Şehirler arası ulaşımda % 30 indirim

gurbettekikuzeyli

Üye
Üye
Şehirler arası ulaşım da karşılaştığım bir durumu anlatayım. Normal bilet fiyatları üzerinden % 30 indirim uygulanması gerekir öyle değil mi?

20.07 2013 tarihinde önceden rezarvasyon yaptığım bileti almak için Esenler de Ulusoy yazıhanesine gittim. Engelli kartımı uzattım. Bana her seferde 1 kişilik kontenjan olduğunu ve kontenjan dolduğundan normal fiyattan bilet alabileceğimi söylediler. Haklarımı anlattım ama aynı teraneyi sürdürdüklerinde bilet almadan ayrıldım. Oradan Metro yazıhanesine gittim ve kartımı uzatarak 1 kişilik yer istedim. Onlarda her seferde 2 kişilik kontenjan olduğunu ama bilet verebileceklerini söylediler. Kaç lira olduğunu sorduğumda 63 tl dediler. Bilet fiyatlarınız zaten 70 lira, % 30 uygulandıktan sonra 50 lira olması gerekmez mi diye itiraz ettim ama biletin liste fiyatının üst sınırının 90 tl olduğunu ve indirimi bunun üzerinden yaptıklarını söylediler. Yine haklarım konusunda 15-20 dakikalık münakaşadan sonra bu sefer bileti almak zorunda kaldım.
Şunu bilin ki arkadaşlar; evet haklarımız var ama denetim ve yaptırım olmadan hiç bir şeye yaramıyor. Benim karşılaştığım durumla karşılaşan veya sorunsuz halledenler varsa yazsınlar da arkadaşlarımız bilsinler hangi firma sorun çıkarmadan indirimi uyguluyor veya böyle durumlarda ne yapmamız gerekiyor.

Not; Tabi bu konuda otobüs firmalarına ve Ulaştırma bakanlığına şikayet maili attım cevaplarını bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Haklar kağıt üzerinde evet. Özellikle toplu ulaşımda otobüs firmalarının bu hakkı vermemek için 50 takla attıklarını biliyorum. Daha öncede bir çok arkadaşaımız bu konuda sizin durumunuza benzer rahatsızlıklarını yazmışlardı.

Tekerlekli Sandalye