Sistem İnce Ayar V2.6 Final

Murat.Y

Üye
Üye
Severek kullandığım Sistem İnce Ayar adlı programı kullanımı basit ve oldukça faydalı bulduğumdan yapımcısından izin alarak paylaşmak istedim..

Programın yapımcısı ayrıntıları aşağıda belirtmiş umarım beğenirsiniz..

Sistem İnce Ayar.jpg

2.jpg

Sistem İnce Ayar.png
Sistem İnce Ayar
V2.6 Final

Programın adından ve ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere sistem hakkında bilgi veren ve bazı ince ayarlarını düzenlemeye yarayan programdır.

Başta kendi kullanımım için oluşturmuştum sonrasında sizlerle paylaşmayı düşündüm.

Program hakkında ufak bilgiler;

Uygulama Client olarak XP ve üzeri sistemlerde test edilmiştir. Server olarak Server 2003 ve üzeri sistemlerde test edilmiştir sorunsuz çalışıyor.
Uygulama yönetici hesaplarında çalışır.
Uygulamanın çalışması için .NET 4 gereklidir. Windows 7 ve sonrasındaki sistemlerde zaten ön yüklü gelmektedir. (Vista, XP gibi sistemlerde .Net 4 kurmanız gerekebilir.)
Uygulamadaki çoğu özellik Windows 7 ve sonrasındaki sistemlere hitap etmektedir.
Sistem bilgileri WMI ve regedit üzerinden gelmektedir Bu yüzden yanlış bilgi verme olasılığı her zaman vardır.
Bilgilendirme ekranı kısmında anahtar resmine basmanız halinde sisteminizin ürün anahtarını gösterir. Sağ tuşa bastığınızda ürün anahtarını panoya kopyalar. Sisteminizde office kurulu ise aynı şekilde office'in ürün anahtarınıda gösterir.
Sisteminiz ile ilgili oluşacak sorunlardan sorumluluk kabul etmiyorum tamam sistemi bozacak bir ayar yok ama insanlık hali atlamış olabilirim =)
Uygulama hiç bir şekilde dışarıya bilgi taşımaz, sızdırmaz kısaca bilgi çalıcı birşey yoktur. Temizdir bizzat ben kullanıyorum çünkü =)
Bazı Anti-Virüs uygulamaları v1.7 ve sonrasındaki sürümlerde false positive uyarısı vermektedir bunun nedeni v1.7 ile gelen Windows Defender'i devre dışı bırakma özelliğinden kaynaklıdır

İndirme Linki: Onedrive'dan Direk İndirmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ..

Teşekkürler winvistafiko (KardanAdam)

Murat.Y

Üye
Üye
Sistem İnce Ayar V3.0 Final

11.jpg
Sistem İnce Ayar
V3.0 Final

1.jpg

Sistem İnce Ayar V3.0 Final Versiyonundaki Değişiklikler:

1) Office uygulamalarını tanımlama algoritması geliştirildi. Office 2016 desteği eklendi.
2) Sağ tık menüsünden Windows Defender ile Tara kaldırma özelliği eklendi.
3) Font değişikliğinden kaynaklanan gözükmeyen açıklamalar düzeltildi.
4) Uygulama araç çubuğuna usbleri güvenle çıkartma simgesi eklendi.
5) Faks ve Sertifika Yayma gereksiz servislere eklendi.
6) Lenovo marka anakart logosu artık görünüyor.
7) Liteon marka optik okuyucu logosu artık görünüyor.
8) Birimlerdeki Gölge Kopyaları artık silinebiliyor.

İndirme Linki: Onedrive'dan Direk İndirmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ..

Tekerlekli Sandalye