Şans oyunları bayiliği hakkında

alpay demir

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,ben şans oyunları bayiliği ile ilgili merak ettiğim bir konu var.Milli piyangonun sayfasında bşlgi bulamadım.
Biz engelliler bu şans oyunları makinesini" belirttikleri yer ve şartlarda" bir iş yerimiz varsa zaten buna ne gerek olur? İş yeri yokken bayilik alınabiliyor mu?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba [MENTION=17407]alpay demir[/MENTION] bildiğim kadarıyla en az 1 yıl süreli işyeri olması gerekiyor. Sorunuzu gördükten sonra biraz araştırdım ve bildiğimin doğru olduğunu anladım yani işyeri olması gerekiyormuş. Detayları şu şekildedir.

BAŞVURUDA ARANAN ŞARTLAR
a) 18 yaşını bitirmiş ve kazai rüştünü kazanmış olmak,
b) Dolandırıcılık, hırsızlık, zimmet, rüşvet, ihtilas, irtikap, kaçakçılık, sahtekarlık, hileli iflas veya vergi kaçakçılığı nedeniyle hürriyeti bağlayıcı ceza
almış veya ağır cezayı gerektiren suçlardan birinden hüküm giymemiş olmak. Bu suçlardan sabıkası bulunanlar kuraya dahil edilmez.
c) Akli özrü bulunmamak.

2 İşyeri İlgili Şartlar

a) Sayısal Oyun bayilikleri gerçek/tüzel kişilere verilir. Bayilik talep edilen işyerinde en az 1 (bir) yıldır faaliyet gösteriliyor olmalıdır.
b) Bayilik verilecek gerçek ve tüzel kişiler, gerekli şartları taşıyan başvuru sahipleri arasından kura yöntemiyle belirlenir. Ancak; (I) 12.4.1991
tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan gerçek kişilere bir yıldır faaliyet
gösteriyor olma şartı aranmaksızın ve bu maddedeki diğer koşulları taşıma şartıyla kura çekilişine tabi tutulmaksızın bayilik verilebilir. (II)
31/12/1960 tarihli ve 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre çalışma gücünün en az % 40’ını kaybetmiş olan gerçek kişilere ve en az 1
(bir) yıldır faaliyet gösteriliyor olma şartı da dahil olmak üzere bu maddedeki diğer koşulları taşıma şartıyla kura çekilişine tabi tutulmaksızın
bayilik verilebilir. Yapılan başvuru sayısının, verilecek bayilik sayısından fazla olması durumunda bayilik verilecek gerçek kişiler kura ile belirlenir.
c) İşyeri, insan yoğunluğunun olduğu cadde üzerlerinde veya işlek bir sokakta ya da iş ve ticaret merkezlerinde bulunmalıdır,
d) Bayilikler, gazete ve tekel bayilikleri, süpermarket, market, büfeler ile kuruyemiş, kırtasiye, cep telefonu, bilgisayar ve müzik kaseti gibi çok
sayıda ve sürümü bol ürün satan veyahut sabit piyango, İddaa ve ganyan bayiliği üzerine faaliyet gösteren işyerlerine verilir.

SAYISAL OYUNLAR BAYİLİĞİ BAŞVURU FORMU

mesut1357

Üye
Üye
Gulumse hayata hanfendi benim rapor %90 iş goremez acaba bende bu raporumla sans oyunlari bayiligine basvurabilir miyim olumlu olur mu ve bu olumlu olmasa bi onceki is gorebilir raporumla basvurup bayilikten yararlanabilir miyim yardimci olun

SM-J200F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16291]mesut1357[/MENTION]
(bir) yıldır bir işyeriniz olması faaliyet gösteriliyor olma şartı aranıyor. Yukarıdaki yazının D şıkkını okursanız daha iyi anlayacaksınız.

mesut1357

Üye
Üye
Anladigim kadariyla yukarda bulunan is yerini gosteren faaliyet ama bu faaliyet derken anlamadim acaba onceden bi iş yeri en az 1 yil calisstirdigima dair belge mi acaba ve agir engelli olsa bile gecerli mi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Mesut kardeşim önceden çalışan değil en az 1 yıllık bir işyeriniz olması gerekiyor yani 1 yıldır gazete yada tekel bayi sahibi olmanız gerekiyor yada kuruyemiş kırtasiye market gibi bir işyeriniz olması gerekiyor

mesut1357

Üye
Üye
Pardon bu basvuru ucretsiz bayilik icin mi ve is goremez raporun oldugu halde isletebilir miyiz ve bu is goremez raporumuzun buna bi engeli olur mu peki

maclarizle

Üye
Üye
artık pek dükkanlara gidenler olmuyor eskisi gibi

elhak

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,ben şans oyunları bayiliği ile ilgili merak ettiğim bir konu var.Milli piyangonun sayfasında bşlgi bulamadım.
Biz engelliler bu şans oyunları makinesini" belirttikleri yer ve şartlarda" bir iş yerimiz varsa zaten buna ne gerek olur? İş yeri yokken bayilik alınabiliyor mu?

Bu tür kazançlar dinimize haram sayılmıştır rızkımızı helal yoldan arayalım inşallah

elhak

Üye
Üye

Bu tür kazançlar dinimize haram sayılmıştır rızkımızı helal yoldan arayalım inşallah

elhak

Üye
Üye

Bu tür kazançlar dinimizce haram sayılmıştır rızkımızı helal yoldan arayalım inşallah

televole3434

Üye
Üye
bayilikler çok sıkıntılı bence para kazandırıyor mu

evsa3434

Üye
şans oyunlarında vergi alınıyor ruletten alınmıyor ve yasak kulağa pek mantıklı gelmiyor bu aslında ondanda vergi alsın

kadir377

Üye
şans oyunlarının en iyisi ve büyüğü rulettir

Tekerlekli Sandalye