendimiz aleyhisselam buyurdu ismimi duyunca salavat getrimeyen insanların en cimrisidir ve acizidir

adımı duyunca salavat getirmeyen yüzü koyun sürünsün 3 kişi yüzümü göremiyecektir ana babasına isyan eden, sünnetimi terk eden,üzerime salavat getirmeyen üzerime salavat getirilimeden hiç bir dua kabul olmaz...dua ile sema arasında bir engel vardır üzerime salavat getirilince engel açılır, dur yerine ulaşır adımı duypda salavat getirmeyen bana cefa etmiştir üzerime salavat getirirseniz ALLAH da siizn üstünüze salavat getirir bana salavat getirin nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır yeryüzünde

Allahın vazifeli melekleri vardır onlar ümmetimin getirdikleri selamı bana ulaştırırlar.. salavatı şerife dünya ve ahirette insanın derecesini yüceltir..onu büyük nur sahibi kılar.kazancı en bol bir ticaret kayanağıdır., hep sayade Ehlulllah olmuşlardır şeytanlar en çok ibadetlere el uzatır lakin salavatı şerife öle değildir.ona katiyyen dokunamazlar.Çünki ruhaniyyet_i peygamberi salavatı şerife getirilen yerlerde bulunur.salavatı şerife dünya ve ahiret işlerinin cümlesine kafidir. salavatı şerefilerin en faziletlileri Cenabı Peygamberimizin öğrettikleridir -Allah teala,Musa(a.s)ya ..,bana hamd ediciler olmasaydı semadan bir damla yağmur indirmez, yerden de bir ne bat bitirmezdim..ey Musa, göz nurumun gözüne yakınlığından daha yakın olmamı istermisin ''isterim ya Rabbi'' ''öyle ise Resulüm Muhammed(s.a.v)'e çokca salavat getir'' buyurdu Hazreti Musa(a.s) denizden geçeceği vakit asası ile denize on defa vurdu,fakat deniz ikiye ayrılmadı Allah teala,Musa(a.s)^ya ''Muhammed ve ehl-i beytine salavat getir.''buyurdu Musa (a.s) salavat getirip asasını vurunca deniz ikiye ayrıldı. -ALLAH teala,yerşembe günü ikindi vakti,melekleri salavat-ı şerife getirenlerin ismini yazmak üzere yeryüzüne gönderir.cuma günü e gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir..

Tekerlekli Sandalye