Sevk edildiğim hastanedeki saçmalıklar

sozcan09

Üye
Üye
Mrb herkese iş kazası maaşı için başvurum sonucu hastaneye sevk edilmiştim muayne için bugün sabah 8 den 12 ye jadar doktor gezdim işn anlamadığım kısmı benim belim kırık l1 l3 l5 de 4 adet parçalı kırık var 10 adet olatin var ve ben göz muanesi göğüs muanesi kbb muanesi vs geçti elimdeki kağıda da not sisteme işlendi yazıyo pazartesi ayağım için emg yapılcak sorunum belimde iken omurgam bekim hariç heryerime bakıldı kırıklarımı ve durumu ben söyledim ama kimse bişey demedi kan tahlili istediler bundan sonra ne olcak çok merak ediyorum pazartesi hastanede ilim bitecek sanırım bundan sınra size ne olcak nadıl bişey anlatabilcek varmı aceba

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tüm branş DR'larını dolaşmanız gayet normal. Sağlık kurulu raporu alırken yapılan rutin işlem bu. Belinizden neden bakılmadı onu bende anlayamadım açıkcası. Belki kırıklar bilindiğinden ona göre oran verilip muayeneye gerek görülmemişte olabilir. Ama sağlıklı olanı tabiki tekrardan muayene edilmesiydi.

kartalreis

Üye
Üye
Devlet size maaş bağlayacak iyi güzel de bunu nasıl yapacak? O beğenmediğiniz hastanedeki saçma uygulamalar sonucunda maaş alıp alamayacağınıza karar verilecek... Peki maaş bağlanırsa saçma bir maaş deyip almamayı da düşünür müsünüz?

çözüm öneriniz nedir, nasıl bir sistem olmalı sizce? Yanlışları görebildiğinize göre doğruları biliyor olmanız gerekir.... Selametle...

sozcan09

Üye
Üye
Saçmalık tan kastımız benim omurgamda kırık olması ona göre doktor kontrılünden geçmem benim göz yada kbb doktoruna görünmem değil benim belim omurgam dışında heryerime bakıldı nerdeyse bunu kastettim tabiki kontrol edilcek ama madem benim kusurumu değerlendireceklet belime bakmslsrı gerekmezmiydi anlatabildim umarım

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun ve biran önce sağlığınıza kavuşmanız dileğimle.

Engelliler için düzenlenen sağlık raporu öncesi tüm branşlardan muayene olmanız aslında sizin düşündüğünüzün tam tersine oldukça sık rastlanan ve olağan bir durum. Şu an için rahatsız olduğunuz bel bölgesine bakılmamış olması bakılmayacak anlamına gelmemeli değil mi? Bana kalırsa doktorlar bilerek en son kırıklarınız olduğunu söylediğiniz belinizin röntgen filmi yada mr larınızı isteyeceklerdir. Belki ilk başta tuhaf gelebilir ama benimde engelim bel ve bacaklarım olmasına rağmen ilk önce göz muayenesiyle başlamıştım ve ilk raporumu alabilmem tam tamına iki ay sürmüştü :(

Siz en iyisi pazartesi günü gittiğinizde hasta haklarınıza dayanarak size konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmalarını isteyin ve ne olursa olsun sabrınızı koruyun ki doktorların olumsuz tavırlarına maruz kalmayın..

Sağlık raporunuzun hakkınızda hayırlı olması dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye