Sevgi neydi...

kartalreis

Üye
Üye
s
e
v
g
i

Hakikattir ....

kartalreis

Üye
Üye
TEŞKİLAT (9).jpg

https://www.facebook.com/TeskilatiMahsusa1914/?ref=ts&fref=ts

alıntıdır

kartalreis

Üye
Üye
C*

Bir adam gelerek: "Ey Allah'ın Resûlü iyi davranıp hoş sohbette bulunmama en ziyaâde kim hak sâhibidir?" diye sordu. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm): "Annen!" diye cevap verdi. Adam: "Sonra kim?" dedi, Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) "Annen!" diye cevap verdi. Adam tekrar: "Sonra kim?" dedi Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) yine: "Annen!" diye cevap verdi. Adam tekrar sordu: "Sonra kim?" Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) bu dördüncüyü: "Baban!" diye cevapladı."

C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*

kartalreis

Üye
Üye
C*

Aşk 3 harften yola çıkıp TEK harfe varmaktır...

Hu

O

C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*C*

kalpkurt

kartalreis

Üye
Üye
"Canım kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selâmı yayınız!"

Hadisi Şerif

kartalreis

Üye
Üye
3458 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm şu duayı çok yapardı:

"Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sâbit kıl!" Ben (bir gün kendisine):

"Ey Allah'ın resûlü! Biz sana ve senin getirdiklerine inandık. Sen bizim hakkımızda korkuyor musun?" dedim. Bana şöyle cevap verdi: "Evet! Kalpler, Rahmân'ın iki parmağı arasındadır. Onları istediği gibi çevirir."

Tirmizi, Kader 7, (2141).

kartalreis

Üye
Üye
Şanım hakkı için muhakkak ki size Resulullah da pek güzel bir örnek vardır: Allah a ve son güne ümid besler olup da Allah ı çok zikreyleyen kimseler için

Ahzab 21

kartalreis

Üye
Üye
TÜRK (3).jpg
TÜRK -feyz alıntı

Tekerlekli Sandalye