Sevdiğiniz şeyi yapın...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Eğer geçiminizi sağlamak için “çok çalışmanız” gerektiği inancı ile yetiştirildiyseniz, bu inancı terk etmenin zamanı geldi. Şu olumlu ifadeyi kullanın: ÇALIŞMAK, BENİM İÇİN KOLAY VE EĞLENCELİDİR ya da YAPTIĞIM HER İŞTEN ZEVK ALIRIM. Bilinç, değişikliği gerçekleştirene kadar, bu ifadeyi tekrarlamaya devam edin. Sevdiğiniz işi yaparak para kazanın. Para kazanmaktan keyif almaya hakkınız var. Sizin hayat karşısındaki sorumluluğunuz, hoşlanabileceğiniz etkinliklere katılmaktır. Hoşlanacağınız bir şeyi yapmanın yolunu bulurken, hayat size başarı ve refaha giden yolu gösterecektir. İş, bir oyun olmaya başladığında eğlenceli ve ödüllendiricidir. İşle ilgili olumsuz yaklaşımlar, vücutta toksin yaratır.

Eğer kovulduysanız, lütfen kötü duygularınızdan olabildiğince çabuk kurtulun; çünkü kötü duygular hayatınıza iyi şeyler getirmez. Şu olumlu ifadeyi, sıkça tekrarlayın: ÖNCEKİ PATRONUMU SEVGİ İLE BIRAKIYORUM. BUNUNLA BİRLİKTE GELECEK OLAN, YALNIZCA İYİLİKTİR. ARTIK BENİM İÇİN DAHA İYİ OLAN BİR ŞEYE GİDİYORUM. GÜVENDEYİM VE HER ŞEY YOLUNDA. Ardından, yeni bir iş kazanmak için olumlu ifadeler kullanın.

Kimi zaman hayallerimize çok yaklaştığımızda gerçekten istediğimiz şeye sahip olmaktan o kadar korkarız ki, kendimizi sabote etmeye başlarız. Bunu anlamak ne kadar güç olsa da, kendimizi korumak üzere attığımız yanlış bir adımda bunu yapıyoruz. Büyük bir hamlede bulunmak, ideal işi elde etmek, gerçekten iyi para kazanmak; çok korkutucu bir şey olabilir. Ya başarısız olursam? Ya insanlar benden hoşlanmazsa? Ya mutlu olamazsam.

Bu sorular, hayallerinizi gerçekleştirmekten fazlasıyla korkan parçanızı temsil eder. Kendiniz karşı son derece sevecen, sabırlı ve yumuşak olmanızın zamanı geldi. İçinizdeki çocuğun endişelerini giderin, onu sevin ve güvende hissetmesini sağlayın. Şu ifadeyi sıkça tekrarlamayı unutmayın: EVRENDE GÜVENDEYİM. TÜM HAYAT BENİ SEVİYOR VE DESTEKLİYOR.

Gulumseten-sozler.jpg

Son düzenleme:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
DÜŞÜNCENİZ, MÜKEMMEL İŞİ YARATMANIZ İÇİN SİZE YARDIMCI OLABİLİR

Bir iş bulmanın zor olduğu düşüncesine saplanmayın. Bu, pek çok insan için geçerli olabilir ancak sizin için geçerli olmak zorunda değildir. İhtiyacınız olan, yalnızca bir iştir. Sahip olacağınız berrak bir bilinç, başarıya giden yolu sizin için açacaktır. Pek çok insan, korkuya inanır. Ekonomide bir değişiklik olduğunda kitleler, hemen tüm olumsuz görüşleri satın alır ve sürekli bundan bahsederek konunun üzerinde durur. Bilincinizde tuttuğunuz ve kabul ettiğiniz şey, sizin için gerçeklik olur.

İş yaşamında ya da ekonomide olumsuz eğilimler duyduğunuzda hemen şu olumlu ifadeyi tekrarlayın: BAZILARI İÇİN GEÇERLİ OLABİLİR, ANCAK BENİM İÇİN DEĞİL. NEREDE OLURSAM OLAYIM YA DA NE OLURSA OLSUN, HER ZAMAN BAŞARILI OLURUM. Siz düşündükçe ve konuştukça gelecekte yaşayacağınız şeyleri yaratıyorsunuz. Başarınızla ilgili konuşma biçiminiz konusunda çok dikkatli olun. Her zaman yoksul ve zengin düşünme seçeneklerine sahipsiniz. En azından önümüzdeki bir hafta boyunca para, iş, kariyer, ekonomi, tasarruf ve emeklilik konularında nasıl konuştuğunuza dikkat edin. Kendinizi dinleyin. Sözlerinizin şu an ya da gelecekte başarı yaratmadığını görün.

Yoksul düşünmeye etkide bulunabilecek diğer şey, her biçimiyle sahtekarlıktır. Pek çok insan, çalıştıkları ofisten raptiye ya da buna benzer diğer malzemeleri evlerine götürmenin normal ve doğal olduğunu düşünür. Hayattan ALDIKLARI her şeyin, Hayat tarafından sizden ALINDIĞINI unutur ya da fark etmez. Küçük şeyleri bile almak, Hayata sizin bunları kendiniz için satın alamadığınızı söylemektir ve Hayat sizin sınırlara saplanmanıza neden olur.

Siz hayattan aldığınızda, Hayat sizden her zaman daha fazlasını alır. Raptiyeleri aldığınızda, önemli bir telefon görüşmesini kaçırabilirsiniz. Para aldığınızda, bir ilişkiyi kaybedebilirsiniz. Son kez bilinçli olarak bir şeyi aldığımda (1976′da), bu bir posta puluydu, bana gönderilen 300 dolarlık bir çek postada kaybolmuştu. Bu durum bir ders almak için pahalı bir yöntemdi ancak uzun vadede çok işe yaradı. Dolayısıyla, eğer para sizin için önemli bir konuysa, akıntıyı nerede durdurabileceğinize bakın. Eğer iş yerinden bir grup malzeme aldıysanız, yerine geri koyun. Bunu yapana kadar, asla başarılı olamayacaksınız.

Hayat, kendisini idame etmek için gerekli olan her şeyi fazlasıyla sunar. Bu kavramı anladığımızda ve kendi inanç sistemimize kattığımızda, yaşamlarımızda daha büyük başarılar ve zenginlikler yaşayacağız.

Eğer yeni işinizin patronları, çalışma arkadaşları, çalışma alanı, binası ya da herhangi bir yönü ile ilgili endişe duyarsanız unutmayın ki, kariyeriniz hakkında kişisel yasalar yaratan sizsiniz. İnançlarınızı değiştirin ki, çalışma hayatınızı da değiştirebilesiniz.

Unutmayın ki, çalışma hayatınızın nasıl olmasını istediğinize karar veren, sizsiniz. Bunu başarmak için olumlu ifadeler yaratın. Ardından, bu olumlu ifadeleri sıkça tekrarlayın. İstediğiniz çalışma hayatına sahip OLABİLİRSİNİZ!

hayat-sozleri-1.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
HAYAT BENİ SEVİYOR VE BEN GÜVENDEYİM

Hayatımdaki herkesi, erkek ya da kadın, bir sevgi çemberine alıyorum. Bu çembere arkadaşlarımı, sevdiklerimi, iş arkadaşlarımı ve geçmişimdeki herkesi ekliyorum. Herkesle karşılıklı saygı ve sevginin olduğu harika ve uyum dolu ilişkiler kurduğumu ifade ediyorum. Huzur, barış ve sevinç içerisinde yaşıyorum. Sevgi çemberimi tüm gezegeni içine alacak biçimde genişletiyorum ve bu sevgi misliyle bana geri geliyor. İçimde koşulsuz bir sevgi var ve bunu herkese dile getiriyorum. Duyduğum koşulsuz sevgi, beni de kapsıyor; çünkü sevilmeyi hak ettiğimi biliyorum. Kendimi seviyor ve takdir ediyorum. Gerçekten de öyle!

guzel-sozler-hayat-tilqi-j.jpg

Son düzenleme:

DAMLA

Üye
Üye
sevgili gazoz ağacı,paylaşımlarınızdan dolayı tebrik ve teşekkürler.okumak inanın çok iyi geldi bana.emeğinize ve elinize sağlık.mutlu,başarılı,barışık ve sevgiyle kalın.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Rock'çı bankacılar

Bankacılık sektöründe yönetici olarak görev yapan beş ismin kurduğu müzik grubu PRELUDE'a ilgi giderek artıyor. Özellikle rock müzik parçalarını seslendiren grup yakın zamanda kendi albümlerini de çıkarmayı planlıyor.

Bankacılık sektörünün stresini müzikle yenmeye çalışan ve çocukluk hayallerinin peşinden giden grup Akbank Yazılım Müdürü Harun Pabuçsu, Akbank Yazılım Yöneticisi Özgür Soyaltın, Aktifbank Hazine Bölüm Başkanı Kağan Candan, ING Bank Ödeme Sistemleri Pazarlama Müdürü Emre Özgür ve eski bankacı Umut Gökbayrak'tan oluşuyor.

22172646.jpg

PRELUDE'u ilk olarak 2005 yılında kurduklarını söyleyen grubun solisti Emre Özgür, o günleri şöyle anlatıyor:

"Özgür, Harun, Kağan, Umut ve ben o dönemde aynı bankada çalışıyorduk. Özel hayatında sürekli müzik olan insanlar kurumsal hayatta aynı bankada karşılaşıp ortak zevkleri paylaştıklarını anlayınca bir anda bütünleşti. Grubun iskeleti oluştuktan sonra bas gitarda Umut ve solist olarak ben daha sonra gruba dahil olduk. Son 5 senedir de bu kadro ile devam ediyoruz ama geçmişte gruba emeği geçen Hakan ve Cemil’e de teşekkür etmek gerek.

Grubu yaratan unsur bizce müziğin rehabilitasyon etkisi. Her hafta provalarda birbirimize aynı şeyi söylüyoruz. Gün içinde bankacılık sektörünün rekabetçi ve hedeflerle dolu dünyasında yüksek eforla çalışan profesyoneller olarak aslında enerjimizi müzikle yeniliyoruz. Hatta birlikteyken gençleşiyor, üniversite yıllarımıza dönüyoruz. Kendimizden geçiyor, kafa sallıyor, zıplıyoruz. Ortak sevdamız Rock müzik sayesinde bir araya geldik ve bence birbirimizin en iyi dostlarıyız..."

ROCK BİZİM İÇİN BİR TUTKU

Günümüzün emek az elektronik yoğun popülist tarzlarının sanatı ve müziğin gerçek ruhunu yansıtmadığını düşündüklerini ifade eden ÖZgür, rock müziğin tüm grup için doğuştan bir tutku olduğunun altını çiziyor.

"Biz 80’lerde çocuk, 90’larda gençtik" diyen Özgür, şöyle devam ediyor:

"En güzel anlarımızı ve hayal kırıklıklarımızı o dönemlerin ünlü Rock gruplarının parçaları, bugünün klasikleri süsledi. O adamlara özendik. Saç uzattık, küpe taktık, postal giydik, pantolonlarımızı yırttık, ayna karşısında şarkılar söyledik, süpürge sopasından gitar tahta kaşıktan mikrofon yaptık. Büyüdük ama hâla kendimizi bu müzikle ifade ediyoruz. Rock severler isyankardır, asi ruhludur, protesttir, doğru bildiğinden şaşmaz, değerleri vardır ve bunlara sahip çıkar. Biz de böyleyiz. Benim 3.5 yaşında bir oğlum var adı Deniz, daha şimdiden Rock müzik ile diğerlerini ayırmaya başladı. Gitar sololarını dinlemek istiyor. Kendince İngilizce kelimelerle şarkılara eşlik ediyor hatta annesine kafa sallaması için baskı yapıyor. Sanırım içimizde özümüzde var bu..."

ALBÜM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Şimdiye kadar genel olarak yakın çevrelerine ya da çalışma ortamındaki insanlara konserler verdiklerini belirten Özgür, o halde dahi çok ilgi gördüklerini belirtti. Bundan sonra biraz daha aktif olmak, konser sayılarını artırmak ve tanımadıkları insanlara daha fazla ulaşmak istediklerini ifade eden Özgür, bu nedenle grubun imajını değiştirip logolarını ve sosyal mecralardaki içeriklerini güncellediklerini kaydetti.
Albüm için de bazı hazırlıklarının olduğunu anlatan Özgür, "Açıkcası bunca yıldır yoğun iş temposu nedeniyle zamanımız olmamıştı. Fakat hep birlikte karar verdik ve çalışmalara başladık. 2014 yılında biz de kendimize ait bir albüm çıkarmak istiyoruz. Yıllardır raflarımızda duran şarkılarımızı gün ışığına çıkardık ve üzerinde çalışıyoruz" diyor.

Gruptaki herkesin bankacılık kariyerinde belirli noktalara geldiğini anlatan Özgür, "Müzik bizim için en zevkli şey ancak müzikal olarak kendini ispat etmek ve bir yerlere gelmek kolay bir şey değil. Hayat ne getirir bilinmez ama biz mümkün olduğunca fazla insana ulaşmak ve heyecanımızı onlarla paylaşmak istiyoruz. Konserlerimizi takip eden ne kadar çok insan olursa bizim için müzikal tatmin o kadar fazla demektir" diye konuşuyor.

22172693.jpg

GÜNDÜZ TAKIM ELBİSELİ GECE....

Özgür, gruptaki kimsenin profesyonel olarak müzikal kariyeri olmadığını, ancak herkesin uzun süredir müzikle yaşadıklarını söylüyor. Gündüz kendilerini tanıyan, örneğin bankada birlikte çalıştıkları insanların sahne performansı görünce bazen hayretler içinde kaldıklarını kaydeden Özgür, "Takım elbiseli ve kravatlı halinizden sonra sahnede Iron Maiden, Metallica, Megadeth çalıp kafa sallarken sizi gördüğünde karmaşık duygular yaşayabiliyor. Ertesi gün ise böyle bir uğraşımız olduğu için ne kadar şanslı olduğumuzu ve yerimizde olmak istediklerini söylüyorlar" diyor.

:) Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu vardır sözünü doğrulayan bir haberdi. Bazen hayat sizi öyle farklı yönlere çeker yada olmak istediğiniz meslek ile yaptığınız meslek çok çok farklı olabilir ne yazık ki seçme yaşımızda üniversiteye başlarken insan ne olmak istediğini bile bilmeden kendini meslek seçmek zorunda kalmakla bırakılıyor. Ama önemli olan hangi işi yaparsanız yapın işinizden ve hayatınızdan alabildiğiniz kadar çok tad alabilmeniz ve severek yaptığınız işin siz de bıraktığı tadın keyfine varabilmek :)

Beni en çok dinlendiren bu sitede , bu sayfalarda sizlerle olabilmek..belki benim de yapmaktan hoşlandığım ikinci işim yazı yazmak :)

Son düzenleme:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
10384692_582166761904489_591103692798057023_n.jpg

Tekerlekli Sandalye