Sevgi neydi...

kartalreis

Üye
Üye
ml (11).jpg
Melamet Dünyası --feyz allıntı

kartalreis

Üye
Üye
da Soyum Türk'tür Türk !!!.jpg
Dindar Atatürk --feyz alınt

Soyum Türk'tür Türk !!!

Türk

kartalreis

Üye
Üye
BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHIYM

Elmalılı Orj. - Eğer siz ona yardım etmezseniz biliyorsunuz â Allah ona yardım etti: o küfr edenler onu çıkardığı sıra ikinin biri iken, ikisi ğârdeler iken, ki o lâhzada arkadaşına «mahzun olma çünkü Allah bizimle beraber diyordu, derken Allah onun üzerine sekinetini indirdi. Onu da görmediğiniz ordularla te'yid buyurdu da öyle yaptı ki o küfredenlerin kelimesini en alçak etti, Allahın kelimesi ise en yüksek o, öyle ya Allah bir azîz hakîmdir

Elmalılı S1 - Eğer siz ona yardım etmezseniz, biliyorsunuz ya, o küfredenler onu çıkardıkları sırada mağarada bulunan ikinin biri iken Allah ona yardım etmişti ki, o, arkadaşına: «Üzülme, çünkü Allah bizimle beraberdir!» diyordu. Bunun üzerine Allah ona manevi güç ve huzur verdi, onu görmediğiniz ordularla destekledi ve küfredenlerin kelimesini en alçak etti. Allah'ın kelimesi ise en üstün olandır. Allah, güçlüdür, hikmet sahibidir.

Tevbe 40

kartalreis

Üye
Üye
Bismillahirrahmanirrahîm

Rahman ve Rahîm olan Allah adıyla

Elmalılı Orj. - Onu tabut içine koy da deryaya bırak, derya da onu sahile, bıraksın, onu hem bana düşman hem ona düşman biri alsın ve üzerine benden bir sevgi koydum ki hem nezaretim altında yetiştirilesin

Elmalılı S1 - Onu sandığın içine koy, denize bırak, deniz de onu sahile bıraksın, onu hem Bana düşman, hem ona düşman biri alsın! Ve senin üzerine, gözetimim altında yetiştirilesin diye, katımdan bir sevgi koydum. Taha 39

Tekerlekli Sandalye