Skolyoz ve sağ dizde 10 derece eğrilik var. % kaç rapor alabilirim?

timer12310

Üye
Üye
iyi akşamlar bel kısmımda yüzde 15 oranında skolyoz var sağ dizimden ayağıma kadar 10 derece eğrilik var ve tüberkiloz geçirdim sizce toplamda yüzde kaç rapor alabilirim cevaplarsanız çok sevinirim teşekürler

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Merhaba, Skolyoz için kardiovasküler sistem ve göğüs hastalıkları ilgili tabloları ile eklem hareket açıklığı modelinden elde edilen değerler dikkate alınarak bir oran belirlenir. O nedenle sadece skolyoz derecesine dayanarak bir oran belirtmemiz çok güç olur. Bacağınızdaki eğriliği tam anlayamadım. Ayrıca sakatlık oranı cetvelinde bacak eğriliğine dair bir kısma rastlayamadım. İlla bir oran verilir ama oranın % deliğini bilmiyorum. tüberküloz u geçirmişsiniz onun için bir oran verilmez. Diğer iki hastalığınız için ayrı ayrı oranlar belirlenir, daha sonra bu oranlar balthazar formulüyle hesaplanarak özürlülük oranınız belli olur.

timer12310

Üye
Üye
bacağımdaki eğrilik dizimden başlayarak ayak bileğime kadar 10 derece eğrilik var ayrıca tüberküloza hafif orana yüzde 20 veriyorlar diye okudum rapor almayı düşünüyorum tahmini olarak balthazard a göre yüzde kaç olur

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tüberküloz'un derecesine göre oran değişir. Onun derecesinide ancak DR inceleme sonucu bilebilir. Ben tüm bu hastalıklar %40 gibi bir oran alacağınızı düşünüyorum.

timer12310

Üye
Üye
çok tşk ederim cevaplar için yüzde 40 balthazarda göremi alabirim acaba

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizdeki tüm hastalık-sakatlıklar için ayrı ayrı oran belirlenir. Daha sonra bu oranlar balthazar formulüyle hesaplanıp özürlülük dereceniz söylenir.

timer12310

Üye
Üye
tüberkülozu 2000 yılında geçirdim akciğerimde yara izi hala var tabi en düşük oran nekadar tüberkilozda

Tekerlekli Sandalye